Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Zapobieganie przegrzaniu silnika ecoboost (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=318785)

Danielo_82 28-03-2021 12:50

Odp: Zapobieganie przegrzaniu silnika ecoboost
 
Nie. Przegrzanie to jedno jak pisałem, odkształcenie to raczej kiepska jakość aluminium, choć w t3 Volvo, ani range Rover o tym defekcie nie słyszałem a to te same silniki,więc być może miało to jakiś wpływ. Naprawę zrobi w zasadzie każdy warsztat regeneracji głowic a temat obeznany ma na pewno Proto sleeve (ma nawet info na fb o tej naprawie). Podczas zmiany upg to można zastosować to [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].
A i nie czerp wiedzy tylko z tego forum. Osiadające lub pękające tuleje to zmora dotykająca w zasadzie każdej marki, jakbyś wszedł na forum vag lub gm to byś się dopiero zdziwił jakie tam mają problemy ;)
Widzę że edytowałeś posta. To co wkleiłem w pierwszym poście to zamknięcie bloku i wymiana cylindrów. Daje to w teorii gwarancję na 150 hp na cylinder, a więc jest to propozycja bardziej na tor i motorsportu.

sylwesterz 28-03-2021 18:40

Odp: Zapobieganie przegrzaniu silnika ecoboost
 
Cytat:

Napisał firlej (Post 3330966)
... Może ktoś ma namiary na firmę w Polsce która regeneruje te silniki a przede wszystkim poprawia wady konstrukcyjne o których pisze m.in. Pumaspeed.

Puma produkuje/sprzedaje rzeczy głównie dla silników Ecoboost 1.6, 2.0 i 2.3, ale niestety dla 1.5 jest niewiele.

Też bym się chętnie dowiedział, czy w Polsce są zakłady specjalizujące się w Ecoboostach i podobnych konstrukcjach, których już dzisiaj pewnie jest całkiem sporo.

Danielo_82 30-03-2021 06:06

Odp: Zapobieganie przegrzaniu silnika ecoboost
 
Dla 1.5 EB FORD w bodajże 2019 r. zmodyfikował blok na taki pozbawiony wady. W Stanach wymieniany jest on w ramach akcji serwisowej, być może EU kiedyś też się doczeka. Poniżej różnice przed i po. https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...e0219c01be.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...5ef4e92e37.jpg

Fulara 30-03-2021 06:15

Odp: Zapobieganie przegrzaniu silnika ecoboost
 
Cytat:

Napisał Danielo_82 (Post 3331429)
Dla 1.5 EB FORD w bodajże 2019 r. zmodyfikował blok na taki pozbawiony wady. W Stanach wymieniany jest on w ramach akcji serwisowej, być może EU kiedyś też się doczeka. Poniżej różnice przed i po.

w Europie nic takiego nie zrobi, bo w Europie klientom zwłaszcza z Polski jest dobrze jak jest, więc Ford tutaj pije szampana.

Amerykanie się dmuchać nie dadzą

SinclairX 30-03-2021 12:53

Odp: Zapobieganie przegrzaniu silnika ecoboost
 
To co widać na zdjęciach powyżej to podobno skutek ciągłych zmian temperatur, zbyt szybkiego gaszenia silnika po jeździe i td...

Ford podobno zmodyfikował soft tak by pompa pracowała dłużej po zgaszeniu silnika - w 1.5 jest ponoć elektryczna - zgaduję że chodzi o chłodzenie wodne intercoolera, które w czasie pracy wymusza obieg cieczy.
(to jedynie informacja na którą trafiłem kiedyś przypadkiem na jakimś zagranicznym forum)

Jeśli ktoś wie coś więcej w temacie to chętnie poczytam.

grzechu913 30-03-2021 13:11

Odp: Zapobieganie przegrzaniu silnika ecoboost
 
Jest pompa elektryczna w 1.5eb,zalacza się za każdym razem co otworzysz drzwi kierowcy, lub pasarzera, a po zgaszeniu silnika, pracuje jakiś czas. Raz dłużej, raz krócej, pewnie zależne jak nagrzany silnik, albo jak szybko spada temp.

Wysłane z mojego DRA-L21 przy użyciu Tapatalka

firlej 30-03-2021 13:31

Odp: Zapobieganie przegrzaniu silnika ecoboost
 
W 1.6 EB tego rozwiazania nie ma.

lukeros 30-03-2021 14:23

Odp: Zapobieganie przegrzaniu silnika ecoboost
 
Ja się stosuję do takich zasad jak: odpalam czekam pochodzi trochę dopiero jadę zawsze przed zgaszeniem czekam czy to po trasie czy po jeździe w mieście 2, 3 min daję turbinie się schłodzić dopiero gaszę silnik i oczywiście start stop na off. Mam obecnie na szafie 163 tys. silnik od nowości w tym samochodzie nie bierze oleju ani płynu chłodniczego olej co 10 tys. wymieniam jeździ na 5w 20.

firlej 30-03-2021 14:45

Odp: Zapobieganie przegrzaniu silnika ecoboost
 
Cytat:

Napisał lukeros (Post 3331544)
Ja się stosuję do takich zasad jak: odpalam czekam pochodzi trochę dopiero jadę zawsze przed zgaszeniem czekam czy to po trasie czy po jeździe w mieście 2, 3 min daję turbinie się schłodzić dopiero gaszę silnik i oczywiście start stop na off. Mam obecnie na szafie 163 tys. silnik od nowości w tym samochodzie nie bierze oleju ani płynu chłodniczego olej co 10 tys. wymieniam jeździ na 5w 20.

Tak powinno się dbać. Problemem jest głównie to że wada konstrukcyjna może spowodować w/w awarię również w mk3 tak zadbanych jak Twoja. Ktoś z Forumowiczów napisał, że w obecnych silnikach Diesla jak mają awarię pompy, wtrysków czy DPF-a, koszty napraw idą na grube tysiące. Pamiętam 4 lata temu wymieniłem pompę, wtryski, regenerowałem turbo plus kilka rzeczy w zawieszeniu Transita 2.2 i fakturę miałem na 12 tys zł. Także nowe tuleje i nowe tłoki w 1.6 EB nie jest to koszt naprawy tak duży jak naprawy awarii współczesnych diesli. Z drugiej strony Kolega z innego wątku pisze, że wypadają mu zapłony przy prędkości 180-200. Jeżeli ktoś często tak jeździ to juz tylko silnik do motorsportu... 1.6 EB na pewno długo nie wytrzyma takich obciążeń i zdziwienie, że blok pęka albo korba bokiem wychodzi...

pawel182 30-03-2021 17:31

Odp: Zapobieganie przegrzaniu silnika ecoboost
 
Cytat:

Napisał grzechu913 (Post 3331531)
Jest pompa elektryczna w 1.5eb,zalacza się za każdym razem co otworzysz drzwi kierowcy, lub pasarzera, a po zgaszeniu silnika, pracuje jakiś czas. Raz dłużej, raz krócej, pewnie zależne jak nagrzany silnik, albo jak szybko spada temp.

Wysłane z mojego DRA-L21 przy użyciu Tapatalka

Nigdy nie uświadczyłem odgłosu pracującej pompy po zgaszeniu silnika... Możesz jeszcze wytłumaczyć to załączanie się pompy po otwarciu drzwi? Robi to na zgaszonym silniku nawet jak jest zimny czy jak?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.