Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Falowanie /niskie obroty biegu jałowego zimny silnik (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=204031)

luckyluke30 01-05-2014 12:54

Falowanie /niskie obroty biegu jałowego zimny silnik
 
Witajcie,

mam pytanie jak w temacie, czasem rano przy zapalaniu (zimny silnik) jak silnik zalapie wskakuje na jakies 600 obr/min zamiast 1000 i chodzi tak jakby mial zgasnąć do tego zerowa reakcja na gaz czyli przy dodaniu gazu jeszcze sie troche przydusi zamiast przyspieszyc. dopiero jak pochodzi tak z 2/3 minuty i po ktoryms nacisnieciu gazu nagle sie wkreca na obroty i jest ok...jesli sie go zgasi w trakcie takiej pracy to pozniej mozna krecic rozrusznikiem i dopiero za 5 razem zalapie, wydaje mi sie ze tak jakby go zalewalo albo EGR? bo kiedys jak go zgasiłem chwile po zapaleniu to przy powtornym zapalaniu tak sie zachowywal..ale to tez nie za kazdym razem tak robi. moze ktoś z was też tak miał? silnik 2.0 benzyna

MAXIMUS_00 03-05-2014 06:58

Odp: Falowanie /niskie obroty biegu jałowego zimny silnik
 
Ja też mam takie objawy ale u mnie zdarzają się one po odpaleniu zimnego silnika średnio raz na dwa tygodnie i wtedy też jakby nie było reakcji przy dodawaniu gazu, ale u mnie trwa to ok 10-15 sekund. Też się zastanawiałem co jest tego przyczyną, ponieważ dzieje się to u mnie stosunkowo rzadko to nawet machnąłem ręką na tą dolegliwość. Ciekawe czy to nie jest jakiś problem z silniczkiem krokowym (zawór wolnych obrotów) bo on steruje pracą silnika min. w zakresie wolnych obrotów...

luckyluke30 03-05-2014 22:06

Odp: Falowanie /niskie obroty biegu jałowego zimny silnik
 
MAXIMUS_00 dzięki bardzo za odpowiedź... a widzisz zapomniałem jeszcze o silniku krokowym:oops:. możliwe że coś z nim nie tak..ciekawe czy jakby się podłączyć ELM-em to coś by wyskoczyło..

Bump: MAXIMUS_00 dzięki bardzo za odpowiedź... a widzisz zapomniałem jeszcze o silniku krokowym:oops:. możliwe że coś z nim nie tak..ciekawe czy jakby się podłączyć ELM-em to coś by wyskoczyło..

Samwise 13-02-2018 20:09

Odp: Falowanie /niskie obroty biegu jałowego zimny silnik
 
Cześć
Dziś miałem dokładnie taki sam objaw. Silnik 2.0 benzyna z 2011 r. Niskie obroty po uruchomieniu silnika, brak reakcji na lekkie naciśnięcie gazu. Dopiero mocniejsze naciśnięcie gazu weszło na wyższe (normalne) obroty. Coś się u kogoś wyjaśniło jaka jest przyczyna?

kania81 25-10-2018 08:28

Odp: Falowanie /niskie obroty biegu jałowego zimny silnik
 
witam
czy ktoś znalazł rozwiązanie tego problemu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.