Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2007-2010] utrudniony rozruch na chłodnym silniku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=315049)

Vultar 30-11-2020 16:43

Odp: utrudniony rozruch na chłodnym silniku
 
Czujniki wału/wałków (nie wiem które dokładnie masz) potrafią robić problemy bez wyskakującego błędu.

Styber 30-11-2020 17:35

Odp: utrudniony rozruch na chłodnym silniku
 
Przerabiałem temat.
Winne jest oprogramowanie w sterowniku silnika, jeśli wszystko inne już wykluczyłeś.

CmaXpk 30-11-2020 19:45

Odp: utrudniony rozruch na chłodnym silniku
 
A jest tam jakiś czujnik na listwie tzn.czujnik ciśnienia paliwa podawanego przez pompę paliwową?Pamiętam,miałem kiedyś asconę na jednopunktowym, co prawda, wtrysku i tam jakiś czujnik ciśnienia zgłupiał i był problem z odpalaniem.

Styber 01-12-2020 07:30

Odp: utrudniony rozruch na chłodnym silniku
 
Nie ma czujnika ciśnienia paliwa.

sierysz 04-12-2020 12:42

utrudniony rozruch na chłodnym silniku
 
Mam C-max 2L TDI. A w nim mam taki objaw że jak temperatura oscyluje koło zera to mam problemy z uruchomieniem zimnego silnika, a kontrolka świec żarowych w momencie przekręcenia kluczyka zapala się na około 0,5 sek i gaśnie. Podejrzewam uszkodzenie przekaźnika świec żarowych ale nie wiem gdzie on się znajduje może ktoś z kolegów ma jakieś sugestie gdzie go szukać ?

lucas4891 04-12-2020 19:45

Odp: utrudniony rozruch na chłodnym silniku
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Jak tak czytam te objawy to nasuwa mi się pomysł w postaci wymiany czujnika wałka rozrządu

Bump:
Cytat:

Napisał sierysz (Post 3300944)
Mam C-max 2L TDI. A w nim mam taki objaw że jak temperatura oscyluje koło zera to mam problemy z uruchomieniem zimnego silnika, a kontrolka świec żarowych w momencie przekręcenia kluczyka zapala się na około 0,5 sek i gaśnie. Podejrzewam uszkodzenie przekaźnika świec żarowych ale nie wiem gdzie on się znajduje może ktoś z kolegów ma jakieś sugestie gdzie go szukać ?

Nie ma się co sugerować czasem palenia się kontrolki. Natomiast sprawdzenie tudzież wymiana świec zarowych wskazane

Jaryska 05-12-2020 11:44

Odp: utrudniony rozruch na chłodnym silniku
 
Na temat czasu palącej się kontrolki świec żarowych, jest tyle napisane na Forum, że wystarczy uży opcji ,,,, szukaj ,,,, i poczytać.

Kontrolka nie ma nic wspólnego z długością grzania świec. Grzeją tak długo jak trzymasz kluczyk w pozycji grzania, aż do momentu automatycznego odcięcia grzania przez automat, zwykle trwa to ok 15 sekund.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.