Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2007-2010] Check engine po remoncie silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=306546)

Patriko1 23-02-2020 08:11

Check engine po remoncie silnika
 
Witam
Mam następujący problem a juz mi ręce opadają, szukam pomocy a więc tak.:
Posiadam Focusa cmaxa 1.8 benzyna FF i mam następujący problem po remoncie silnika (głowica, zawory, tłoki) zalaniu oleju(5w30) przez mechanika myślałem, że już nic mnie złego nie czeka z tym autem a tu psikus...
Po przejechaniu ok400km zapaliła się niewiem skąd kontrolka silnika, auto pracuje równo (delikatnie może obroty falują ale to delikatnie ponad tys obr/min), ale zauważyłem, że przy wciśnięciu sprzęgła i zmianie biedy z np. 4na5 obroty drastycznie wzrastają czy to może być przyczyną tej kontrolki?
Niestety jest niedziela więc nie mam jak ogarnąc mechanika...
Dzięki za ewentualna podpowiedź

slawek-kali 23-02-2020 08:18

Odp: Check engine po remoncie silnika
 
trzeba podlaczyc kompa i pewnie podpowie co jest grane.. moze jakas wtyczka niedopieta itp..

Patriko1 23-02-2020 08:25

Odp: Check engine po remoncie silnika
 
Na to liczę, generalnie prawie 7k wywalone a tu taka nie miła niespodzianka:D.
Najgorsze to czekanie do jutra

szkolny 23-02-2020 11:07

Odp: Check engine po remoncie silnika
 
Cytat:

Napisał Patriko1 (Post 3227135)
Na to liczę, generalnie prawie 7k wywalone a tu taka nie miła niespodzianka:D.
Najgorsze to czekanie do jutra

7k na sam remont silnik czy coś więcej było robione?

Bump: Kontrolka zapaliła się w czasie jazdy czy po zgaszeniu i ponownym odpaleniu po chwili?miałem taki przypadek że po zgaszeniu mocno rozgrzanego silnika i po chwili uruchomieniu wyskoczył mi check-winne były zaworki podciśnienia klap wirowych-powinny mieć opór 35 omów a jeden ma ponad 80 i wywalało zawsze po ponownym uruchomieniu gorącego silnik-może masz to samo,ponoć częsta przypadłość.

Patriko1 23-02-2020 11:29

Odp: Check engine po remoncie silnika
 
Podczas dojazdu do skrzyżowania...i pali się cały czas auto nie straciło na osiągach i pali od strzała...
(W skład remontu wchodziło planowanie głowicy, nowe tłoki pierścienie, zawory, płyny, oleje, świece wyszło ok. 7K)
Generalnie rozchodzi się też o to czy mechanik robiacy remont mógł coś zrobić nie tak że to wyszło po przejechaniu tych ok400km? Czy raczej wyszłoby to odrazu

Rafał A.(antek) 23-02-2020 20:02

Odp: Check engine po remoncie silnika
 
z remontem pewnie nie, stawiam na waz odmy albo jakiś czujnik nie wpięty. ew zapchany katalizator

Patriko1 23-02-2020 20:45

Odp: Check engine po remoncie silnika
 
A czy to wyjdzie pod kompem czujnik napewno, ale jakkolwiek trochę się uspokoiłem

Patriko1 26-02-2020 08:37

Odp: Check engine po remoncie silnika
 
Siemka:)
Jestem po diagnostyce już niebylo kiedy napisać.
Okazało się zapchany egr�� Więc jeśli niema spadku mocy to jeździmy jak sie nie przepali to wtedy wymiana...
Dzięki za pomoc

szkolny 27-02-2020 10:57

Odp: Check engine po remoncie silnika
 
Cytat:

Napisał Patriko1 (Post 3228372)
Siemka:)
Jestem po diagnostyce już niebylo kiedy napisać.
Okazało się zapchany egr�� Więc jeśli niema spadku mocy to jeździmy jak sie nie przepali to wtedy wymiana...
Dzięki za pomoc

Odłącz wtyczkę jak nie działa,unikniesz spalenia elektrycznej części (cewki) pewnie wystarczy tyko dobre wyczyszczenie i będzie dalej działał-swoją drogą tyle kasy wywalone i mechanik nie wyczyścił EGR?druga sprawa że chyba dalej chla olej skoro po naprawie EGR zakończył współpracę.

Patriko1 27-02-2020 17:18

Odp: Check engine po remoncie silnika
 
Nie dolewałem oleju, a już bym widział ubytek, też mnie zdziwiło że nie wyczyścił. W przyszłym tygodniu czeka mnie dłuższa trasa więc po powrocie wymienię olej i zobaczę czy ubyło :)
Przed remontem brał duuuzo :D
Ok. 1l/100km


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.