Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Inne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=156)
-   -   [Inny model] Zastanawiam się nad zakupem mavericka i proszę o porady. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=263073)

trabyl 30-04-2017 00:01

Zastanawiam się nad zakupem mavericka i proszę o porady.
 
Witam, to mój pierwszy temat na forum. Użyłem opcji szukaj i postarałem się przejrzeć tematy, ale nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Jeśli temat takowy jednak istnieje i po prostu go nie znalazłem to wybaczcie.

Przechodząc do sedna sprawy, szukam auta dużego, dla rodziny 2+3 i psa. Dzisiaj natknąłem się na ogłoszenie:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

I naszło mnie, czemu by nie ford maverick?
Proszę was o wskazówki o to na co warto zwrócić uwagę w tym samochodzie przed zakupem.
W ogóle wszelkie opinie, na temat tego czy samochód się nada na rodzinne auto, czy też co kolwiek innego mile widziane.

Uwagi do samego ogłoszenia, jeśli coś według was "śmierdzi" również poproszę. Ja ze swojej strony mogę powiedzieć, że stoi on bardzo blisko mojego miejsca pracy i zamierzam go obejrzeć w poniedziałek. Rozmawiałem z gościem (handlarzem) przez telefon. Pytałem o czas ile u niego stoi - 2 tygodnie. Od siebie dodał, że ma nowe opony całoroczne (data produkcji 2016, daję takie info, bo ostatnio też typ mówił, że nowe, a produkcja 2001r). Nowy rozrząd i oleje. Twierdzi on również, że posiada wszystkie papiery co było robione, dokumentacja przebiegu itp.
Za wszystkie wskazówki z góry dziękuję :one:

Aedifico 30-04-2017 07:44

Odp: Zastanawiam się nad zakupem mavericka i proszę o porady.
 
Moim zdaniem za małe to auto na taką rodzinne bo w 2+2max. To jest SUV ale kompaktowy.

darmodziej 30-04-2017 13:59

Odp: Zastanawiam się nad zakupem mavericka i proszę o porady.
 
Cytat:

Napisał Aedifico (Post 2794886)
za małe to auto na taką rodzinne bo w 2+2max

To jest auto 5 osobowe.

Pan Kleks 30-04-2017 14:23

Odp: Zastanawiam się nad zakupem mavericka i proszę o porady.
 
wszystko zależy w jakim wieku +3 i jakiej rasy pies
Bagażnik nie jest jakichś ogromnych rozmiarów.
Ja zawsze podejrzliwie patrzę na niskie wskazania licznika.
przelicz sobie ile auto jeździło rocznie, ale ... może Niemiec płakał zamiast jeździć :roll:

darmodziej 30-04-2017 15:38

Odp: Zastanawiam się nad zakupem mavericka i proszę o porady.
 
Może kupić furgon.

Aedifico 30-04-2017 15:48

Odp: Zastanawiam się nad zakupem mavericka i proszę o porady.
 
Cytat:

Napisał darmodziej (Post 2795032)
To jest auto 5 osobowe.

Tico też jest 5 osobowy ;).Ja wiem jakie to auto co widać w moim profilu ale to nie jest duże auto, to jest mały SUV także w Mondeo (kombi) czy Smaxie jest dużo więcej miejsca i to są dużo bardziej rodzinne auta.

trabyl 30-04-2017 16:08

Odp: Zastanawiam się nad zakupem mavericka i proszę o porady.
 
Cytat:

Napisał Aedifico (Post 2795057)
Tico też jest 5 osobowy ;).Ja wiem jakie to auto co widać w moim profilu ale to nie jest duże auto, to jest mały SUV także w Mondeo (kombi) czy Smaxie jest dużo więcej miejsca i to są dużo bardziej rodzinne auta.

Trochę mnie to zaskakuje, bo na zdjęciach samochód wydaje się być naprawdę duży. Jutro podjadę go zobaczyć i sam się przekonam. Samochody w wersji kombi zupełnie odrzucam, bo niskie ułożenie foteli i często belka w nogach środkowego fotela przeszkadza w wygodnym użytkowaniu w szczególności, gdy są dzieci. Schylanie się dla mnie wysokiego do niskiego kombiaka i wsadzanie dzieciaków w foteliki jest mało przyjemne.
Jutro jak już obejrzę to wydam werdykt czy nadaje się dla 5 osobowej rodziny żeby był full komfort :one:

darmodziej 30-04-2017 16:16

Odp: Zastanawiam się nad zakupem mavericka i proszę o porady.
 
Cytat:

Napisał Aedifico (Post 2795057)
Ja wiem jakie to auto co widać w moim profilu ale to nie jest duże auto, to jest mały SUV także w Mondeo (kombi) czy Smaxie jest dużo więcej miejsca i to są dużo bardziej rodzinne auta.

Ja mam i takie i takie, więc mam porównanie.

Aedifico 30-04-2017 16:32

Odp: Zastanawiam się nad zakupem mavericka i proszę o porady.
 
Cóż dla mnie dla 5 osób byłby za mały, ja akurat nie potrzebuje an 5 osób i jest ok. Mam porównanie z mazdą 6 w kombi w której jest dużo więcej miejsca. Foltelik na tylnym siedzeniu ułożony tyłem do jazdy powoduje,że pasażer z przodu gniecie kolana.

Jak ktoś chce przerabiać na lpg to brałbym mocniejsze wersje bo przy 2,0 to nerwicy można dostać.

P.S. 3,0 na łańcuchu, 2,3 raczej też. 2.0 Zetec średnio nadaje się na lpg.

darmodziej 30-04-2017 20:29

Odp: Zastanawiam się nad zakupem mavericka i proszę o porady.
 
Cytat:

Napisał Aedifico (Post 2795079)
2.0 Zetec średnio nadaje się na lpg

W Mondeo mam Zeteca i jest świetny do gazu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.