Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   [Ogólne] powershift komunikat skrzynia biegów ograniczenie funkc. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=200306)

MirekDuda 02-03-2014 17:14

powershift komunikat skrzynia biegów ograniczenie funkc.
 
Witam wszystkich forumowiczów!
od kilku tygodni jestem właścicielem forda z automatem.
zrobiłem autem 2tyś km i od kilku dni mam dziwny obkaw. zawsze na zimno (pierwsze kilometry jazdy) pojawia mi się komunikat "Skrzynia biegów ogranicz. funkc.".
po "restarcie" auta wszystko wraca do normy. automat dobrze zmienia biegi, nie szarpie wszystko ok. w chwili zakupu byłem w serwisie nna diagnostyce ... nie wykazała żadnych awarii i błędów.
przeszukałem internet ale nie znalazłem żadnej wskazówki. w instrukcji ford nie ma opisu takiego komunikatu (próbowałem do kilku galaxy i mondeo).
może ktoś z was spotkał się z podobnymi objawami i może mnie naprowadzić na przyczynę i rozwiązanie......

Pozdrawiam

MirekDuda 03-03-2014 13:44

Odp: powershift komunikat skrzynia biegów ograniczenie funkc.
 
Witam ponownie.
Nadal nie wiem o co chodzi. ciekawe czy w fordize przez telefon udzieliliby mi informacji co może być przyczyną?

marcinbb 03-03-2014 13:48

Odp: powershift komunikat skrzynia biegów ograniczenie funkc.
 
Większe szanse będziesz miał u wróżki niż w ASO Forda oni nawet czytać kryształowej kuli nie potrafią, a wróżka przynajmniej na ściemnia.
Pod komputer i sprawdź błędy będzie wszystko jasne.

MirekDuda 03-03-2014 15:07

Odp: powershift komunikat skrzynia biegów ograniczenie funkc.
 
wróżka tańsza ....
no ale co poradzić...tylko ja w chorwacji mieszkam a tu ford nie jest popularnym modelem więc pewnie pozostanie mi serwis ...

gopiotrek 04-03-2014 12:13

Odp: powershift komunikat skrzynia biegów ograniczenie funkc.
 
Skądinąd wiem, że była cała seria wadliwych powershiftów, które ford cichaczem wymianiał na gwarancji. Objawy były podobne do Twoich. Sprawdź może i Tobie należy się wymiana.



Cytat:

Napisał MirekDuda (Post 2169665)
Witam wszystkich forumowiczów!
od kilku tygodni jestem właścicielem forda z automatem.
zrobiłem autem 2tyś km i od kilku dni mam dziwny obkaw. zawsze na zimno (pierwsze kilometry jazdy) pojawia mi się komunikat "Skrzynia biegów ogranicz. funkc.".
po "restarcie" auta wszystko wraca do normy. automat dobrze zmienia biegi, nie szarpie wszystko ok. w chwili zakupu byłem w serwisie nna diagnostyce ... nie wykazała żadnych awarii i błędów.
przeszukałem internet ale nie znalazłem żadnej wskazówki. w instrukcji ford nie ma opisu takiego komunikatu (próbowałem do kilku galaxy i mondeo).
może ktoś z was spotkał się z podobnymi objawami i może mnie naprowadzić na przyczynę i rozwiązanie......

Pozdrawiam


pbobek 04-03-2014 12:15

Odp: powershift komunikat skrzynia biegów ograniczenie funkc.
 
Tylko z tego co widać gwarancja koledze skończyła się ok 2 lata temu....

MirekDuda 04-03-2014 17:11

Odp: powershift komunikat skrzynia biegów ograniczenie funkc.
 
Sprawa jest o tyle dziwna że ten komunikat zapala się tylko mi!
od dwóch dni jestem poza domem i autem porusza się moja żona...
zero komunikatów!>@#$!
na początku byłem przekonany że pojawienie się komunikatu to przyczyna jednoczesnego naciśnięcia pedału gazu i hamulca ....odstęp jak dla mnie mały a płetwy szerokie... ale pilnowałem się i wydaje mi się że wyeliminowałem to w 100%.
na 100% powinienem olej wymienić bo nie wiem kiedy i czy był wymieniany w skrzyni.

Panowie pytanie dodatkowe: czy komputer wykaże błędy jeżeli na wyświetlaczu i po wyborze komunikatów z menu nic nie ma? po restercie auta wszystko wraca do normy i jak przejadę kilka km do końca problem zanika ... aż do kolejnego dłuższego postoju ..

tedi_k 05-03-2014 09:28

Odp: powershift komunikat skrzynia biegów ograniczenie funkc.
 
Cytat:

Napisał MirekDuda (Post 2170825)
...Panowie pytanie dodatkowe: czy komputer wykaże błędy jeżeli na wyświetlaczu i po wyborze komunikatów z menu nic nie ma? po restercie auta wszystko wraca do normy i jak przejadę kilka km do końca problem zanika ... aż do kolejnego dłuższego postoju ..

Opisane zachowanie skrzyni zdarza się - sam tak miewam.
Jak zaobserwowałem, komunikat pojawia się po zbyt szybkim od uruchomienia auta wybraniu pozycji "R" albo "D" - szczególnie często pojawia się dla "R". Wynika najprawdopodobniej ze zbyt małego ciśnienia oleju w siłownikach sprzęgła w momencie wrzucenia "biegu". Odczekanie 2-3 sekund pozwala unikać tego komunikatu - z tego powodu najpewniej żona go nie widzi...

W opisanej sytuacji w sterowniku skrzyni nie ma żadnych błędów.

Komunikat u mnie potrafił pokazać się raz lub dwa na tydzień. Komunikat praktycznie przestał się pojawiać po wykonaniu procedury serwisowej "adaptacja sprzęgła".

W razie czego - mam czym i umiem to zrobić.

MirekDuda 05-03-2014 19:15

Odp: powershift komunikat skrzynia biegów ograniczenie funkc.
 
hmm to by była miła informacja (chyba :) ) ale napisz proszę czy opisane przez ciebie zdarzenie następuje bezpośrednio po włączeniu auta i przełączeniu na bieg czy też może nastąpić po jakimś czasie. nie wiem czy może mnie ono dotyczyć gdyż w moim przypadku do wyświetlenia komunikatu dochodziło po przejechaniu 1 do 2 km , zawsze przy hamowaniu (czyli auto jest na D i redukuje).

jutro wracam więc w piątek po raz kolejny zasiądę za sterami i zobaczę ....

tedi_k 05-03-2014 19:28

Odp: powershift komunikat skrzynia biegów ograniczenie funkc.
 
Cytat:

Napisał MirekDuda (Post 2171618)
...napisz proszę czy opisane przez ciebie zdarzenie następuje bezpośrednio po włączeniu auta i przełączeniu na bieg czy też może nastąpić po jakimś czasie. nie wiem czy może mnie ono dotyczyć gdyż w moim przypadku do wyświetlenia komunikatu dochodziło po przejechaniu 1 do 2 km , zawsze przy hamowaniu (czyli auto jest na D i redukuje).
...

U mnie zdarzało się to tylko przy starcie.
Tak czy inaczej wykonał bym dla tej skrzyni obie procedury serwisowe
-"adaptacja widełek wybieraka"
-"adaptacja sprzęgła"

Na pewno nie zaszkodzi.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.