Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=81389)

jarozza 21-10-2009 05:48

Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?
 
Witam, mam pytanie hałasuje mi napinacz paska klinowego czy muszę wymienić cały napinacz czy tylko te kółko ( jest one przykręcone śrubą ) ????

marctwain 21-10-2009 06:01

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Ja wymieniałem cały napinacz (około400 zł w Intercars). hałas jest z drgającego paska, widac to gołym okiem. Po wymianie miałem spokój na 5kkm teraz znowu słyszę, chyba, że wyrzucę na N na postoju:wink:

Luk@s 21-10-2009 07:14

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Jeśli napinacz jest w dobrym stanie to można wymienić tylko rolkę:)

Krzys. 21-10-2009 07:20

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
A ja wczoraj wymieniłem napinacz, pasek, kółko ( tzw. mała dwunasa ) i kupa. Poprawiło sie ale czasami pasek nadal wpada w drgania. Szczególnie dzisiaj rano na zimnym silniku. Jak się rozgrzał było lepiej. Przypuszczam że to wina nie napinacza ale małej dwumasy - chciałam zaoszczędzić 70 zł i kupiłem odpowiednik MC. Muszę pogadać z dostawcą o wymianę za dopłatą na oryginał.

marctwain 21-10-2009 08:26

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Ze dwa miesiące temu był wątek napinacza i drgającego paska wymieniali na rolkę citroena hdi i drgania ustawały.

steell 21-10-2009 09:26

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
daj kolego link do tego tematu

marctwain 21-10-2009 12:29

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Tutaj pw od grzegorz55, którą otrzymałem (nie pamiętam tytułu wątku) ale dotyczy tego właśnie:

witam ponownie,sorki ,że tak późno ale jest sezon urlopowy...generalnie wracamy do tematu drgania paska PK, pisałem ,że wstawiliśmy koło od VW a to jest fałsz!!Sorki!!Koło pasowe alternatora, które pasuje do MK3 pochodzi od Citroena(ma też zastosowanie u fiata,lanci,peugota)nr fabryczny wg. FEBI 27836, wg. INA 535-0039-10. Na 100% pasuje rozmiarowo i jest także na 6 PK-u mnie pasek przestał drgać !!! Jak jeszcz ejakieś info. będzie potrzebne to proszę pisać!pozdrawiam

jarozza 21-10-2009 17:02

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
400 zł drogo sam napinacz w sklepie forda internetowym kosztuje 260 zł ale tam jest też drogo poszukam jeszcze ...

marctwain 21-10-2009 17:27

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
+ rolka i pasek

jarozza 21-10-2009 19:16

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Czyli zmienić wszystko napinacz + pasek ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.