Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] Hałas sprzęgła. Ustępuje po wci¶nięciu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=339405)

budas123023 15-02-2024 13:42

Hałas sprzęgła. Ustępuje po wci¶nięciu
 
Cze¶ć,

Mam Focusa 1.5 Diesla 120 z 2016. Mam taki problem, a mianowicie co jaki¶ czas, nie zawsze, przy puszczaniu sprzęgła słychać taki dziwny odgłos. Jak na filmie niżej :)
Co jest dziwne, ustępuje jeżeli wcisnę sprzęgło do końca. Tzn zaczyna hałasować przy puszczaniu sprzęgła, wciskam do końca i przestaje. Oczywi¶cie po całkowitym puszczeniu też przestaje.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Raz jest, raz go nie ma. W szczególno¶ci jest rzadziej, gdy auto jest "rozruszane", w trasie nieco dłuższej niż tylko do pracy.

Nie zauważyłem problemów ze zmian± biegów, ruszaniem, szarpaniem, brakiem przyspieszenia w porównaniu do rok temu, gdy go kupiłem.

Wiecie jakie mog± być tego przyczyny? Czy trzeba naprawiać na już czy można jeĽdzić i obserwować?

Dzięki! :)

Juzek 15-02-2024 14:06

Odp: Hałas sprzęgła. Ustępuje po wci¶nięciu
 
Stawiam na łożysko wysprzęglika

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka

David889 16-02-2024 13:08

Odp: Hałas sprzęgła. Ustępuje po wci¶nięciu
 
Mog± to być problemy z łożyskiem oporowym (tzw. dociskiem sprzęgła). Je¶li dĽwięk pojawi się podczas puszczenia sprzęgła i ustępuje po całkowitym wci¶nięciu go, problem może tkwić w łożysku oporowym. Może ono być zużyte lub uszkodzone, co powoduje hałas podczas kontaktu z kołem zamachowym.Najlepiej jak skontaktujesz się z mechanikiem, aby dokładnie zdiagnozować problem.

zmulim 16-02-2024 13:14

Hałas sprzęgła. Ustępuje po wci¶nięciu
 
Miałem podobnie w swoim starym mk1, wymieniony wysprzęglik i cisza.

Wysłane z iPhone za pomoc± Tapatalk

Jakoob 16-02-2024 17:14

Odp: Hałas sprzęgła. Ustępuje po wci¶nięciu
 
Mam dokładnie to samo. Daj znać co to było jak wymienisz i ucichnie.

sertom 16-02-2024 19:02

Odp: Hałas sprzęgła. Ustępuje po wci¶nięciu
 
sprzgło ci siada szykuj się na wymianę zestawu bo dzi¶ wymieni¶ tacze a jutro łozysko ale zaoszczędzisz dwa razy roabieranie i płacenie za usługę

Jakoob 17-02-2024 10:10

Odp: Hałas sprzęgła. Ustępuje po wci¶nięciu
 
Niekoniecznie całe sprzęgło do wymiany.

Je¶li tylko wysprzęglik (łożysko hydrauliczne) to pytanie jak w 1.5 tdci z wymian± - czy jest na wierzchu i ile do demontażu. Może kto¶ wie albo przerabiał temat samego wysprzęglika?

budas123023 17-02-2024 11:19

Odp: Hałas sprzęgła. Ustępuje po wci¶nięciu
 
Dzięki za odpowiedzi ;)
W poniedziałek pojadę do mechanika. Jeżeli konieczna będzie praca i koszt usługi taki sam, jak za całe sprzęgło, to chyba będzie trzeba całe.
Przy przebiegu prawie 200k chyba nie warto się bawić w polsrodki i za niedługo znów płacić za tę sam± usługę.
Chyba że my¶licie inaczej:)
Dam znać

David889 13-03-2024 15:04

Odp: Hałas sprzęgła. Ustępuje po wci¶nięciu
 
Hej. I jak rozwi±zała się sprawa ? Pisze bo jestem mega ciekaw :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czę¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.