Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] Pedał sprzęgła wpadł w podłogę (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=308771)

tomao 13-02-2023 19:00

Odp: Pedał sprzęgła wpadł w podłogę
 
Cytat:

Napisał Bocian123 (Post 3444564)
wycieków nie było ,a pedał nie odbijał

Tak właśnie miałem w MK3.

Waterspoon 13-02-2023 19:15

Odp: Pedał sprzęgła wpadł w podłogę
 
Też wycieku nie miałem, a pedał wpadał w podłogę. Do tego po trzeciej wymianie pompy dwa lata temu, 2 razy mi ASO odpowietrzało, tak nie wystarczyło i znajomy mech odpowietrzył trzeci raz i na razie spokój. Pompa sprzęgła w moim karawanie już sumie trzecia.

Marcianek_77 20-02-2023 11:16

Pedał sprzęgła nie wraca (sporadycznie)
 
Dzień dobry,

mam taką przypadłość od parunastu dni. W moim fordzie głównie po postoju dłuższym na ujemnej temperaturze bywa, że sprzęgło nie odbije - tylko przy ruszaniu. Musze podciągnąć nogą. Odstawiłem auto do serwisu - stwierdzono prawdopodobną usterkę wysprzęglika. Naprawa dość kosztowna ze względu na zakres prac. Czy ktos miał coś podobnego w Focusie 1.5 150 KM 2016 rok - przebieg 65 tys. - pytam gdyż to ponoć dość znana usterka w tych modelach? Dzięki Pozdrawiam. :?

tomao 20-02-2023 11:42

Odp: Pedał sprzęgła nie wraca (sporadycznie)
 
Pompa sprzęgła najpierw do wymiany, do poszukania na forum.

Darkbetleem 27-05-2023 02:55

Odp: Pedał sprzęgła wpadł w podłogę
 
Miałem ten przypadek w trasie 200 km od domu , sprzęgło coraz niżej aż na parkingu musiałem cofnąć a pedał w podłodze i..... podniosłem go na siłę do góry i na szczęście wszystko wróciło na swoje miejsce.
Było to na drugi dzień po wymianie płynu w ASO. Ale pewnie W Państwa wypadkach może być coś innego zepsute.

Zeberson 12-06-2023 13:59

Odp: Pedał sprzęgła wpadł w podłogę
 
Wiec teraz ja odkopię temat ��
W grudniu 2022 zaczęło mi przeciekać połączenie między pompa a metalowym przewodem wychodzącym z niej.
Wymieniony przewód na nowy z aso ale pedał mi nadal wpadał.
Wymieniłem pompę bo była zapocona od strony pedału. Nadal to samo.
Wymieniony przewód plastikowy doprowadzający płyn do pompy.
Znowu ciekło z metalowego przewodu wiec wymieniony na kolejny.
Pedał nadal słaby i leci piana z układu.
Zakupione około 1.5 l płynu już łącznie.
Ostateczne kupiłem przyrząd do ciśnieniowego odpowietrzania. Od groma powietrza wywalio ale nadal pedał dobry tylko na kilka dni.
Pompa Valeo nie oryginał.
Czy ktoś się spotkał z tym ze pompa była słaba od razu czy mogę spoglądać w stronę wysprzeglika?
Proszę o pomoc bo już mam dość takiego zachowania sprzęgła.

Pozdrawiam.

Seweryn Różycki 10-12-2023 18:46

Odp: Pedał sprzęgła wpadł w podłogę
 
Cześć, odgrzebuję wątek. Po wymianie pompki sprzęgła, wysprzęglika i kompletnego sprzęgła nie potrafię odpowietrzyć sprzęgła. Pedał ta jakby na ostatnich 2 cm przycina się i odbija po milisekundzie. Dodatkowo po uruchomieniu silnika bardzo ciężko wchodzą biegi - tak jakby nie wysprzęglało do końca. Czy ktoś miał podobny przypadek? Gdzie szukać rozwiązania? Jak to pieroństwo odpowietrzyć?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.