Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [1,8 TDDi] Pompa wtryskowa do regeneracji czy niekoniecznie? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=186394)

swdn 20-07-2013 11:28

Pompa wtryskowa do regeneracji czy niekoniecznie?
 
Witam mam taki malutki problem dotyczy błędów pompy, wtrysków i wału korbowego ;/ czujnik wału był wymieniany nic nie dało :< błędy zostały wykasowane i wszystko pięknie śmigało przejechałam 500 km bez problemu :) ale znów się zaczęło po włączeniu klimy to znaczy czasem szarpnie autkiem samo gaśnie dodam że błąd na pompie to kąt ustawienia pompy wtryskowej ;/ przebieg autka to 220000 km ale coś z pompą było robione bo mam po sztukowane kable przy sterowniku i zaizolowane :shock: teraz mi powiedzcie miał ktoś tak już ?? co włączę klime jet gorzej :027: boje się regeneracji pompy bo już wkład miałam 2 tyś ;/

pit76 20-07-2013 21:19

Odp: Problem pompy wtryskowej ??
 
Cytat:

Napisał swdn (Post 2048082)
miałam

Cytat:

Napisał Mariusz (Post 2048087)
Kolego:

To chyba jest jednak koleżanka ;)

peterpz 20-07-2013 22:04

Odp: Problem pompy wtryskowej ??
 
Cytat:

Napisał swdn (Post 2048082)
mam po sztukowane kable przy sterowniku i zaizolowane

Dużo rzeczy może być, ale może warto je rozizolować i zobaczyć czy nie spartaczyli połączeń (pewnie był SWAP pompy robiony, może auto ma 320 lub 420 tys)? Wszystko powinno być porządnie polutowane, a pod maską warunki nie są zbyt fajne, więc może się coś poluzowało.

swdn 20-07-2013 22:28

Odp: Problem pompy wtryskowej ??
 
Myślę że prawie na pewno był licznik cofany no cóż trudno trzeba się wybrać do pompiarza :) ale dziwi mnie jedno silnik non stop chodzi cichutko i równiutko, spadków mocy nie ma, no chyba że się klimę włączy to wtedy się tak nie zbiera ale to chyba normalne. tylko dziwi mnie jedno że ona czasem chodzi ładnie a czasem zdarzy się jej szarpnąć. Wydaje mi się że powinna coraz gorzej szarpać, a tak nie jest. Bardzo proszę o pomoc bo to moje pierwsze auto i troszkę się załamałam że czeka mnie regeneracja pompy na dzień dobry. Myszka664

peterpz 21-07-2013 17:00

Odp: Pompa wtryskowa do regeneracji czy niekoniecznie?
 
Trzeba oglądać co się kupuje i nie wierzyć w żadne słowo sprzedawcy :)

Nie wiem czy pompiarz to dobry adres, bo ewidentnie są to kwestie elektroniczne (czyli raczej pompa nie jest do regeneracji, ale elektronika potrafi również sporo kosztować). Być może jakiś czujnik siedzi (Twój opis błędów jest na tyle nieprecyzyjny że nie można nic wnioskować - nie ma czegoś takiego jak kąt ustawienia pompy wtryskowej - jest kąt wtrysku), być może te kable są źle posztukowane. Najlepszy byłby ktoś kto właśnie na elektronice silnika zna się bardzo dobrze.

Mimo wszystko nie powinnaś być przerażona - masz TDDI, które jest de facto jeszcze bardzo prostym silnikiem. Do mojego MK2 udało się kiedyś kupić używaną pompę wtryskową za 300 zł i jeździ do dzisiaj (już 50k km na niej ujechane).

swdn 17-09-2013 17:28

Odp: Pompa wtryskowa do regeneracji czy niekoniecznie?
 
Witam ponownie i odnawiam temat :) Jestem Kobietą piszę tylko z konta męża :p foka do tej pory śmigała w miarę normalnie i do tej pory odwiedzałam wiele warsztatów i nikt mi pomóc nie może ;( ale tym razem byłam mądrzejsza i spisałam kody błędów

p1665,p1563,p1664,p0335 jeszcze do tego doszły nowe błędy ;/ c1316,c2515,c2316,c2453,c1303,p3500

Mam nadzieję, że ktoś pomoże mi wyjaśnić czy cała pompa do regeneracji czy może na samym sterowniku się skończy?

Uziu 18-09-2013 23:52

Odp: Pompa wtryskowa do regeneracji czy niekoniecznie?
 
te pierwsze bledy sa od sterownika pompy ,C.... sa od ABS.

wojtekjanus 19-09-2013 07:39

Odp: Pompa wtryskowa do regeneracji czy niekoniecznie?
 
Cytat:

Napisał swdn (Post 2077129)
Mam nadzieję, że ktoś pomoże mi wyjaśnić czy cała pompa do regeneracji czy może na samym sterowniku się skończy?

Główną przyczyną awarii sterowników w tych pompach są padnięte tranzystory nastawników kąta wyprzedzenia wtrysku (najczęściej) i dawki wtrysku. Wymiana tranzystora nie jest kosztowna i wielu "naprawiaczy" oferuje taka usługę.

Tak więc: naprawa sterownika pomoże, ale pytanie na jak długo? Dobry zakład naprawy układów wtryskowych rozbierze pompę, oczyści z osadów całe wnętrze i naprawi sterownik. Tak to powinno być zrobione...

Tylko... gdzie szukać dobrego zakładu?... I to kosztuje - z tego co się orientuję - ok. 2.000zł.

Błędy sterownika ABS to zupełnie inna sprawa - mogą być stare, można się nimi zająć później...

sokoleokoo2 19-09-2013 21:16

Odp: Pompa wtryskowa do regeneracji czy niekoniecznie?
 
Na razie nie kombinuj z pompom sprawdź pompkę przy baku (tddi115) i przekaźnik pod Akumulatorem, jak miałem to samo że głupiało przy klimie, dusił się, latały obroty i w TDDIku pojawiała się sprężynka. Po wymianie Pompki i przekaźnika problem znikł.

Uziu 20-09-2013 18:55

Odp: Pompa wtryskowa do regeneracji czy niekoniecznie?
 
tu kolego chodzi o Focusa TDDI a ten zadnej dodatkowej pompki przy baku lub w baku nie ma.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.