Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Silnik w ST220 zapala i od razu gaśnie - tylko na ciepłym. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=257051)

rafalpr1993 16-01-2017 21:19

Silnik w ST220 zapala i od razu gaśnie - tylko na ciepłym.
 
Witam Szanownych Forumowiczów. Posiadam ST220 z 2003r. Dotychczas nie było z nim problemu aż do chwili zamontowania gazu ( a może to przypadek). Samochód na zimnym silniku zapala bez zarzutu. Natomiast jeśli zgaszę go i już jest nagrzany to zapala- obroty wskakują na 1500 obr/min i po sekundzie obroty spadają i tak coraz mniej az silnik gaśnie. Przy kolejnej probie to samo. Silnik na pewno sie nie zapowietrza bo zapala. W programie Forscan po teście zaworu bocznikowego wyskakuje "IAC reaguje gorzej niż powinien. Oczekiwane 100%. Rzeczywiste 65%. Wymieniałem więc silniczek krokowy na nowy - dalej to samo. Czyściłem przepływkę oraz przepustnice dwa razy. Nie było na nich oznak zabrudzenia.
Objawy takie same na gazie ( załączanie awaryjne) i benzynie.
Silnik delikatnie drży na wolnych obrotach.
Odczytałem jeszcze dwa błędy:
"B1262 Usterka obwodu wyjściowego klapki odmrażania w nawiewniku"
I tu moje pytanie czy te klapki są sterowane podciśnieniem z dolotu ?
"P0174 Mieszanka w układzie zbyt uboga (gruba cylindrów 2)"
Czyli która to grupa ?

Podejrzewam nieszczelność dolotu. Czy moje podejrzenia są w ogóle uzasadnione ? Ściągałem już kolektor 2 razy. Nie znalazłem tam żadnych spękanych węży.

rafalpr1993 20-01-2017 11:05

Odp: Silnik w ST220 zapala i od razu gaśnie - tylko na ciepłym.
 
Nie wierzę, że nikt nie potrafi pomóc. Bylem w serwisie rozłożyli ręce. Podejrzewali zawór bocznikowy. Po wymianie dalej to samo.

Dodaje Screen z forscan. Liczę na jakieś sugestie.
Pozdrawiam. https://images82.fotosik.pl/303/9a8d0278c3fd858fmed.jpg[/URL]

leszek 20-01-2017 11:35

Odp: Silnik w ST220 zapala i od razu gaśnie - tylko na ciepłym.
 
wymień świece i kable może i cewkę

miałem kiedyś podobne objawy wykazywało że zapłon jest przestawiony wymieniłem czujniki i nic a okazało się że prowadnica z łańcucha rozrządu pękła
więc przyczyn jest dużo

rafalpr1993 20-01-2017 16:20

Odp: Silnik w ST220 zapala i od razu gaśnie - tylko na ciepłym.
 
Świece wymienione tydzień temu.
Co do kabli to nie świecą po spryskaniu i przy wyższych obrotach nie szarpie wiec wykluczam świece i wspomniana prowadnice paska.

Dziękuję za zainteresowanie.

Juzek 20-01-2017 17:08

Odp: Silnik w ST220 zapala i od razu gaśnie - tylko na ciepłym.
 
Wrzuć mi ten wykres z Forscana na [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Sprawdź wiązkę bocznikowego i czy regulator ciśnienia paliwa na listwie nie popuszcza.

Zrób jeszcze reset i samoadaptacje PCM - odłącz klemy, złącz je ze sobą i podłącz. Potem odpal i niech pochodzi na wolnych.

Ile masz nalotu km? Ja przy 313 tys km wymieniałem rozrząd bo łańcuchy były rozciągnięte a prowadnice wyrobione.

Tapnięte z Szajsunga MkIV

klocolus 20-01-2017 17:20

Re: Silnik w ST220 zapala i od razu gaśnie - tylko na ciepłym.
 
Cytat:

Napisał rafalpr1993 (Post 2729155)
"P0174 Mieszanka w układzie zbyt uboga (gruba cylindrów 2)"

Podobny komunikat miałem przy nieszczelności w dolocie także zwróc na to uwagę bo pewnie gaziarze nie wymienili uszczelek ani nawet nie przesmarowali.

także sprawdź czy Ci nigdzie nie ciągnie lewego.

rafalpr1993 20-01-2017 17:38

Odp: Silnik w ST220 zapala i od razu gaśnie - tylko na ciepłym.
 
Cytat:

Napisał Juzek (Post 2731592)
Wrzuć mi ten wykres z Forscana na [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Sprawdź wiązkę bocznikowego i czy regulator ciśnienia paliwa na listwie nie popuszcza.

Zrób jeszcze reset i samoadaptacje PCM - odłącz klemy, złącz je ze sobą i podłącz. Potem odpal i niech pochodzi na wolnych.

Ile masz nalotu km? Ja przy 313 tys km wymieniałem rozrząd bo łańcuchy były rozciągnięte a prowadnice wyrobione.

V

Powiedz mi proszę jakie dane uwzględnić w forscanie?

Wiązka bocznikowego jest okej.
Jak mam sprawdzić regulator ciśnienia? Odpiąć przewód podciśnienia podczas pracy (na gazie/benzynie) czy przed uruchomieniem?

Samoadaptacja robiona. Nie przyniosło to skutku.

Bump:
Cytat:

Napisał klocolus (Post 2731603)
Podobny komunikat miałem przy nieszczelności w dolocie także zwróc na to uwagę bo pewnie gaziarze nie wymienili uszczelek ani nawet nie przesmarowali.

także sprawdź czy Ci nigdzie nie ciągnie lewego.

Rozbieralem kolektor i nie ma tam nic niepokojącego.

Sprawdzałem szczelność samostartem i ani nie drgnely obroty wyżej.

klocolus 20-01-2017 18:44

Re: Odp: Silnik w ST220 zapala i od razu gaśnie - tylko na ciepłym.
 
Cytat:

Napisał rafalpr1993 (Post 2731624)
Bump:
Quote:
Originally Posted by klocolus View Post
Podobny komunikat miałem przy nieszczelności w dolocie także zwróc na to uwagę bo pewnie gaziarze nie wymienili uszczelek ani nawet nie przesmarowali.

także sprawdź czy Ci nigdzie nie ciągnie lewego.
Rozbieralem kolektor i nie ma tam nic niepokojącego.

Sprawdzałem szczelność samostartem i ani nie drgnely obroty wyżej.

A zerknij jeszcze bo mi ciągnęło lewe przy przewodzie gumowym do silniczka krokowego przed przepustnicą - wtedy przepływka przekłamywała w dół szczególnie na wolnych bo ciągnął lewe powietrze przez silniczek i obniża dawkę paliwa. Możesz także odpiąć przepływkę i zobaczyć jak silnik się zachowuje, u mnie z odpiętym silniczkiem krokowym albo przepływką nadal pracował i to lepiej jak łapał lewe powietrze.

Juzek 20-01-2017 20:38

Odp: Silnik w ST220 zapala i od razu gaśnie - tylko na ciepłym.
 
Cytat:

Napisał rafalpr1993 (Post 2731624)
Powiedz mi proszę jakie dane uwzględnić w forscanie?

Zrób mi zrzut danych z obu sond przed katem, temp płynu chłodniczego, korekty krótko i długoterminowe, temp powietrza dolotowego, odczyt z MAF (przepływomierz).

Najlepiej jakbyś to wrzucił do loga i przesłał mi plik excel.

Natomiast łopatologicznie sprawdź następujące wszystko przy pracującym silniku:

- płaskimi szczypcami zgnieć ostrożnie rurę powietrza omijającą przepustnicę (od harmonijki do kolektora) i napisz co zaobserwowałeś,
- ściągnij czerwony wężyk w oplocie, który łączy króciec kolektora dolotowego pod przepustnicą z regulatorem ciśnienia paliwa i napisz co zaobserwowałeś. Sprawdź czy z regulatora nie ucieka paliwo (szczególnie na LPG),
- odepnij wtyczkę od przepływki i napisz co zaobserwowałeś,
- odepnij wtyczkę od krokowca i napisz co zaobserwowałeś,
- sprawdź trójnik podciśnienia, który założyli Ci gazownicy, żeby podpiąć gazowy map sensor i reduktor.

rafalpr1993 20-01-2017 22:19

Odp: Silnik w ST220 zapala i od razu gaśnie - tylko na ciepłym.
 
Cytat:

Napisał Juzek (Post 2731767)
Zrób mi zrzut danych z obu sond przed katem, temp płynu chłodniczego, korekty krótko i długoterminowe, temp powietrza dolotowego, odczyt z MAF (przepływomierz).

Witam przesłałem plik w exelu mam nadzieję, że to jakoś pomoże.

Co do sprawdzania:
-Jeśli zacisnę węża omijającego przepustnice to silnik pracuje na niższych obrotach. Ale nie dławi się i nie gaśnie.
-Po ściągnięciu czerwonego wężyka silnik nie reaguje na to w ogóle. Nie wzrastają ani nie spadają obroty. Bez różnicy czy zatykam palcem czy nie. Podciśnienie się wytwarza. Nic nie kapie z zaworka.
- Po odpięciu krokowca spadają obroty na jakieś 550rpm/min i silnik nie ma zamiaru zgasnąć.
- Po odpięciu przepływomierza obroty dosłownie na sekunde spadły i powróciły na okolicę 800. Po ponownym podpięciu przepływomierza silnik dusi się i zgasł.

Co do mojego problemu to poniżej zdjęcia. Udało mi się wychwycić moment, że obroty po odpaleniu spadły poniżej 600rpm/min. Czasami zdarza się że spadną niżej i już się silnik nie podniesie.

https://images81.fotosik.pl/304/e2729181b4986d4emed.jpg
https://images81.fotosik.pl/304/089f6f5ac0106fc2med.jpg
https://images83.fotosik.pl/304/940a41882142d12cmed.jpg


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.