Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Czy to pompa wtryskowa? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=255752)

Kamil44 22-12-2016 18:18

Czy to pompa wtryskowa?
 
Witam Mam problem z moim niedawno zakupionym Mondeo jest to MK3 2.0 115km TDDI silnik. Problem pojawił się Kilka dni po kupnie a mianowicie Mondeo szarpie gaśnie podczas jazdy jest podobnie na biegu jałowym ;/ komputer wskazał sterownik pompy ciśnienie i czujnik położenia wału korbowego.Dodam jeszcze że mondziak stał ok 2 lat z powodu śmierci poprzedniego właściciela. Był w nim wymieniony silnik ponieważ ten co był wcześniej został przegrzany i padł z powodu awarii chłodzenia pękł przewód płynu chłodzącego. czujnik położenia wału wymieniałem już raz lecz wymieniłem go na oryginalny używany z auto złomu nie wyskakiwało nic pod komputerem gasł po wymianie nadal lecz tylko kilka dni potem śmigał przez 2-3 tyg bez zarzutów. na przymrozkach pali po przestaniu całej nocy na dworze. Dwa razy grzeję świece i pali max kręcenia rozrusznikiem to 1-4 sec. Jak zgaśnie zaczyna mrugać spirala świec Pali od razu nie ma z tym problemów czy mam się spodziewać najgorszego :( Autko jest z 2002r hatchback. Możliwe że są podobne tematy ale nie znalazłem takich samych przyczyn dodam że czujnik będzie wymieniony po świętach :) Ale cały czas mam obawy :( Dodam żę komputer wskazuje ponownie czujnik położenia wału korbowego :)

Adept 22-12-2016 18:38

Odp: Czy to pompa wtryskowa?
 
Przede wszystkim podpiąć pod kompa potem okaże się co dalej.

Kamil44 22-12-2016 18:48

Odp: Czy to pompa wtryskowa?
 
Był pod kompem i całą diagnozą po zgaśnięciu wyskoczył sterownik pompy wtryskowej, Ciśnienie Pompy wtryskowej czy cos takiego i czujnik wału korbowego :(

Dombek 22-12-2016 21:59

Odp: Czy to pompa wtryskowa?
 
Cytat:

Napisał Kamil44 (Post 2714804)
Był pod kompem i całą diagnozą po zgaśnięciu wyskoczył sterownik pompy wtryskowej, Ciśnienie Pompy wtryskowej czy cos takiego i czujnik wału korbowego :(

Konkretne kody błędów poprosimy kolego.

Kamil44 23-12-2016 08:43

Odp: Czy to pompa wtryskowa?
 
mechanik będzie po 16 to podjadę i się zapytam :)

luckmar 24-12-2016 20:45

Odp: Czy to pompa wtryskowa?
 
... a może pompka paliwowa pomocnicza (ta przy baku)???

Kamil44 25-12-2016 11:19

Odp: Czy to pompa wtryskowa?
 
Jest to całkiem możliwe jak popukałem w nią trochę to samochód zgasł 2 razy jak w nią biłem potem chodził ale nie wiem czy to byłe pompka czy filtr :)

Adept 25-12-2016 11:22

Odp: Czy to pompa wtryskowa?
 
a kiedy ostatni raz wymieniałeś filtr paliwa?

luckmar 25-12-2016 18:25

Odp: Czy to pompa wtryskowa?
 
Cytat:

Napisał Kamil44 (Post 2715640)
Jest to całkiem możliwe jak popukałem w nią trochę to samochód zgasł 2 razy jak w nią biłem potem chodził ale nie wiem czy to byłe pompka czy filtr :)

Jeśli biłeś w coś co jest pod spodem w tylnej części samochodu, to tam jest właśnie ta pompka. Filtr paliwa jest w komorze silnika.
Skoro pompka się zacinała przy uderzeniu to nie jest zbyt pewna...

Kamil44 26-12-2016 00:38

Odp: Czy to pompa wtryskowa?
 
Czyli zacząć od czujnika położenia wału korbowego filtra i pompki :)? Jest szansa ze to nie pompa?

Bump: Filtr nie był wymieniany od kupna mam to mondeo ok 3 miesięcy ;/


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.