Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Nie odpala na zimnym silniku 1.8 Flexifuel (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=319346)

daniel_bydgoszcz 14-04-2021 06:09

Nie odpala na zimnym silniku 1.8 Flexifuel
 
Witam forumowiczów.
Od 6 lat jestem posiadaczem Focusa 08' 1.8 Flexifuel z instalacją LPG.
Już pierwszej zimy zaczęły się problemy z odpalaniem przy temperaturach poniżej zera. Na początku po odpaleniu odrazu gasł a po ponownym zakręceniu było już ok. Jednak od trzech sezonów po odpaleniu trzeba było przytrzymać go chwilę na wyższych obrotach bo jakby zgasł to bym już go nie odpalił bo się zalewa (dymi na biało i czuć intensywny zapach pb)

I co w tym wszystkim najlepsze że jest to Flexifuel a więc posiada elektryczną nagrzewnice bloku silnika i po podłączeniu pod 230 na 15min odpala na dotyk( również po zalaniu tyle że w tym wpadku podymi)

Wymieniłem świece, cewki zapłonowe, map sensor, czujniki temperatury wody.
Przy coroczniej wymianie oleju (Mobil 5w30 FE) i filtrów u gazownika stwierdził że Focus ma zbyt wysokie ciśnienie powietrza na kolektorze ssącym (ciś.map 0.59 a powinno być ok 0.3 w nowych autach ok 0.2)

Gdy temperatura jest powyżej 5 stopni albo jak podłącze nagrzewnice to nie ma żadnych problemów z odpaleniem.
Miał ktoś może z was podobne problemy lub wie jak można wyleczyć mojego Focusa proszę o pomoc.

Ford Focus MK2 1.8 FlexiFuel 125
268000km
Pozdrawiam

konieczko5 14-04-2021 08:44

Odp: Pomocy! Problem z odpaleniem zimnego silnika 1.8 Flexifuel
 
Czujnik temperatury płynu chłodniczego?

Styber 14-04-2021 08:45

Odp: Pomocy! Problem z odpaleniem zimnego silnika 1.8 Flexifuel
 
Cytat:

Napisał daniel_bydgoszcz (Post 3335370)
Focus ma zbyt wysokie ciśnienie powietrza na kolektorze ssącym (ciś.map 0.59 a powinno być ok 0.3 w nowych autach ok 0.2)

Jeżeli 0.59 bar to pomiar zrobiony na wolnych obrotach, na rozgrzanym już silniku to niestety ale luzy zaworowe nie istnieją.

Fulara 14-04-2021 09:01

Odp: Pomocy! Problem z odpaleniem zimnego silnika 1.8 Flexifuel
 
Czy mechanik zwłaszcza od LPG mierzył luzy zaworowe i jakie są wartości. I kiedy ostatnio były regulowane. To podstawa. Potem można się brać za czujniki.

daniel_bydgoszcz 14-04-2021 09:19

Odp: Pomocy! Problem z odpaleniem zimnego silnika 1.8 Flexifuel
 
Cytat:

Napisał konieczko5 (Post 3335386)
Czujnik temperatury płynu chłodniczego?

Czujnik wymieniony, nic się nie zmieniło

Bump:
Cytat:

Napisał Fulara (Post 3335390)
Czy mechanik zwłaszcza od LPG mierzył luzy zaworowe i jakie są wartości. I kiedy ostatnio były regulowane. To podstawa. Potem można się brać za czujniki.


1,5 roku temu przy legalizacji butli wymieniłem całą instalację gazową przy silniku bo nikt w mojej okolicy nie posiadał oprogramowania do fabrycznego komputera gazu . Więc chyba wtedy regulowali. Teraz byłem na wymianie filtrów gazu i regulacji wtrysków.
U gazownika lepiej sprawdzić luzy?

kln1920 14-04-2021 11:15

Odp: Pomocy! Problem z odpaleniem zimnego silnika 1.8 Flexifuel
 
Wątpię, żeby przy wymianie instalacji regulowali luzy, to dość droga zabawa wiążąca się z rozpinaniem rozrządu :) 0,59 na rozgrzanym silniku, bez włączonych odbiorników prądu? Ło panie, to albo zawory podparte, albo dziura w dolocie

Fulara 14-04-2021 12:08

Odp: Pomocy! Problem z odpaleniem zimnego silnika 1.8 Flexifuel
 
To zmierzyć . To jest podstawa podstaw na LPG. Pewnie masz już podparte.

konieczko5 14-04-2021 13:03

Odp: Pomocy! Problem z odpaleniem zimnego silnika 1.8 Flexifuel
 
Jakby nie miał luzu to w ogóle nie dałby rady odpalić samochodu (przy niskich temp).

Fulara 14-04-2021 13:38

Odp: Pomocy! Problem z odpaleniem zimnego silnika 1.8 Flexifuel
 
Cytat:

Napisał konieczko5 (Post 3335432)
Jakby nie miał luzu to w ogóle nie dałby rady odpalić samochodu (przy niskich temp).

W każdym aucie może się to inaczej objawiać ja już widziałem zła pracę na zimnym na ciepłym ok a gro przypadków na zimnym ok a ciepły telepie.

Trzeba to sprawdzić tak czy siak zanim zacznie zmieniać pół auta zwłaszcza że ma lpg

daniel_bydgoszcz 14-04-2021 20:09

Odp: Nie odpala na zimnym silniku 1.8 Flexifuel
 
Dzięki wszystkim za pomoc. Sprawdzę najpierw dolot i regulację zaworów bo odkąd jestem właścicielem to nie były sprawdzane.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.