Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Zapobieganie przegrzaniu silnika ecoboost (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=318785)

Trizz 27-03-2021 11:59

Zapobieganie przegrzaniu silnika ecoboost
 
Witam, od jakiegoś czasu rozglądam się za focusami mk3 2011-2014, przymierzam się na oględziny egzemplarza z 1.6 EB. Z początku poczytałem o tej jednostce i mogłoby się wydawać że najgroźniejsza usterka tj. przegrzewanie, pękanie bloku/głowicy została wyeliminowana przez akcje serwisową forda, jednak im więcej czytam tym więcej widzę przypadków temu zaprzeczających. Więc przeszukiwałem w internecie informacji na ten temat, jednak nie mogę znaleźć żadnego konkretnego czy mniej konkretnego sposobu na prewencję przegrzania silnika. Czy więc jeśli zakupię forda z tym silnikiem (któremu załóżmy nie ubywa płynu chłodzącego) to jedyne co mogę robić to kontrola płynu czy jest jakiś sposób żeby chociaż zminimalizować szansę na tę awarię?

zibi82 27-03-2021 12:05

Odp: Zapobieganie przegraniu silnika ecoboost
 
Pomoże na pewno nie pałować silnika na zimnym.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Trizz 27-03-2021 12:09

Odp: Zapobieganie przegraniu silnika ecoboost
 
:diabel2:
Cytat:

Napisał zibi82 (Post 3330670)
Pomoże na pewno nie pałować silnika na zimnym.

To wiadomo, jednak się naczytałem już tyle tematów o tym ubywającym płynie że już tracę orientację czy to felerne egzemplarze katowane przez właścicieli czy ta jednostka nie lubi żywotu powyżej 100 tys 🤷
A zależałoby mi na nie poleganiu na szczęściu a jakieś zabezpieczenie.

zibi82 27-03-2021 12:15

Odp: Zapobieganie przegraniu silnika ecoboost
 
Mam taki silnik. Do tej pory jest ok. Ma przejechane ok 150000 km. Jest po akcji serwisowej. Ubywało płynu chłodniczego za sprawą podwiniętej uszczelki korka zbiorniczka wyrównawczego. Wymiana korka i spokój. Wymieniam olej co 10000km. Jak się dba tak się ma.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Trizz 27-03-2021 12:19

Odp: Zapobieganie przegraniu silnika ecoboost
 
Ok, dzięki za odzew ��

firlej 27-03-2021 12:35

Odp: Zapobieganie przegraniu silnika ecoboost
 
Dodatkowy czujnik plywakowy w zbiorniczku wyrownawczym wpiety pod czujnik poziomu plynu hamulcowego. Ale wystarczy poczytam watki z tego forum.

Trizz 27-03-2021 12:44

Odp: Zapobieganie przegraniu silnika ecoboost
 
Musiałem to jakoś przeoczyć, jest to powszechna praktyka? Mam na myśli czy zwykłe warsztaty nie będą miały problemu z poprawną instalacją, czy jest to praktykowane przez specjalizowane warsztaty forda i tam się tego zabiegu podjąć?

firlej 27-03-2021 13:39

Odp: Zapobieganie przegraniu silnika ecoboost
 
W garażu albo pod blokiem sam ogarniesz.

Bump: https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=318138&page=3
Poczytaj. Jest opis

edmun 27-03-2021 14:25

Odp: Zapobieganie przegraniu silnika ecoboost
 
140 tysięcy przejechane.
pierwszy z forum który miał akcje serwisowa.
ubytek płynu miałem przez oring przy rurkach idących do nagrzewnicy ale wymieniłem sam. dotyczy to tylko angielskich aut. nie paluję auta na zimnym, jeździ jak nowe. olej wymieniam co 15 tys km.
Jeśli ktos jeździ do ASO wymieniać olej jak w instrukcji (co 30 tys) to należy być ostrożnym bo ten silnik jednak preferuje częste wymiany.

kriski 27-03-2021 14:57

Odp: Zapobieganie przegraniu silnika ecoboost
 
Cytat:

Napisał Trizz (Post 3330668)
konkretnego sposobu na prewencję przegrzania silnika

Przy sprawnym silniku, częste przeglądy szczelności układu chłodzenia. Jak przedmówcy pisali, nie pałujemy zimnego silnika, nawet gdy licznik pokazuje temp 90*C.
Możesz zastosować wyczynowy płyn chłodniczy - bezwodny. Jego temperatura wrzenia to aż 160*C. W konwencjonalnych płynach woda wrze, co jest oczywiste, tworząc miejscowe bąble powietrza, które uwięzione chociażby w głowicy, mogą doprowadzać do miejscowych przegrzań.
Wspomniany płyn, jest pozbawiony tego defektu, gdyż nie zawiera wody. Nie jest tani, ani płyn (płukanka) stosowany do przygotowania układu do jego zastosowania. Natomiast rekompensatą jest to, że jest dożywotni.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.