Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Jaki polecacie bagażnik dachowy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=69681)

Hit 18-06-2009 07:07

Odp: Bagaznik dachowy
 
1 załącznik(i)
Jak już tak rozmawiamy o bagażnikach dachowych i relingach, to zobaczcie jaki wynalazek można zamontować na dachu :)

makos 18-06-2009 08:12

Odp: Bagaznik dachowy
 
Cytat:

Napisał foxtrot (Post 1187354)
a jakie/za ile kupiłeś uchwyty na rowery - jeśli można spytać?
i drugie pytanko - ile max rowerów wejdzie na dach w maksiu?

Foxtrot,

Wchodzą trzy rynienki z uchwytami do rowerów... Problematyczne jest mocowanie/wkładanie środkowego roweru - zasięg moich ramion nie wystarcza... Można próbować stanąć na progu samochodu, przy otwartych drzwiach - ale te otwarte drzwi przeszkadzają we wrzuceniu roweru na dach. Przydatny jest stołeczek, podstawka, pieniek (cokolwiek stabilnego) o wysokości min 30 cm. Uwaga ogólna: pomocne jest przekręcenie kierownic o 90 stopni - wtedy efektywna szerokość roweru jest mniejsza i zmniejsza się opór "żagla" na dachu.

Pozdrawiam,

Makos

foxtrot 18-06-2009 09:18

Odp: Bagaznik dachowy
 
Makos,
dziś gadałem z kolegą od C-maxa - mówił, ze był teraz w górach i widział u gościa na C-max'sie 5 rowerów - ale aż mi się nie chce w to wierzyć...
dzieki za info - a jakie (firma/typ) uchwyty zakupiłeś?
pozdro

arczi_75 18-06-2009 10:52

Odp: Bagaznik dachowy
 
Ja w Octavce i wcześniej w Oplu Astrze woziłem przez całą Polskę na urlopik po 4 rowery: 2 duże i 2 mniejsze. Upchane było na maksa ale dało radę je zmieścić. Co prawda Maksiu jest nieco szerszy od wspomnianej dwójki ale 5 rowerków to prawie niemożliwe. Dodatkowo przecież oprócz miejsca w grę wchodzi obciążenie dachu. Szczerze mówiąc ponad 4 nie ryzykowałbym.

makos 19-06-2009 08:19

Odp: Bagaznik dachowy
 
Cytat:

Napisał foxtrot (Post 1187909)
Makos,
dziś gadałem z kolegą od C-maxa - mówił, ze był teraz w górach i widział u gościa na C-max'sie 5 rowerów - ale aż mi się nie chce w to wierzyć...
dzieki za info - a jakie (firma/typ) uchwyty zakupiłeś?
pozdro

Belki (alu) wraz ze stopami firmy AUTOMAXI kupiłem w Interpacku (sklepy w całej Polsce) zaś rynienki są "historyczne" - obsługują juz 5-ty samochód (też kupione w Interpacku, lata świetlne temu). Belki ze stopami to cena ok. 340 - 380 PLN.

Co do max. obciążenia bagażnika (liczba rowerów) - nie należy przesadzać, 4 to max.

Pozdrawiam,

Makos

foxtrot 19-06-2009 13:16

Odp: Bagaznik dachowy
 
Makos,

OK, mnie się trafiły firmowe belki więc teraz szukam samych uchwytów (z rynienkami rzecz jasna) - korci mnie Thule 591, ale są drogie - może ktoś je ma i podzieli się wrażeniami? :-)

pozdro

makos 19-06-2009 13:42

Odp: Bagaznik dachowy
 
Cytat:

Napisał foxtrot (Post 1188728)
Makos,

OK, mnie się trafiły firmowe belki więc teraz szukam samych uchwytów (z rynienkami rzecz jasna) - korci mnie Thule 591, ale są drogie - może ktoś je ma i podzieli się wrażeniami? :-)

pozdro

Od "zawsze" używam rynienek z oferty Interpack - model ROSA (z szeroko rozstawionymi punktami mocowania), o regulowanej długości, stalowych (trwałe pokrycie malarskie). Są sztywne, lekkie i nie bujają się z rowerami.
Mam ich poprzedni model, z pokrętłami, ale reszta konstrukcji taka sama.

http://www.interpack.com.pl/popup.ph...rodukty_41.jpg

Uwaga: przy zakładaniu szczęk uchwytu na ramę roweru, warto podłożyć ściereczkę/ kawałek materiału lub zmywak z włókniny - uniknie się otarcia lakieru na ramie roweru.

Pozdrawiam,

Makos

loop_77 19-06-2009 14:08

Odp: Bagaznik dachowy
 
Ja kupiłem w zeszłym tygodniu belki poprzeczne w ASO (około 400 zł)
Dziś jadę kupić bagażniki na rowery,chyba firmy Thule ( 3 sztuki po rabacie około 750 zł).
Mam nadzieje,że będą się sprawowały solidnie :)

krzys3 20-06-2009 00:13

Odp: Bagaznik dachowy
 
Niestety zamki dostaja niezle zima od sypania drog. Chyba, ze rowerkiem jezdzisz tylko latem.

makos 20-06-2009 14:11

Odp: Bagaznik dachowy
 
Cytat:

Napisał krzys3 (Post 1189082)
Niestety zamki dostaja niezle zima od sypania drog. Chyba, ze rowerkiem jezdzisz tylko latem.

I tu zadziałamy naszom yntelygencjom... W zameczek zapuszczamy troszkę oleju silikonowego - trochę brudzi kłuczyki, ale starczy na co najmniej 2 sezony. Wudeczterdzieści też działa, ale krócej.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.