Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] 1.6 tdci brak mocy - zero błędów, co zweryfikować? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=279556)

atomics 15-04-2018 19:57

1.6 tdci brak mocy - zero błędów, co zweryfikować?
 
Hej, pacjent 1.6 tdci po wizycie u Heko (ponad rok temu) bez DPF (wycięty). Autem aktualnie porusza się żona i dokładnie nie wiem co się stało jednak z dnia na dzień z fajnie odpychającego się, zmieniło się w ledwo wjeżdżające po górkę.

Po weryfikacji turbo coś tam próbuje, bynajmniej otwiera się, nawet delikatnie je czuć pow. 3500 obr., brak nieszczelności - nic nie syczy, węże podciśnienia siedzą i są ok. Komputer nie wywala żadnych błędów. Jedynie co zauważyłem to wąż odmy był do wymiana - sparciał i był cały brudny z oleju/nagaru aż się skleił. W samej pokrywie zainstalowałem sitko pod membraną żeby właśnie nie leciało tyle oleju jednak chyba nie zdaje egzaminu :/ Innych objawów brak, nie ma mocy jakby nic nie dmuchało. Po odpięciu przepływomierza lepiej jeździło ale tylko odrobinę, profilaktycznie wyczyściłem przepływkę.

Dalszych pomysłów brak, mogę zaślepić EGR bo i tak miałem w planach ale bez błędów na kompie to chyba nie to. Auto pewnie i tak wyląduje u mechanika ale będę wdzięczny za podpowiedzi co jeszcze mogę sprawdzić!?

tomfoc2 15-04-2018 20:14

Odp: Focus 1.6 tdci brak mocy - zero błędów, co zweryfikować?
 
Witaj, najpierw sprawdź przewód idący od czujnika sterowania podciśnieniem(pierburga) do gruszki przy turbinie. Jak spadnie lub jest nieszczelny to nie przestawia łopatek w turbinie.

atomics 15-04-2018 20:30

Odp: Focus 1.6 tdci brak mocy - zero błędów, co zweryfikować?
 
Przepraszam ale z turbo dopiero się zaprzyjaźniam, jakby przewód spadł lub był nieszczelny sztanga by się nie ruszała? bo w moim wypadku sztanga działa, a przewód na gruszce widziałem, że siedział, no ale przy elektrozaworze to do weryfikacji!

gibaj 15-04-2018 21:08

Odp: Focus 1.6 tdci brak mocy - zero błędów, co zweryfikować?
 
Przeplywka do sprawdzenia zawór sterowania turbiny i przewody

atomics 16-04-2018 20:30

Odp: 1.6 tdci brak mocy - zero błędów, co zweryfikować?
 
Po pierwszej weryfikacji, gruszka przy turbo działa więc zawór chyba ok, przewód wygląda na cały. Co do przepływki nie jest tak, że po odłączeniu auto powinno jechać w miarę normalnie lub chociaż lepiej niż dotychczas??? Czy ewentualnie można wykonać pomiar rezystancji na wtyczce?

maureliusz 17-04-2018 00:12

Odp: 1.6 tdci brak mocy - zero błędów, co zweryfikować?
 
Przepływka zamyka EGR, ale nie wpływa na turbo - przynajmniej nie drastycznie.

Jakbyś Ci padło EGR (brak mocy) = EGR otwarty = kopcenie

Jak dla mnie padł zawór podciśnieniowy sterowania turbiną lub sama grucha i nie steruje turbiną.

PS. Ale może byś tak odczytał wartość ciśnienia turbiny oraz paliwa na szynie CR

atomics 21-04-2018 20:51

Odp: 1.6 tdci brak mocy - zero błędów, co zweryfikować?
 
Uzupełniając walkę o powrót mocy... pierwszy mechanik stwierdził, iż turbo do wymiany, no ale koszt znaczny to pozwoliłem sobie na jeszcze jedną diagnozę w serwisie typowo dla diesli. Co się okazuje, iż muszą Panowie się zastanowić bo podczas jazdy były "dwa przebłyski), wszystko szczelne turbina się kręci ale ciśnienie 0,2. Autko zostawiłem i czekam na szczegóły!

maureliusz 22-04-2018 11:15

Odp: 1.6 tdci brak mocy - zero błędów, co zweryfikować?
 
Podmieniałeś sterownik podciśnieniowy turbiny?
Kosztuje na allegro ... 70zł używka.
Może od tego warto zacząć?

BTW jak dodajesz gazu "chodzi" sztanga przy turbinie?

atomics 22-04-2018 20:00

Odp: 1.6 tdci brak mocy - zero błędów, co zweryfikować?
 
Sztanga chodzi, samochód wylądował na diagnozie i jeżeli wróci o znów ktoś powie, że turbo to na bank zakupię używkę zaworu i podmienię!

atomics 24-04-2018 20:10

Odp: 1.6 tdci brak mocy - zero błędów, co zweryfikować?
 
Mała aktualizacja, Panowie mechanicy rozłożyli ręce i nie wiedzą co jest przyczyną jutro/pojutrze odbieram auto to opiszą co robili ale muszę przyznać, iż nawet mnie rozbawili, iż się poddają! Ciekawe ile będą chcieli za taką diagnozę :/. Wiem że podmieniali przepływkę resztę mają dopowiedzieć!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.