Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Przybywanie oleju w silniku dw12c (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=304155)

woro_woro 19-05-2020 20:21

Odp: Przybywanie oleju w silniku dw12c
 
U mnie spóźniona reakcja na pedał przyspieszenia występuje zawsze przy wypalaniu DPF. Nie ma to żadnego związku ze skręceniem kierownicy.

lukast 20-05-2020 08:11

Odp: Re: Przybywanie oleju w silniku dw12c
 
Cytat:

Napisał patryk9527 (Post 3251324)
Po kilkunastu kilometrach przejazdu moge stwierdzić ze chyba troche żwawiej reaguje na gaz przy niskich obrotach ale ma czasami dziwne takie zadławienia przy skręcaniu np. na rondzie przy powolnej jeździe powiedzmy na dwójce wciskam mocniej gaz a on tak jakby nie reagowal dopiero przy wyprostowaniu i kierownicy czuć ze chce przyspieszyć ale tak sie działo tez juz przed zaślepieniem i sie zastanawialem czego to jest przyczyną, czy to jest normalne czy nie, czy może tą moc auta zabiera wtedy wspomaganie kierownicy czy co bo przy jezdzie prosto nie ma takich zamułek.. Jakieś pomysły moze?

Może dziwne pytanie - ale czy nie lepiej po prostu wymienić EGR na nowy lub na początek go porządnie przeczyścić ? Sposób demontażu można chyba znaleźć na YT.

BARNEY 20-05-2020 10:00

Odp: Przybywanie oleju w silniku dw12c
 
Pytanie do fachowców w temacie: Czy zawór EGR i jego nieprawidłowa praca może spowodować częstsze wypalanie DPF?

patryk9527 20-05-2020 15:34

Re: Odp: Przybywanie oleju w silniku dw12c
 
Cytat:

Napisał BARNEY (Post 3251536)
Pytanie do fachowców w temacie: Czy zawór EGR i jego nieprawidłowa praca może spowodować częstsze wypalanie DPF?

Fachowcem nie jestem ale z własnego doświadczenia mogę powiedzieć że tak

Tomasz8456 20-05-2020 16:11

Odp: Re: Odp: Przybywanie oleju w silniku dw12c
 
Cytat:

Napisał patryk9527 (Post 3251602)
Fachowcem nie jestem ale z własnego doświadczenia mogę powiedzieć że tak

No i jak tam z wypalaniem dpfu?? Zauważyłeś już jakąś różnicę po zaślepieniu Egra

patryk9527 20-05-2020 17:42

Re: Przybywanie oleju w silniku dw12c
 
Mam zrobione teraz 230km po ostatnim wypaleniu, czyli wypalanie bedzie na dniach, ale po zaślepieniu mialem zrobione juz 170km więc dopiero po tym wypalaniu bedzie mozna racjonalnie zacząć odliczać kilometry że tak powiem. Ale zauwazylem ze na biegu jalowym spalanie jest 0.5/0.6l przy rozgrzanym silniku a normalnie zawsze bylo 0.4/0.5l czyżby to wina zaslepki..? Nie wiem

Tomasz8456 20-05-2020 17:51

Odp: Przybywanie oleju w silniku dw12c
 
No ja zaślepki już mam ale dopiero może na weekendzie założę je.
Chociaż coraz bardziej skłaniam się jednak na usunięcie dpfu. Za dużo autem jeżdżę po mieście i zawsze prędzej czy później będzie znowu problem.

patryk9527 20-05-2020 18:05

Re: Przybywanie oleju w silniku dw12c
 
Podjeżdże zobacze co dalej, ale planuje zakupić zaślepke pełną i zobaczyć wtedy jak będzie czy wyskoczy check czy nie

Rafal3 20-05-2020 21:37

Odp: Przybywanie oleju w silniku dw12c
 
Sprawdź dokładnie cały dolot. Czy nie jest dziurawy np. pogryziony przez kunę, lub czymś zapchany (gniazdo) lub źle złożony. Jeżeli w zakręcie wyczuwasz osłabienie, to może coś tam "dynda" i przytyka. Zapchany, źle zamontowany filtr powietrza też może powodować różne problemy. Dodatkowym objawem przytkanego dolotu może być wysysanie oleju przez turbinę co można w dolocie zobaczyć, tylko że u Ciebie oleju przybywa...

patryk9527 20-05-2020 23:16

Re: Odp: Przybywanie oleju w silniku dw12c
 
Cytat:

Napisał Rafal3 (Post 3251708)
Sprawdź dokładnie cały dolot. Czy nie jest dziurawy np. pogryziony przez kunę, lub czymś zapchany (gniazdo) lub źle złożony. Jeżeli w zakręcie wyczuwasz osłabienie, to może coś tam "dynda" i przytyka. Zapchany, źle zamontowany filtr powietrza też może powodować różne problemy. Dodatkowym objawem przytkanego dolotu może być wysysanie oleju przez turbinę co można w dolocie zobaczyć, tylko że u Ciebie oleju przybywa...

Nigdzie nie pisalem ze oleju mi przybywa, akurat stan oleju jest caly czas taki sam...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.