Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Dorobienie kluczyka razem z pilotem. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=170348)

mateo1977 25-11-2012 19:52

Dorobienie kluczyka razem z pilotem.
 
Było wiele o dorabianiu ale nikt nie pytał o możliwość dorobienia całego scyzoryka razem z zaprogramowaniem.
Jako, że kupiłem samochód tylko z jednym kluczykiem(scyzoryk razem z pilotem) chciałbym zapytać Was o możliwość takiej kompleksowej usługi. Ile to może kosztować?
Jestem w stanie zamówić taki kluczyk wraz z cała elektroniką za o wiele taniej niż ten na aukcji poniżej
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
ale jaka droga i cena mnie czeka do tego by służył jak oryginał.

Może jednak jest jakiś sposób by posiadać duplikat swojego klucza by nie za bardzo uderzyło to w portfel?

Matych 25-11-2012 20:02

Odp: Dorobienie kluczyka razem z pilotem.
 
Cytat:

Napisał mateo1977 (Post 1910925)
ale jaka droga i cena mnie czeka do tego by służył jak oryginał.

trzeba zakodować w nim transponder od immobilajzera dociąć grot cena od 200zł w zakładzie Pan dorabia klucze do 400 w ASO

moons 25-11-2012 21:32

Odp: Dorobienie kluczyka razem z pilotem.
 
To za ile dotniesz to można powiedzieć indywidualna sprawa, jak masz wujka w zakładzie dorabiania kluczy to pewnie i za darmo. Natomiast ASO już potem nie ominiesz bo żaden program nie obsługuje jeszcze immo w FFII. A tu już z pytaniem o cenę musisz uderzyć do ASO bo pewnie też różnie ceny się kształtują.
Pozdrawiam

tedi_k 25-11-2012 21:38

Odp: Dorobienie kluczyka razem z pilotem.
 
Elektrycy samochodowi "dają radę" - trzeba się tylko upewnić telefonicznie. Doprogramowanie klucza (nie mylić z klonowaniem pastylki IMMO) kosztuje zwykle od 100 do 150zł.
Klucze można dopisać zdaje się nawet tzw. mini VCMem (z czeskim programem), trzeba mieć tylko dostęp do kodów IN-OUT... Zwykle wygląda to tak, że magik dzwoni do kumpla w ASO i telefonicznie dostaje... Są także generatory kodów IN-OUT (sam mam taki:p)
O jednym trzeba wiedzieć - trzeba mieć przy sobie wszystkie kluczyki i scyzoryki i ten zapasowy "zwykły" (jeśli takowy dostaliśmy). Klucze doprogramowuje się kompletami (nie da się dopisać tylko jednego - wpisujemy wszystkie na raz). Nie da się dopisać jednego kluczyka, muszą być co najmnie dwa. Tak więc trzeba być pewny, że ten "nowy" jest na 100% sprawny, bo inaczej furka zostanie unieruchomiona u "magika"...

BTW - tzw. "warsztaty niezależne FORD" także robią to wg procedury ASO, ale za mnij więcej połowę ASOwej ceny...

videocms 29-12-2012 13:17

Odp: Dorobienie kluczyka razem z pilotem.
 
Witam, mam ten sam temat, tylko 1 'pełny' kluczyk. Czy Tobie - mateo1977 - udało się załatwić sprawę, jeżeli tak to napisz gdzie i ile cię to kosztowało. Kupiłeś tego pilota z podanej aukcji ? Proszę o potwierdzenie czy mam szukać kluczyka z pilotem 434 mhz i chipem o kodzie '4D63' ? Na jednej z aukcji surowego kluczyka na allegro [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] wyczytałem, że do wprogramowania immobilisera będzie potrzebny PIN. O jaki PIN chodzi, jakie kody powinienem otrzymać przy zakupie od poprzedniego właściciela? Dziękuję za podpowiedzi.

tedi_k 29-12-2012 17:05

Odp: Dorobienie kluczyka razem z pilotem.
 
PIN to w innych autach... W Fordzie są kody IN-OUT - przy dopisywaniu kluczyka komputer podaje kod OUT i trzeba mu odpowiedzieć właściwym kodem IN - zna je ASO albo ogarnięci elektrycy specjalizujący się w Fordzie, właściciel wozu nie musi wiedzieć niczego. Częstotliwość jest poprawna (tu chodzi o częstotliwość transmisji do zamka centralnego), typu chipu nie pamiętam -niech pomoże ktoś inny...

moons 29-12-2012 17:11

Odp: Dorobienie kluczyka razem z pilotem.
 
Ogólnie do nowych Fordów gdzie kluczyk jest płaski, czyli np. Mondeo MKIV, FF II, C-MAX, S-MAX immo typu 4D63. Do starszych Fordów gdzie grot to okrągły drut immo typu 4D60

Pozdrawiam

danielsan51 30-12-2012 09:51

Odp: Dorobienie kluczyka razem z pilotem.
 
tez jak kupywalem auto mialem 1kluczyk typu jajko :) Pan dorobil mi scyzoryk chyba za 450 :)cena nie mala ale w aso chcieli chyba 700

Zwolnien 02-01-2013 13:18

Odp: Dorobienie kluczyka razem z pilotem.
 
Cześć

Kiedyś się pytałem w ASO, koszt całości to około 750zł,
Cena zawierała dorobienie nowego kluczyka, rozprogramowanie immobilajzera, ponowne zaprogramowanie starego i nowego kluczyka.

Pozdrawiam

videocms 02-01-2013 20:13

Odp: Dorobienie kluczyka razem z pilotem.
 
dziękuję za odpowiedzi, jakby ktoś mógł polecić 'specjalistę' z okolic Łodzi to poproszę


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.