Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Czujnik temperatury spalin, ktory to? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=295335)

DJLoGaN 27-04-2019 09:22

Czujnik temperatury spalin, ktory to?
 
Witam, TDCI 150KM, tryb awaryjny do 2tys obrotow, na komputerze blad "Czujnik temperatury spalin 1 rzad cylindrow czujnik 4" - niska wartosc sygnalu. Wymienilem juz wszystko co widzialem tzn gorna sonde lambda, 2 czujniki temp spalin z zielonymi przewodami i czujnik temp przy turbo ten z zielona wtyczka i dalej usterka. Nie wiem juz gdzie juz szukac. Zostala dolna sonda lambda ale ta pracuje wedlug wskazan komputera. Macie pomysl ktory to jest czujnik nr 4? Moze jest jeszcze jakis na wydechu ktory przeoczylem?

Matych 27-04-2019 09:39

Odp: Czujnik temperatury spalin, ktory to?
 
Pod samochodem. 20 cm za katalizatorem

DJLoGaN 27-04-2019 09:54

Odp: Czujnik temperatury spalin, ktory to?
 
1 załącznik(i)
Mowimy o tym ?

Matych 27-04-2019 10:57

Odp: Czujnik temperatury spalin, ktory to?
 
Tak.Innego już tam nie ma.

Zbyniu123 27-04-2019 12:00

Odp: Czujnik temperatury spalin, ktory to?
 
Odpinaj wszystkie po kolei i sprawdzaj ktorego blad na komputerze pokaze i tak dojdziesz, u ciebie pewnie tylko kabelek gdzies przetarty lub przepalony i bez sensu kase wydales.

Sent from my F8331 using Tapatalk

DJLoGaN 27-04-2019 13:49

Odp: Czujnik temperatury spalin, ktory to?
 
Wychodzi na to ze to ten na wydechu tylko musze jeszcze gdzies dorwac taki czujnik bo widze ze z zakupem nowego po za serwisem forda to ciezko. tamte mialem z rozbitka po 40zl za szt wiec finansowej tragedii nie poki co nie ma

Matych 27-04-2019 14:00

Odp: Czujnik temperatury spalin, ktory to?
 
W 2017 przestali go montować u mnie go nie ma mam zaślepioną kość od niego i brak jest tulei na rurze wydechu do jego montażu.Nie wiem czy nie można go obejść softem.

DJLoGaN 28-04-2019 21:13

Odp: Czujnik temperatury spalin, ktory to?
 
Mam z apki fordpass wezwanie na aktualizacje PCM. Ciekawe czy zostanie pominiety

Matych 28-04-2019 21:25

Odp: Czujnik temperatury spalin, ktory to?
 
Nie zostanie -zostanie wgrana ci aktualizacja pod kalibrację do tego co wyszło z fabryki po vinie.

DJLoGaN 29-04-2019 11:21

Odp: Czujnik temperatury spalin, ktory to?
 
Mam klopot z namierzeniem tego czujnika czy to nowego czy uzywki. Moze pasuje z mk4lift? Albo innego forda? Kuga? Focus?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.