Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Dołożenie climatronica (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=282115)

gruby44 11-06-2018 09:04

Dołożenie climatronica
 
Witam, temat jak w tytule.
Właśnie zakupiłem fuzie dla mojej małżonki (ja śmigam mondeuszem), zrobiłem nim pierwszy tysiąc kilometrów (niestety upał jak diabli, w trasie 36 stopni na zegarze) no i mam zamiar dołożyć mu climatronica. Jest to model 2006 r (1,4 diesel) ma kilka bajerów, ale climy nie posiada. Przerabiałem już swojego mondeusza z climy manuala na climatronic i działa bez zarzutu. Teraz chcę powalczyć z fuzją bo jazda w takich temperaturach bez climy to porażka. Lubię wyzwanie, a jak już dokładać klimę to full opcja czyli climatronic (jednostrefowy wystarczy :razz:). Może ktoś już próbował i ma wiedzę na ten temat. Z gratami raczej nie będzie problemu, tylko czy to będzie możliwe. Chodzi mi o to czy są przewidziane wszystkie przepusty w grodzi, miejsce na chłodnicę w nagrzewnicy itd. Wszelkie podpowiedzi mile widziane. Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

slawomirro 13-06-2018 09:00

Odp: Dołożenie climatronica
 
Cytat:

Napisał gruby44 (Post 2991264)
Wszelkie podpowiedzi mile widziane.

Automat to od licha trochę czujników. Opisane masz to tu:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Dla Fusion jest identycznie. I tylko jednostrefowa klima jest dostępna. Dwustrefowej nie było nigdy.

W każdym razie potrzebujesz nowej nagrzewnicy, panelu na desce, nowej wiązki. Rezerwa w grodzi jest. Nowa wiązka też w silniku. Jak chcesz full, to też z podgrzewaną przednią szybą, bo climatronic współpracuje z tym, wiec i nowa szyba. Nie mam pojęcia o kosztach. Jak dokładałem w moim poprzednim aucie manuala, to wyszło na używkach 2,5 tys zł. Nie warto jednak kupować używanego kompresora, mimo że nowy jest drogi.

gruby44 13-06-2018 09:17

Odp: Dołożenie climatronica
 
Mam podgrzewaną przednią szybę, jeden wydatek mniej :razz:. Nagrzewnica z klimą powinna się zmieścić w miejscu starej (chyba), a jak z kompresorem - jest tam jakiś uchwyt do niego na silniku? No i pasek wieloklinowy dużo dłuższy chyba.

slawomirro 13-06-2018 10:41

Odp: Dołożenie climatronica
 
Cytat:

Napisał gruby44 (Post 2992231)
a jak z kompresorem - jest tam jakiś uchwyt do niego na silniku? No i pasek wieloklinowy dużo dłuższy chyba.

Nie mam tej grafiki, ale w wersji z klimą pompa wody lub alternator są w innym miejscu mocowane niż w wersjach bez klimy. Pasek dłuższy.

Skolmi 13-06-2018 16:32

Odp: Dołożenie climatronica
 
Cytat:

Napisał slawomirro (Post 2992263)
Pasek dłuższy.

Krótszy.

slawomirro 13-06-2018 21:18

Odp: Dołożenie climatronica
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał Skolmi (Post 2992391)
Krótszy.

Masz rację. Źle zapamiętałem. Na szczęście znalazłem grafikę o której wspominałem i teraz będzie dużo prościej to zrozumieć:


[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Skolmi 14-06-2018 17:29

Odp: Dołożenie climatronica
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

RECONDO 24-06-2018 10:07

Odp: Dołożenie climatronica
 
Przerabiał ktoś klimę manual na auto w wersji benzyna przed FL? Zabieram się w aucie żony ale nie wiem czy warto...

gruby44 26-06-2018 21:54

Odp: Dołożenie climatronica
 
Jest szansa na dołożenie klimy, bo graty już kupione. Nie wiem czy da się przełożyć pompę wspomagania. Czy one są takie same i czy są tam mocowanie do tej pompy (uszy na silniku).

slawomirro 27-06-2018 11:28

Odp: Dołożenie climatronica
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał gruby44 (Post 2998199)
Jest szansa na dołożenie klimy, bo graty już kupione. Nie wiem czy da się przełożyć pompę wspomagania. Czy one są takie same i czy są tam mocowanie do tej pompy (uszy na silniku).

Powinny być. Nie wyobrażam sobie by były dwa bloki silnika każde z innym mocowaniem

Dołączam zdjęcie, znalezione w siecie, gdzie widać punkty mocowania:


[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.