Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Ranger (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=164)
-   -   [Ranger 2011-2022] Załączenie napędu 4x4 na postoju przy włączonym silniku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=310123)

Jacek Kombi 16-06-2020 14:58

Załączenie napędu 4x4 na postoju przy włączonym silniku
 
Witam Szanowne Grono,
potrzebuję Waszej pomocy w sprawdzeniu załączania napędu 4x4 w wersji manual 3.2 Limited. Na włączonym silniku , auto na luzie, załączam napęd pokrętłem na pozycję 4H, lampka 4H miga (pulsuje) ale nie gaśnie, napęd się nie załącza. Jak to u Was jest , prośba o sprawdzenie, czy musicie wcisnąć sprzęgło ? Nie przypominam sobie że musiałem wciskać sprzęgło kiedykolwiek jak był na luzie przy załączaniu 4H (a tak tłumaczy to serwis). Czy ktoś to może sprawdzić we własnym aucie? Będę wdzięczny.

Bump: Chodzi o to aby ktoś sobie usiadł wygodnie w swoim rangerze, odpalił, przekręcił pokrętło na 4H. I napisał czy się przełączyło :) Chwilę pomiga ale powinno po 2-3 sekundach się zapalić na stałe.

siepiet 16-06-2020 18:17

Załączenie napędu 4x4 na postoju przy włączonym silniku
 
Na wyłączonym silniku, i tylko na włączonym zapłonie przekręcam na 4H i się włącza po 2 s. Przełączam na 4L i kontrolka Mruga, pod wduszeniu sprzęgła włącza się 4L. Wszystko to na włączonym zapłonie więc silnik nawet nie musi chodzić, chyba ze bateria slaba to pewnie wtedy nie przerzuci.
Sprobuj moze kawalek pojechac. Silniczek ma podobno sklonnosc do „zawieszenia sie”

Jacek Kombi 16-06-2020 18:51

Odp: Załączenie napędu 4x4 na postoju przy włączonym silniku
 
Dzięki serdeczne za sprawdzenie i napisanie :)
U mnie na włączonym tylko zapłonie (bez pracy silnika) wszystko działa okej załącza się i wyłącza. Natomiast kiedy jest włączony silnik nie mogę załączyć napędu (na luzie oczywiście) wczoraj oddałem do serwisu forda i dziś dzwonili że doszli do tego że muszę wcisnąć sprzęgło bez tego nie załączy się napęd.
Troszkę dziwne bo nie przypominam sobie że musiałem wciskać sprzęgło (jak silnik pracował) aby załączyło się 4H.
A jak u Ciebie przy włączonym silniku i na luzie? Musisz wcisnąć sprzęgło?

siepiet 16-06-2020 18:52

Odp: Załączenie napędu 4x4 na postoju przy włączonym silniku
 
4H wlacza sie bez wciskania sprzegla

Jacek Kombi 16-06-2020 19:39

Odp: Załączenie napędu 4x4 na postoju przy włączonym silniku
 
Ok. super , dzięki, o to mi chodziło.

siepiet 16-06-2020 19:43

Odp: Załączenie napędu 4x4 na postoju przy włączonym silniku
 
Niema problemu. Pozdrawiam

bigi_bigi 03-07-2020 00:32

Odp: Załączenie napędu 4x4 na postoju przy włączonym silniku
 
4H powinno sie zalaczyc w trakcie jazdy po przekreceniu. Niema znaczenia czy stoisz, czy odpalonyty czy jedzie. Ograniczeniem jest predkosc. Jak nie idzie - cos siejeblo.

NerDan 18-08-2020 06:45

Odp: Załączenie napędu 4x4 na postoju przy włączonym silniku
 
Cytat:

Napisał bigi_bigi (Post 3263504)
4H powinno sie zalaczyc w trakcie jazdy po przekreceniu. Niema znaczenia czy stoisz, czy odpalonyty czy jedzie. Ograniczeniem jest predkosc. Jak nie idzie - cos siejeblo.


Ale czy napewno???
Ja czytałem kilka razy w instrukcji i jest weraźnie napisane, że należy pojazd zatrzymać:?:?:?:?:?:?

bigi_bigi 16-11-2020 17:24

Odp: Załączenie napędu 4x4 na postoju przy włączonym silniku
 
Na 4 L zapinasz na postoju i neutralu, 4H mozesz zapiac spokojnie w czasie jazdy. Nie pamietam jaka jest predkosc graniczna ale powyzej 100 na lodzie nie chcialo sie zapiac :-)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.