Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit i Tourneo Custom 2012-2023] Filtr czątek stałych, czy usuwać? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=196321)

Dezerter 04-01-2014 15:14

Filtr czątek stałych, czy usuwać?
 
Szanowni Forumowicze, kupiłem parę dni temu używanego Transita 2012 rok, 2.2TDCI 100KM. Przyszła na to pora bo mój TDDI przejechał ....500tyś.
Ale do rzeczy- nowy Transit ma norme EURO-5, więc raczej na 100% posiada filtr cząstek stałych, a jako że autem robie ok 80 tyś rocznie, ale raczej "w koło komina" to może być z tym filtrem problem. Co radzicie szanowni Forumowicze, usunąć, czy ktoś z Państwa już to robił - jakie rezultaty?

Dezerter 06-01-2014 10:18

Odp: Filtr czątek stałych, czy usuwać?
 
Już zmieniłem, mam nadzieję że ktoś mi odpowie...

wojtekjanus 06-01-2014 10:51

Odp: Filtr czątek stałych, czy usuwać?
 
Z tego co wiem, Transity Mk6/Mk7 generalnie nie są wyposażane w aktywny filtr DPF z periodycznym dopalaniem przy pomocy zwiększonej dawki paliwa i z czujnikami lambda połączonymi ze sterownikiem silnika.
Z tego co Ford kiedyś pisał, Transity posiadają coated diesel particulate filter (cDPF), ale on nie jest tak uciążliwy w eksploatacji jak DPF aktywny.
Ale normy się stale zmieniają, być może nie mam racji co do modeli z ostatnich lat. Mogło też tak być, że na różne rynki różnie było...

Dezerter 06-01-2014 12:47

Odp: Filtr czątek stałych, czy usuwać?
 
Dziekuję za info. Czy ktoś z Państwa moze mi odpowiedzieć jak sie sprawuje filtr czatek w jego aucie?

zsunaj21 07-01-2014 21:25

Odp: Filtr czątek stałych, czy usuwać?
 
Posiadam Fiata Dukato 2,0 l o mocy 115 KM i też posiada DPF. W instrukcji obsługi pisze, że filtr sam się regeneruje tzn. po "zapchaniu" się cząsteczkami stałymi.Wówczas włącza się się regeneracja polegająca na wytworzeniu wysokiej temperatury w wyniku czego spalając się te cząsteczki zamieniają się w CO2. Gdy układ się włączy należy jechać z 15 min przy małej prędkości aż kontrolka zgaśnie i podobno po bólu. Ja jeszcze tego nie doznałem bo kupiłem go parę miesięcy temu.

jgrz 08-01-2014 12:54

Odp: Filtr czątek stałych, czy usuwać?
 
Zainteresowałem się tym problemem i wiem, że w moim jest tak jak napisał wojtekjanus. Pozdrawiam.janusz

ziemek56 11-01-2014 01:57

Odp: Filtr czątek stałych, czy usuwać?
 
Cytat:

Napisał zsunaj21 (Post 2135931)
W instrukcji obsługi pisze, że filtr sam się regeneruje tzn. po "zapchaniu" się cząsteczkami stałymi.Wówczas włącza się się regeneracja polegająca na wytworzeniu wysokiej temperatury w wyniku czego spalając się te cząsteczki zamieniają się w CO2.

Ciekawe, co na to teoria Maciarewicza /// BZDUZA ZUPEŁNA. Tylko Jezus zamieniał wodę w wino i tylko w określonym czasie ...

zsunaj21 11-01-2014 17:35

Odp: Filtr czątek stałych, czy usuwać?
 
Można dyskutować w tym temacie. Patrząc z puntu widzenia fizyki i chemii jest to możliwe. Może warto poczytać co nie co np. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].

ziemek56 16-01-2014 00:00

Odp: Filtr czątek stałych, czy usuwać?
 
Owszem, może oczyszcza filtr cząstek; ale na pewno nie staje się to bez wpływu na naszą (pasażerską) mikrobiologię. :619:

Cytat:

Napisał zsunaj21 (Post 2137999)
Patrząc z puntu widzenia fizyki i chemii jest to możliwe.

Na pewno, tylko biologia nasza nie chce produktów tegoż.

Współczesna ekologia [ekoTERORYZM] polega na efektach medialnych i trywialnych bez żadnej dbałości o Człowieka bieżącego. Te GŁUPIE KMIOTY same się trują nieświadomi nawet czym !!!

W IMIĘ ROŚLINKI I ŚLIMACZKA !!!

Przepraszam, Człowiek jest Drapieżnikiem i ma być "Wierchuszką", inaczej polegnie ...
ale jestem prostakiem - o Siebie tylko dbam - moja wola. g:DD

TTT 19-01-2014 07:40

Odp: Filtr czątek stałych, czy usuwać?
 
Aktualnie mam problem z DPF w Transicie 2012 - 2.2 TDci 125 KM. Przebieg aktualny to 101 000. Zaczęło się tydzień temu. Podczas jazdy zapaliła się pomarańczowa kontrolka - taki "trybik" na kilka sekund. Potem po każdorazowym uruchomieniu silnika kontrolka zapalała się za każdym razem na kilka sekund. Pod koniec dnia zapaliła się kontrolka check engine - już na stałe. A że miałem już umówioną wizytę w ASO na przegląd na 100 000 km, zgłosiłem też usterkę.
IDS pokazał zapchanie filtra DPF w 160 % (trochę dziwna skala, bo powinno chyba być 100 % to max). Wywołali wypalanie filtra, niestety usługa kosztowała mnie dodatkowe pieniążki, bo pod gwarancję nie dało się tego podciągnąć. Wystarczyło na 400 km, potem znowu check engine. Auto zostawiłem w ASO - mają go dokładnie przejrzeć (może jakiś czujnik , sonda, instalacja ...).
Dam znać co i jak. Auto użytkowane raczej na dłuższych przelotach. Jak się nie da nic zrobić, będę dpf wycinał.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.