Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Escape - Kuga USA] Kalibracja czujników kół (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=289276)

Serek_On_Dope 01-12-2018 10:25

Kalibracja czujników kół
 
Witam.

Wczoraj pojawił mi sie komunikat o niskim ciśnieniu w kołach. Po sprawdzeniu faktycznie okazało się że w jednym kole było mniej. Po dobiciu komunikat zniknął i wszytko jest OK. Zamierzam kupić felgi mniejsze na koła zimowe, i teraz, zacząłem poszukiwania funkcji kalibracji czujników ale nie ma tego u mnie w komputerze w asystencie. Nie wiem, może mam inny soft, albo jest jeszcze inna możliwość ewentualnej kalibracji. Widziałem różne filmiki na necie ale nigdzie nie ma do Escape z keyless. Czy ktoś się spotkał z podobną sytuacją?

YS3F 01-12-2018 22:15

Odp: Kalibracja czujników kół
 
Miałem to samo, żadna procedura znaleziona w necie/Youtube nie zadziałała... :(

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

tedi_k 01-12-2018 22:25

Odp: Kalibracja czujników kół
 
Cytat:

Napisał Serek_On_Dope (Post 3062703)
...Widziałem różne filmiki na necie ale nigdzie nie ma do Escape z keyless. ...

Każdy Ford z czujnikami ma procedurę kalibracji czujników (przypisania koła/czujnika do konkretnej pozycji).
Procedura wejścia w tryb kalibracji:
1) wyłącz zapłon
2) naciśnij i puść pedał hamulca
3) 3x włącz zapłon (niezbyt pospiesznie, ale bez zwłoki) za ostatnim razem pozostań w pozycji włączonej
4) naciśnij i puść pedał hamulca
5) 3x włącz zapłon (niezbyt pospiesznie, ale bez zwłoki). Jak usłyszysz sygnał klaksonu i napis o kalibracji przedniego lewego koła, pozostaw zapłon włączony.

W key-free zapłon włączamy guzikiem bez naciskania hamulca (czyli zapłon bez uruchamiania silnika).

Po wejściu w procedurę kalibracji trzeba "wzbudzić" kolejno każdy czujnik. Najlepiej oczywiście jest to robić specjalną maszynką. Ostatecznie można próbować spuszczać po kolei powietrze z każdego z kół (LP, PP, PT, LT). Zainicjowanie każdego z czujników kolejno sygnalizowane jest klaksonem.

Po dopompowaniu kół do właściwej wartości kontrolka i komunikat znikną same.

Jak coś, to mam stosowny sprzęt do wykonania całej procedury.

Serek_On_Dope 02-12-2018 08:12

Odp: Kalibracja czujników kół
 
Dzięki za info tedi_k, na pewno się odezwę, na śląsku jestem od czasu do czasu, do nie dawna jeszcze serwisowałem poprzednie autko w Gazda na Roździeńskiego. Tak że jakby co to będziemy w kontakcie :)

wojtek204 28-12-2018 22:40

Odp: Kalibracja czujników kół
 
kurcze próbuje tak robic ale bez efektu wyskakuje informacja programowanie czujnika opona lewy przód powoli spuszczam powietrze po czym po około 2 minutach słysze klakson i na wyswietlaczu informacja nie udało się zaprogramowac powtórz czynnosc jeszcze raz,,,, oczywiscie próbowałem ale bez efektów może coś robie nie tak hmm spuszczam powietrze pompką do opon przez przywarcie do wentylka slysze sycenie-uciekanie powietrza prosze o pomoc pozdrawiam....ford escape 2017 kanada

tedi_k 29-12-2018 10:56

Odp: Kalibracja czujników kół
 
Cytat:

Napisał wojtek204 (Post 3073124)
....powoli spuszczam powietrze ...

Aktywację czujników poprzez upuszczanie powietrza ja osobiście traktuję jako "miejską legendę". Może coś w tym jest, ale ja tego na oczy nie widziałem.
Maszynką to przytykasz i po 2-3 sekundach masz efekt bez "czarów"...:568:

leszcz 29-12-2018 20:28

Odp: Kalibracja czujników kół
 
Cytat:

Maszynką to przytykasz i po 2-3 sekundach
owszem :) robiłem ostatnio kilka razy i bez ceregieli poszło :lol:

wojtek204 15-01-2019 21:50

Odp: Kalibracja czujników kół
 
udało sie skalibrowac prawie ...okazało sie ze czujnik w 3 kole jest dupniety najprawdopodobniej podczas wymiany opon uwalili czujnik mam pytanko jaki czujnik kupic ford escape 2017 kanada


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.