Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Zerwane tuleje zawieszenia i tarcze do wymiany (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=298751)

jaayy1234 23-07-2019 15:55

Zerwane tuleje zawieszenia i tarcze do wymiany
 
Cześć,

jestem posiadaczem focusa mk3 z 2013 roku, przebieg 88 tys. Byłem dziś u mechanika na wymianie oleju i filtrów i przy okazji dowiedziałem się o dwóch usterkach.
Pierwsza z nich to zerwane tylne tuleje tylnego zawieszenia. Mechanik powiedział, że 10 z 14 tulei jest zerwanych. Podobno mogę z tym jeździć jeszcze z pół roku dopóki nie zacznie stukać. Póki co kompletnie nic nie słychać, samochód pokonuje nierówności bez problemu, bez żadnych hałasów. Niestety dowiedziałem się, że samochód nie przejdzie przeglądu z taką usterką, a mam go za miesiąc. Co o tym myślicie? Koszt wymiany został oszacowany na 1200zł. Jak do tego podejść? Tak w sumie to jaki może być powód tak zniszczonego zawieszenia, samochód ma dopiero 88 tys przejechane.

Drugi problem to przerdzewiałe i przez to nierówne tarcze hamulcowe. Podobno klocek nie ma styku z całą powierzchnią tarczy. Spotkał się ktoś z czymś takim? Z tego co odczuwam w praktyce to samochód ma świetne hamulce, kompletnie nie odczuwam, że coś z nimi jest nie tak.

Trochę mnie to zastanawia, że w trakcie jazdy nie widać żadnych efektów powyższych usterek, a jednak naprawa/wymiana wszystkiego to 2000-2500zł.

Pozdrawiam,
Andrzej

pawelszakal 23-07-2019 16:12

Odp: Zerwane tuleje zawieszenia i tarcze do wymiany
 
Podjedź na inną stację diagnostyczną i niech to sprawdzą.

Phoenix_eu 23-07-2019 16:18

Odp: Zerwane tuleje zawieszenia i tarcze do wymiany
 
Ja ostatnio wymieniałem kompletne zawieszenie z tyłu, był orginal, po 110 000 ale mil. Wszystko zależy od eksploatacji auta.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

jaayy1234 23-07-2019 16:25

Odp: Zerwane tuleje zawieszenia i tarcze do wymiany
 
Cytat:

Napisał Phoenix_eu (Post 3155662)
Ja ostatnio wymieniałem kompletne zawieszenie z tyłu, był orginal, po 110 000 ale mil. Wszystko zależy od eksploatacji auta.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Można spytać ile Cię to kosztowało?

Phoenix_eu 23-07-2019 17:44

Odp: Zerwane tuleje zawieszenia i tarcze do wymiany
 
Tyle co części. Sam robiłem.
To co moge polecić to zestawy Febi, wahacze kupilem Meyle, ponieważ nie bylo dostepnych Febi. Bardzo dobra jakości. A zamawialem w autodoc. Zamówienie przychodzi z Niemiec, powyżej jakiejś kwoty jest dostawa za free, przy zawieszeniu spokojnie się na to złapiesz. Szybko wysyłają, paczki idą kurierem,chociaż czasem długo realizują zamówienie.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Grzegorz MX 24-07-2019 08:25

Odp: Zerwane tuleje zawieszenia i tarcze do wymiany
 
Cytat:

Napisał jaayy1234 (Post 3155655)
Cześć,

jestem posiadaczem focusa mk3 z 2013 roku, przebieg 88 tys. Byłem dziś u mechanika na wymianie oleju i filtrów i przy okazji dowiedziałem się o dwóch usterkach.
Pierwsza z nich to zerwane tylne tuleje tylnego zawieszenia........../
/...?
Niestety dowiedziałem się, że samochód nie przejdzie przeglądu z taką usterką, a mam go za miesiąc.

Drugi problem to przerdzewiałe i przez to nierówne tarcze hamulcowe. Podobno klocek nie ma styku z całą powierzchnią tarczy. Spotkał się ktoś z czymś takim? Z tego co odczuwam w praktyce to samochód ma świetne hamulce, kompletnie nie odczuwam, że coś z nimi jest nie tak.

Pozdrawiam,
Andrzej

1. zerwana tuleja tylnego zawieszenia - jeśli nie stuka i nie lata samochód tyłem - to przejdzie przegląd (nie robilem tego - ale przy tym przebiegu to chyba jak jeździło auto poza asfaltem lub po mega dziurawej drodze) - albo masz koła 19" lub 18".
2. tarcze+ klocki (wymiana 120 + części ok 200-250 tyl a przód ok 150drożej)
3. mechanik naciąga na robotę - jedź do innego po przeglądzie.

Hamulce nie odczuwasz - ale przy hamowaniu z 100--> 20 odczujesz - poprawnie działa reszta układu a ty się już przyzwyczaiłeś do odpowiedniego nacisku stopą na hamulec. W focusach hamulec zazwyczaj działa "uwaga: zbiórka pasażerów z przodu" - tak to odczujesz po wymianie.

edmun 24-07-2019 09:06

Odp: Zerwane tuleje zawieszenia i tarcze do wymiany
 
Cytat:

Napisał Grzegorz MX (Post 3155880)
W focusach hamulec zazwyczaj działa "uwaga: zbiórka pasażerów z przodu" - tak to odczujesz po wymianie.

Potwierdzam.
Natomiast co do:
Cytat:

Napisał jaayy1234 (Post 3155655)
Podobno klocek nie ma styku z całą powierzchnią tarczy. Spotkał się ktoś z czymś takim?

Wystarczy że przy poprzedniej wymianie klocków nie zdążyły się one dobrze ułożyć, natomiast rdza na tarczy?
Oto moje zanim je zmieniłem (przy około 100 tysiącach km):

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Czy masz w gorszym stanie?
I również zasięgnąłbym opinii u innego mechanika.

Rafał A.(antek) 28-07-2019 14:20

Odp: Zerwane tuleje zawieszenia i tarcze do wymiany
 
Zawieszenie przegląd przejdzie pewnie, a jeśli na PL drogach to i wystarczy taki przebieg żeby zerwać tuleje.

Co do tarcz, to wystarczy że auto stało trochę i później takie efekty.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.