Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Sprzęgło sprężarki klimy włącza się i wyłącza (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=291942)

FullFocusss 07-02-2019 15:37

Sprzęgło sprężarki klimy włącza się i wyłącza
 
Witam,
nie znalazłem podobnego tematu więc dodam, a mianowicie od niewiele ponad pół roku jestem w miarę szczęśliwym posiadaczem foki mk1 z 1.8 TDDI i tak jak w temacie, sprzęgło klimy załącza się i rozłącza pomimo tego, że klima jest wyłączona. Co chwile słychać "cykanie" i siedząc w aucie czuć, że silnik pracuje trochę ciężej po czym wraca do normy i tak w kółko.

Proszę o jakieś porady ewentualnie jakieś rozwiązanie.

Fulara 07-02-2019 15:43

Odp: Sprzęgło sprężarki klimy włącza się i wyłącza
 
nawiew na szybę ? jak tak, będzie się włączać

FullFocusss 07-02-2019 15:51

Odp: Sprzęgło sprężarki klimy włącza się i wyłącza
 
Cytat:

Napisał Fulara (Post 3091293)
nawiew na szybę ? jak tak, będzie się włączać

A jest jakieś wytłumaczenie dlaczego działa to właśnie w taki sposób ? Osobiście wydawało mi się, że jak klima jest wyłączona to elektrosprzęgło nie będzie się zasprzęglać. Bo w sumie nie rozumiem po co do grzania w samochodzie zaprzęgać sprężarkę klimy.

Fulara 07-02-2019 17:22

Odp: Sprzęgło sprężarki klimy włącza się i wyłącza
 
nawiew na szybę powoduje automatyczne załączenie klimy

ja ustawiam jak nie chce włączać klimy nawiew na ostatnią kropkę przed położeniem full na szybę. zawsze można rozebrać deskę i wywalić ten kabelek

wytłumaczenie ? pewnie chcieli zwiększyć wydajność na tym trybie do odparowania szyb ( inżynierowie )

Jaryska 07-02-2019 17:40

Odp: Sprzęgło sprężarki klimy włącza się i wyłącza
 
Aby odłączyc kabelek, nie potrzeba rozbierac deski,tylko wyjąć panel z pokretłami kieruunku nawiewu, i wypiąć białą wtyczke z tyłu przełącznika.

Sforrest 07-02-2019 18:01

Odp: Sprzęgło sprężarki klimy włącza się i wyłącza
 
Cytat:

Napisał FullFocusss (Post 3091297)
A jest jakieś wytłumaczenie dlaczego działa to właśnie w taki sposób ? Osobiście wydawało mi się, że jak klima jest wyłączona to elektrosprzęgło nie będzie się zasprzęglać. Bo w sumie nie rozumiem po co do grzania w samochodzie zaprzęgać sprężarkę klimy.

Sprężarka w układzie klimatyzacji gdy ta jest włączona (np. poprzez nawiew na szybę, przycisk klimatyzacji czy też klimatronik) nie działa non stop. Jest włączana co jakiś czas na chwilę. Nie jest to nic nienormalnego


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.