Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] Najczęstsze usterki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=83068)

fuks666 08-11-2009 22:51

Zapraszam na forum dot. usterek jakie występowały w waszej Kudze

Moj samochód ostatnie 6 tyg spędził w serwisie :(
W aucie wykryli usterkę filtra cząstek stałych, którego nie było w całęj europie wiec auto stało i czekało aż się znajdzie, ponadto wymienili:
1.Pułoś tylna 2 szt
2.Przetwornica prądu 12V - 220 V
3.Gumę która odpowiada za przenoszenie wibracji na wydechu

i wiele innych usterek których już nie pamiętam.

Tak dla uściślenia; posiadam Kugę 2.0 (full) którą kupiłem w listopadzie zeszłego roku a do tej chwili ma przejechane 63 000 km.

Nie będę się rozpisywać o tym czy jestem zadowolony czy też nie ale piszcie o swoich problemach z autkiem

TOMAS 09-11-2009 11:59

Odp: Usterki występujące w Kudze
 
Hm to czemu w sygnaturce masz rocznik 2009 jak kupiłes w listopadzie zeszłego roku

takitam 09-11-2009 14:47

Odp: Usterki występujące w Kudze
 
lampka w bagażniku nie gaśnie od początku, auto zostawione na kilka godzin w serwisie , i nie wiedzą czemu , usterka na dal jest , obecnie z lampki wypieli żarówkę:razz:

reszta ok jak w nowym aucie, taki temat za wcześnie założony, trzeba poczekać z rok może dwa, żeby coś pisać o usterkach

Przemeq 15-11-2009 14:36

Odp: Usterki występujące w Kudze
 
1-miesiąc, 4000, zaczął się wydawać metaliczny dźwięk przy ok 2 tyś obrotów na 3,4,5.
Następnego dnia w serwisie dowiedziałem się, że to jakaś znana (od 8 października) usterka i kleili jakiś wał klejem od forda.
Po naprawie okazało się, że xenony świecą w dół i nie widać za wiele na trasie, szybko przeprogramowano i już jest wszystko OK.

Mleczkins 15-11-2009 17:15

Odp: Usterki występujące w Kudze
 
Radio, które od początku się wyłączało i tylko w serwisie mogli je włączyć, dopiero teraz mają mi je wymienić, zobaczymy...

agmas 15-11-2009 17:43

Odp: Usterki występujące w Kudze
 
U mnie posypał się haldex - mechanizm odpwiadający
za przeniesienie napędu na tylną oś. Ogólnie autko jest w porządku.

Przemeq 15-11-2009 18:40

Odp: Usterki występujące w Kudze
 
Witam,

piszcie proszę przebieg i wiek auta - trochę to ułatwi

takitam 15-11-2009 18:44

Odp: Usterki występujące w Kudze
 
Cytat:

Napisał agmas (Post 1289484)
U mnie posypał się haldex - mechanizm odpwiadający
za przeniesienie napędu na tylną oś. Ogólnie autko jest w porządku.

a jak się to objawiało?

agmas 19-11-2009 23:05

Odp: Usterki występujące w Kudze
 
Przy ruszaniu na ślizkiej nawierzchni w momencie dołaczania tylnego napędu słychać straszny łomot dochodzacy z okolic tylnej osi.W serwisie stwierdzili że ustarka jest zdiagnozowana i wystęuje w niektórych egzemplarzach.Coś tam wymienili i dupa. Problem pozostał. Na razie więc nie wiadomo co to dokładnie jest.Czekam na jakąś decyzję co dalej ze strony aso.Auto ma 20000 przebiegu.

kugaFan 30-11-2009 14:51

Odp: Usterki występujące w Kudze
 
Mam Kuge od pażdziernika 2008. Przejechałem 23.000 km. Jak na razie jedyną naprawą była wymiana żarówki postojowej. Reszta bez zarzutu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.