Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] Nie działają czujniki parkowania (parktronic) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=177443)

wojcat 07-03-2013 21:30

Nie działają czujniki parkowania (parktronic)
 
Witam.

Sprawa wygląda tak:

Kuga z wersja titanum tzn. pełna skóra, dotyk nawigacja, pogrzewane lusterka, fotele i szyba, ksenony itd w tym czujniki parkowania tył-przod. Mianowicie z tym jest mankament. Tzn przy pierwszym włączaniu wstecznego słychać jeden ciągły pisk przez około 3-5sec i system już nie działa. W instrukcji pisze iż poprzez ten sygnał system jest wyłączany z powodu jakieś usterki. Dodam że wcześniej czujniki działały. Co mogło się stać? Zgóry dzięki za pomoc.

Gostek_ 07-03-2013 22:29

Odp: Nie działają czujniki parkowania (parktronic)
 
Ja powiem tyle, mam to samo, piszczy choć dopiero ruszał. Jak wrzucę 2 raz wsteczny to zazwyczaj się uspokaja. Nie sprawdziłem tego do tej pory choć jest to irytujące. Ostatnio dbam też aby czujniki były czyste bo ktoś kiedyś pisał, że to może mieć wpływ.

wojcat 07-03-2013 22:36

Odp: Nie działają czujniki parkowania (parktronic)
 
Przyznam szczerze że ponowne uruchomienie samochodu daje ten sam efekt czyli znów ciagły sygnał za pierwszym razem, później przy włączaniu wstecznego dzwięku już nie słychac gdyż system parkowania jest wyłączony, czujniki są czyste więc to nie ma wpływu.. Nie wiem o co może chodzić szczerze..

tedi_k 07-03-2013 22:43

Odp: Nie działają czujniki parkowania (parktronic)
 
Cytat:

Napisał wojcat (Post 1971036)
...Nie wiem o co może chodzić szczerze..

No może jednak o to, że coś jest uszkodzone???:one:
Podpięcie pod ELMconfig i sczytanie błędów modułu PAM (parktronika) da niezawodną odpowiedź co jest uszkodzone (w tym który czujnik).

tomaszjan31 08-03-2013 00:29

Odp: Nie działają czujniki parkowania (parktronic)
 
Cytat:

Napisał wojcat (Post 1970987)
Witam.

Sprawa wygląda tak:

Kuga z 2008r

Miałem podoby problem, w aso powstała diagnoza do wymiany centralka, niezależny serwis wyczyścił styki ....... I dziala

Piro1969 16-10-2013 22:03

Odp: Nie działają czujniki parkowania (parktronic)
 
Witam a czy możecie podać oznaczenia z tej centralki, na allegro jest ich wiele o różnych oznaczeniach. Czy kody AD, AA, AB to jakieś specjalne oznaczenia w zależności od wersji oprogramowania czy modelu czujników, czy może rok produkcji danego modelu sterownika?

tedi_k 17-10-2013 08:48

Odp: Nie działają czujniki parkowania (parktronic)
 
Sterowniki z przedostatnią literą A obsługują tylko czujniki tylne. Sterowniki z przedostatnią literą B obsługują przód-tył. Pierwsza cyfra-litera oznacza rok modelowy. Do Kugi lepiej stosować sterowniki zaczynające się od 8 lub A (rok 2008 lub 2010).

MarSz 20-10-2013 06:07

Odp: Nie działają czujniki parkowania (parktronic)
 
Ja miałem to samo ale nie wpadłem na to by od razu wymieniać centralkę tylko podłączyłem do kompa i po odczytaniu okazało się, że był błąd jednego czujnika (lewy skrajny). Wymieniłem i działa jak nowe - bez dodatkowych kosztów.

wojcat 20-10-2013 20:35

Odp: Nie działają czujniki parkowania (parktronic)
 
Jeden czujnik nie łączył. Wszystko śmiga.

MichalTJE 14-02-2016 07:04

Odp: Nie działają czujniki parkowania (parktronic)
 
Cytat:

Napisał wojcat (Post 2093539)
Jeden czujnik nie łączył. Wszystko śmiga.

Wiatm....
dopadło i mnie od wczoraj...
czy jedynym sposobem jest sprawdzenie poprzez podłącznie pod komputer?
czy można sobie poradzić manulanie metodą odłączyć i sprawdzić czy łączy lub nie łączy?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.