Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Zmiana silnika na 2,0 tdci (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=320347)

fixmax 17-05-2021 23:31

Zmiana silnika na 2,0 tdci
 
Mam taki plan żeby zmienić silnik z 1,6 na 2,0 tdci.
Miałem okazję trochę pojeździć 2-litrowym i bardzo mi się spodobało, niby mój jest podkręcony na 147 hp ale to nie to samo.
W sumie gdyby nie to , to wcale bym nie myślał o zmianie, bo jestem zadowolony z silnika i ma niski przebieg, ale taki plan się urodził.
Potrzebuję porady lub informacji czym różnią się poszczególne symbole, raczej będę szukał fabrycznego 180 hp, również widzę 210hp, choć jeśli okaże się że nie warto dopłacać za 180hp, bo taniej wgrać mu mapę to rozważę też 150hp.
Poradźcie który silnik najlepszy najmniej awaryjny, a może najekonomiczniejszy serwisowo.
Z góry dzięki .

Deryll 18-05-2021 08:51

Odp: Zmiana silnika na 2,0 tdci
 
Sprzedaj to co masz i kup drugiego. Bo może się okazać że to nie takie proste. A poza tym kto później zechce odkupić takiego ulepa.

Fiesta Mk8 ST Line 18-05-2021 09:09

Odp: Zmiana silnika na 2,0 tdci
 
Dokładnie. Zamiana aut będzie Cię kosztowała pewnie w granicach 7-8k, a może zyskasz na tym rocznik lub lepsze wyposażenie. A swap silnika ze wszystkimi dodatkami może kosztować podobnie. Potem taki wynalazek ciężki do sprzedania. Może jest akurat ktoś, kto marzy o 1.6 tdci w mondeo...

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka

fixmax 18-05-2021 17:35

Odp: Zmiana silnika na 2,0 tdci
 
Panowie, pytanie brzmiało wymienić na który a nie czy wymienić :)
Długo nie sprzedam tego auta bo fajne i mi się podoba, a o większy wypas niż mam jest bardzo ciężko, oczywiście w rozsądnych pieniądzach, z kolei kupić znów średniaka i go ,,złocić,, chyba by mi się nie chciało.
Więc do brzegu, co te 2 litrowe silniki różni na plus i na minus oczywiście poza mocą.

Hansolo 18-05-2021 18:58

Odp: Zmiana silnika na 2,0 tdci
 
Cytat:

Napisał fixmax (Post 3343879)
Więc do brzegu, co te 2 litrowe silniki różni na plus i na minus oczywiście poza mocą.

Silniki jako takie nic. Przy 180 KM i 210 KM jest większy intercooler w stosunku do 150 KM. No i 210 KM to biturbo więc prawdopodobnie są jakieś różnice w kolektorze wydechowym i dolocie, ale to tylko moje przypuszczenie.

slawek-kali 18-05-2021 19:24

Odp: Zmiana silnika na 2,0 tdci
 
te mk5 musialo byc strasznie tanie skoro chcesz takie mody robic.. sensu ekonomicznego nie ma zadnego..


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.