Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Brak prędkości pojazdu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=306120)

raxor19 11-02-2020 13:17

Brak prędkości pojazdu
 
Witam, mam probem z Fusionem, otóż przy zakupie wiedziałem że predkosciomierz w aucie nie działa.
Po zrobieniu rzeczy oczywistych jak rozrząd oleje filtry i kilka innych pierdół doszedł czas na zajęcie się owym problemem.
Zakupiłem czujnik VSS i udałem się do znajomego mechanika, podczas oględzin stwierdziliśmy brak jakiejkolwiek wtyczki czy nawet uciętych kabli od czujnika VSS a sam otwór w mechanizmie różnicowym jest zaślepiony.

Wcześniej został wymieniony czujnik ABS lewy przód oraz łożysko koła ponieważ było założone zwykłe bez pierscienia magnetycznego.
ABS zaczął działać.

Ford Fusion 1.4 16V 80km 2002r

Podpięliśmy komputer wywala następujące błędy,

https://s6.ifotos.pl/mini/843206527_qaersnq.jpg


https://s6.ifotos.pl/mini/863800656_qaersep.jpg

Czy ktoś miał kiedyś taką sytuację?

XFrostPL 12-02-2020 18:45

Odp: Brak prędkości pojazdu
 
Fusion chyba ma dwa czujniki prędkości, z ABS i ze skrzyni biegów, może czujnik który na podstawie skrzyni biegów oblicza prędkość padł? Polecam przelecieć całe wiązki i sprawdzić czy wszystko jest okej, bo niestety ale w Fusionie elektryka kocha się psuć.

Do tego jeśli to byłaby wina pierścienia/czujnika ABS to by w module ABS był błąd, czyli szukał bym tak jak pisałem w czujniku który do skrzyni leci.

raxor19 12-02-2020 20:54

Odp: Brak prędkości pojazdu
 
Cytat:

Napisał XFrostPL (Post 3223358)
Fusion chyba ma dwa czujniki prędkości, z ABS i ze skrzyni biegów, może czujnik który na podstawie skrzyni biegów oblicza prędkość padł? Polecam przelecieć całe wiązki i sprawdzić czy wszystko jest okej, bo niestety ale w Fusionie elektryka kocha się psuć.

Do tego jeśli to byłaby wina pierścienia/czujnika ABS to by w module ABS był błąd, czyli szukał bym tak jak pisałem w czujniku który do skrzyni leci.

Właśnie zmieniane było łożysko koła bo było bez pierscienia magnetycznego po tej operacji ABS zaczął działać błedów z modułu nie ma.

W miejscu gdzie fabrycznie powinien być czujnik prędkości jest fabryczna zaślepka więc raczej czujnika w ogóle nie było ba nawet żadnych kabli nie ma wolnych żeby poleciały do czujnika VSS.

https://s6.ifotos.pl/mini/861719138_qaexxsh.jpg

Odkryłem również że został zmieniony licznik przez poprzedniego właściciela - możliwe że on byłby uszkodzony? Niby robiłem test ale żadnych błędów nie pokazał.

A jest coś takiego w fordzie jak np w fiacie eper? po numerze VIN można sprawdzić czy dana część była montowana w aucie...?

XFrostPL 12-02-2020 21:43

Odp: Brak prędkości pojazdu
 
Możesz zobaczyć archiwalne błędy w komputerze, jeśli będą jakieś w ICM typu "przerwa w obwodzie"; "brak komunikacji z ICM" to znaczy że był wymieniany.

Jest niestety możliwość że jest uwalony aczkolwiek jest tez opcja że moduł od licznika nie został po prostu adaptowany, dlatego samochód traktuje go jak "ciało obce", ale do adaptacji jest potrzebny kabel który takową obsługuje.

Podjedź do jakiegoś elektryka i niech ogarnie temat.

raxor19 12-02-2020 22:09

Odp: Brak prędkości pojazdu
 
Cytat:

Napisał XFrostPL (Post 3223449)
Możesz zobaczyć archiwalne błędy w komputerze, jeśli będą jakieś w ICM typu "przerwa w obwodzie"; "brak komunikacji z ICM" to znaczy że był wymieniany.

Jest niestety możliwość że jest uwalony aczkolwiek jest tez opcja że moduł od licznika nie został po prostu adaptowany, dlatego samochód traktuje go jak "ciało obce", ale do adaptacji jest potrzebny kabel który takową obsługuje.

Podjedź do jakiegoś elektryka i niech ogarnie temat.

Wymieniany był na 100% to nie podlega dyskusji.
Nawet po przekręceniu zapłonu wskazówka od prędkosciomierza się delikatnie podnosi.

Sprobuję zorganizować jakiś przed liftowy licznik i go podłączyć na próbę.

Mam kabelek ELLM 327 pod OBDII z możliwością łączenia pinów MS CAN - czy takim kabelkiem i forscanem jest możliwość zaadoptopwania tego licznika?

XFrostPL 12-02-2020 22:12

Odp: Brak prędkości pojazdu
 
Cytat:

Napisał raxor19 (Post 3223464)
Wymieniany był na 100% to nie podlega dyskusji.
Nawet po przekręceniu zapłonu wskazówka od prędkosciomierza się delikatnie podnosi.

Sprobuję zorganizować jakiś przed liftowy licznik i go podłączyć na próbę.

Mam kabelek ELLM 327 pod OBDII z możliwością łączenia pinów MS CAN - czy takim kabelkiem i forscanem jest możliwość zaadoptopwania tego licznika?

Niestety, tym kablem nie pójdzie, ICD/VCM jest potrzebny do adaptacji. Ale mietki elektrycy mają je przeważnie

A strzela wskazówka po przekręceniu zapłonu? Wraca na swoje miejsce po zgaszeniu silnika? Czy po odcięciu zapłonu odcina i zostaje w miejscu (np. 800rpm).

Możesz w tryb serwisowy wejść w liczniku?

raxor19 12-02-2020 22:54

Odp: Brak prędkości pojazdu
 
Cytat:

Napisał XFrostPL (Post 3223466)

A strzela wskazówka po przekręceniu zapłonu? Wraca na swoje miejsce po zgaszeniu silnika? Czy po odcięciu zapłonu odcina i zostaje w miejscu (np. 800rpm).

Możesz w tryb serwisowy wejść w liczniku?


Wskazówka podnosi się o jakieś 2-3mm i tak stoi po zgaszeniu silnika opada na dół.
Mówisz o wejsciu w tryb serwisowy w Forscan?

XFrostPL 12-02-2020 23:03

Odp: Brak prędkości pojazdu
 
Cytat:

Napisał raxor19 (Post 3223477)
Wskazówka podnosi się o jakieś 2-3mm i tak stoi po zgaszeniu silnika opada na dół.
Mówisz o wejsciu w tryb serwisowy w Forscan?

Chodzi mi o tryb serwisowy w liczniku, przytrzymanie przycisku zerowania i przekręcenie zapłonu. Jeśli licznik nie jest zaadaptowany to nie powinno przejść i nie powinno dać się robić testów bo defakto - nie powinno się łączyć z innymi modułami

Antej 13-02-2020 05:24

Odp: Brak prędkości pojazdu
 
Jaka adaptacja licznika??? (poza tym co musiało byc zrobione)

Wymieniasz, kodujesz immo tym elm327 co masz i koniec.

Jak auto pali na obecnym liczniku to jest on zakodowany do auta.
Immo w nim siedzi i musiał przejść kodowanie.

Test zegarów to mozna i na stole wywołać więc znów pudło.

raxor19 13-02-2020 08:03

Odp: Brak prędkości pojazdu
 
Cytat:

Napisał XFrostPL (Post 3223480)
Chodzi mi o tryb serwisowy w liczniku, przytrzymanie przycisku zerowania i przekręcenie zapłonu. Jeśli licznik nie jest zaadaptowany to nie powinno przejść i nie powinno dać się robić testów bo defakto - nie powinno się łączyć z innymi modułami

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Test licznika przeszedł.

Jakieś pomysły?:evil::evil::evil:

Bump:
Cytat:

Napisał Antej (Post 3223492)
Jaka adaptacja licznika??? (poza tym co musiało byc zrobione)

Wymieniasz, kodujesz immo tym elm327 co masz i koniec.

Jak auto pali na obecnym liczniku to jest on zakodowany do auta.
Immo w nim siedzi i musiał przejść kodowanie.

Test zegarów to mozna i na stole wywołać więc znów pudło.


Tak auto pali jeździ normalnie, ja już rozkładam ręce bo nie mam żadnego pomysłu :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.