Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Niedogrzanie. Termostat? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=302960)

zygzak73 12-11-2019 18:57

Niedogrzanie. Termostat?
 
Objaw jest taki, że w czasie jazdy silnik jest stale niedogrzany, wg komputera jest to 74-77C. Po odpaleniu na zimno temperatura rośnie prawidłowo ( choć powoli, jak to w dizlu ) do 90 a po chwili gwałtownie spada do tych siedemdziesięciukilku i nie ma siły żeby wzrosła. Czy to może być tak, że zamknięty termostat przy 90 gwałtownie się otwiera a potem nie domyka, dopiero zamyka się jak silnik wystygnie?

xeno 12-11-2019 19:05

Odp: Niedogrzanie. Termostat?
 
Mam podobnie ale w 1.0 Ecoboost. U mnie temperatura rośnie do 1 kreski po 60s. i tak zostaje, jedynie jak wyłączę klimatyzację to rośnie do 90 i spada jak znowu włączę klimę.

Byłem z tym w ASO i powiedzieli że to lepsze jak by się przegrzewał :)

zygzak73 12-11-2019 19:10

Odp: Niedogrzanie. Termostat?
 
U mnie włączenie/wyłączenie grzania wnętrza ma znikomy wpływ na temperaturę.

zmulim 12-11-2019 19:18

Odp: Niedogrzanie. Termostat?
 
Cytat:

Napisał xeno (Post 3192659)
Byłem z tym w ASO i powiedzieli że to lepsze jak by się przegrzewał

Taaaak, ASO i ich mądrości... Ktoś kiedyś zasugerował by pisać ich z małej litery gdyż to banda partaczy, a taki tekst tylko zdanie to podtrzymuje. Silnik ma pracować we względnie jak najbardziej stałych warunkach temperaturowych. Duże skoki temperatur są niedopuszczalne. Opisany przypadek @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] jak i @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] sugeruje faktyczny problem z działaniem termostatu. W TDCi ewentualnie może świrować czujnik temperatury w obudowie termostatu.

Wątek do przeczytania:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

xeno 12-11-2019 19:41

Odp: Niedogrzanie. Termostat?
 
Cytat:

Napisał zmulim (Post 3192669)
Taaaak, ASO i ich mądrości... Ktoś kiedyś zasugerował by pisać ich z małej litery gdyż to banda partaczy, a taki tekst tylko zdanie to podtrzymuje. Silnik ma pracować we względnie jak najbardziej stałych warunkach temperaturowych. Duże skoki temperatur są niedopuszczalne. Opisany przypadek @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] jak i @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] sugeruje faktyczny problem z działaniem termostatu. W TDCi ewentualnie może świrować czujnik temperatury w obudowie termostatu.

Wątek do przeczytania:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dzięki za info. Ogarnę to może w poza aso.

bleekm 13-11-2019 06:36

Odp: Niedogrzanie. Termostat?
 
Wymiana termostatu (i czujnika bo sprzedają w komplecie) mało pomoże jeżeli w ogóle. U mnie też zazwyczaj jest ok 74-82 st - czasami i 86 (jesień) a w lecie i do 90 dobija - jednak zazwyczaj temp wynosi ok 77-78 st. i nie stoi w miejscu osiąga te powiedzmy 82-83 i spada tak jakby termostat nie domykał się. Raz na miesiąc jest bez spadku i leci do tych 86 st. Jak dla mnie objawy zapowietrzonego układu chłodzenia, układ był kilkanaście razy odpowietrzany i nic to nie dało w końcu dałem sobie spokój kilka lat temu.

Gdzieś na forum jest wątek tutaj że po wymianie nic się nie zmienia. Ludzie wymieniają i się denerwują. Ja sam też raz wymieniałem (termostat, plyn) i bez efektów. Ten sam silnik tylko że PSA czyli 1.6 HDI ma tak samo (zarówno wersja 16 i 8 zaworowa). Pomóc trochę może odłączenie aktywnej żaluzji chłodnicy jeżeli taką masz. Inaczej jest w 2.0 TDCI tam jeszcze jest drugi termostat (olejowy). Dodam że w środku auta jest gorąco więc nagrzewnica nie jest zapowietrzona.

Termostat możesz sam wymienić to 15 min roboty + spuszczenie płynu, nalanie nowego i odpowietrzenie czyli jakieś 40 min maks. Żeby wymienić termostat musisz filtr paliwa cały z obudową odkręcić i wyjąc rurę od dolotu turbiny z filtra i generalnie tyle. Termostat masz na 4 śruby - robota prosta.

Jak już wymienisz to daj znać czy pomogło czy się wkurzyłeś i na darmo kasę wydałeś :)

zygzak73 13-11-2019 07:24

Odp: Niedogrzanie. Termostat?
 
Słyszałem, że te silniki za dużo ciepła nie wydzielają i trudno je rozgrzać, ale do niedawna wszystko było ok - wskazówka temperatury była 1-2mm poniżej 90C i drgała tylko nieznacznie zależnie od warunków. Więc na pewno zaszła jakaś zmiana.
Zdecydowałem że wymienię termostat, tym bardziej że pora już i tak wymienić płyn. Nie będę tego robił sam, za 3 tygodnie jadę do znajomego mechanika na wymianę oleju to termostat wymieni przy okazji. Oczywiście dam znać czy pomogło.

boncio 13-11-2019 12:47

Odp: Niedogrzanie. Termostat?
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] u Ciebie to sugeruje uszkodzenie termostatu, w efekcie otwiera duży obieg za wcześnie. U mnie było to 33 stopnie. Teraz jest jeszcze rozsądnie ciepło i może jeździsz po mieście z małymi prędkościami, to silnik się czasem nagrzeje do licznikowych 90.
Dosyć częsty problem z 1.0.
Jak masz wskazówkę na 90, to realna nie jest 90, tylko z tego co pamiętam, po lifcie 75 stopni.

Ramzesrados5 13-11-2019 21:48

Odp: Niedogrzanie. Termostat?
 
Witam mam podobny problem z Focusem 1.6 tdci 95KM. 2014r.
Auto nagrzeje się do 90stopni nie dmucha ciepłe powietrze ale ale gdy kilka razy mocno dodam gazu temperatura spada do 60 i dmucha znów ciepłe.
Na postoju na wolnych obrotach auto trzyma 90 i zimne powietrze z dmuchawy dmucha.
Robi się też duże ciśnienie na korku w zbiorniczku, ale jak już odkręce to ciadgle z płynu wychodzą bombelki powietrza.
Ktoś miał podobny przypadek?

Piterus 04-12-2019 18:25

Odp: Niedogrzanie. Termostat?
 
Mam to samo tylko w 115 km, ten sam rocznik. Przed usterką było normalnie silnik miał 90 stopni.Nagle zapowietrzył się. Po odpowietrzeniu temperatura na postoju spada nawet do 60. Wymiana termostatu nic nie pomogła. Patrze po forach i nie widzę żeby ktoś napisał o rozwiązaniu tego problemu. Oczy są odpowiedz ze tak ma być :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.