Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Audi A3 od 2012 roku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=293790)

kumpel Fordzika 20-03-2019 09:24

Audi A3 od 2012 roku
 
Miał ktoś z nas na forum ? Służbowe, prywatne, albo dłuższy kontakt z takim samochodem. W temacie silników co tam można wybrać, aby ciągle nie dolewać oliwy. Krytyczne spojrzenie Fordziarzy bardzo potrzebne :)
Konkretnie to rozchodzi się o model 3 drzwiowy, coś w ten deseń jak w linku, tylko te silniki .... to....to co lepsze niż montowane w VW ?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

ps
czy to może mieć takie rakietowe osiągi za takim silniczkiem 122 KM i tylko 200 Nm 9,2 sek do 100 i max speed 206 km :) czy ściema marketingowa. 1250 kg masy auta
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

RyszardaTrzeciaWaza 20-03-2019 09:55

Odp: Audi A3 od 2012 roku
 
Jeżeli chcesz 1.4TSI, to pierwsze pytanie, czy jest tam pasek rozrządu czy łańcuch ?

Te z łańcuchem są bardziej problematyczne.
Jeżeli łańcuch to, czy właścieciel wymienił wadliwy napinacz, wgrał nowy soft. Na starym programie wypalało tłok na pierwszym cylindrze.
Silnik to taki benzynowy dajzel, klekocze piekielnie ;) Zresztą jak wszystkie fsi/tfsi/tsi.

Tyle wiem o tym silniku, o samym aucie wiem więcej, jak masz pytania to pisz.

W A3 8P najlepszy silnik benzynowy, to 2.0TFSI pierwszej generacji. Ale w tym roczniku raczej go już nie ma, chociaż pewny nie jestem.
Te drugiej generacji mają wadliwe tłoki, i chlipią olej na potęgę. Aby się tego pozbyć trzeba wymienić tłoki, lub w starych powiększyć kanały na pierścienie, wstawić grubsze.

Bump:
Cytat:

Napisał kumpel Fordzika (Post 3108112)
czy to może mieć takie rakietowe osiągi za takim silniczkiem 122 KM i tylko 200 Nm 9,2 sek do 100 i max speed 206 km

Tak, to nie ściema :)

kumpel Fordzika 20-03-2019 15:16

Odp: Audi A3 od 2012 roku
 
Cytat:

Napisał RyszardaTrzeciaWaza (Post 3108126)

Bump:
Tak, to nie ściema :)

To jak to możliwe, bo ani samochód nie lekki jakiś, ani tych KM nie ma dużo. Niutków też ledwo 200 co to żadnym wyczynem z tej pojemności na turbinie. Astra 1,4 doładowana 245 Nm i wcale nie szybsza na papierze, a chyba
Z tymi silnikami to kurde jakaś porażka jak piszesz. Klekot z tych nowoczesnych benzyn ?
Parę dni temu z klientką swoją jako pasażer jechałem A3 1,6 105-110 KM cisza cichsza niż w niejednym benzyniaku.
W środku auto zrobiło wrażenie. Luksus po prostu jakościowy.
tą astrę miałem na myśli
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

jarhel74 20-03-2019 19:14

Odp: Audi A3 od 2012 roku
 
Ja bym nie kupił żadnej benzyny z VW od czasu , jak wprowadzili ten wymysł szatana w postaci silników TSI/TFSI.
Mimo,ze nie jestem zwolennikiem diesli, to w tym wypadku brałbym tylko TDI-ka.

Woytas 20-03-2019 19:18

Odp: Audi A3 od 2012 roku
 
Nie przesadzajcie ... kolega po 1.8 tdci o kulturze silnika okrętowego w tak słabo wyciszonej foce to będzie miał w A3 blogą ciszę :)

ps. Foką z 1.0 EB bez problemu rozpędzałem się do 190 ... nie bardzo rozumiem czemu tak się kolega napina na tą max prędkość

Hansolo 20-03-2019 19:34

Odp: Audi A3 od 2012 roku
 
Cytat:

Napisał Woytas (Post 3108332)
rozpędzałem się do 190

To wiele aut potrafi, tylko utrzymać na dłuższym dystansie , żeby korby na asfalcie nie skończyły, już takie proste nie jest ;)

RyszardaTrzeciaWaza 20-03-2019 19:50

Odp: Audi A3 od 2012 roku
 
Audi jest dobrze wyciszone, ten klekot słychać tylko na zewnątrz, więc spokojnie :)
Gwarantuję, że jak jeździłeś fordem, a wsiądziesz w audi, to stwierdzisz że ford chodzi jak polonez ;)

Jest wiele internetowych mitów o silnikach tfsi, często powielają je osoby które nie miały z nimi styczności. Ja Tobie powiem tyle, znam te silniki, polecam 2.0tfsi pierwszej generacji, zdecydowanie duuuzo lepszy silnik niż ecoboosty.
Tak jak pisałem wcześniej, 1.4 z początku produkcji ma sporo wad, ale jest to do ogarnięcia niskim kosztem. Podstawa to ocena przed zakupem.

weuek 20-03-2019 20:03

Odp: Audi A3 od 2012 roku
 
Cytat:

Napisał kumpel Fordzika (Post 3108239)
To jak to możliwe, bo ani samochód nie lekki jakiś, ani tych KM nie ma dużo. Niutków też ledwo 200 co to żadnym wyczynem z tej pojemności na turbinie.

Ale te niutki są dostępne w szeeerokim zakresie (w astrze w węższym o 1000 rpm), a ty się przyzwyczaiłeś do takiego dieslowego "hop", a potem trzeba by zmienić bieg na kolejny, żeby znów hop było. Wolnossących benzynowych niutków to nie ma co porównywać. 200 Nm to mało, ale elastyczność świetna, na przykład 70 km/h po prostym na szóstce bez problemu.I przyspieszać się da. No i absolutnie zero turbodziury. :-)

A komfort akustyczny w porównaniu do 1.8 tdci to... inny świat. Zwłaszcza w mieście.

kumpel Fordzika 20-03-2019 20:07

Odp: Audi A3 od 2012 roku
 
Cytat:

Napisał Woytas (Post 3108332)
ps. Foką z 1.0 EB bez problemu rozpędzałem się do 190 ... nie bardzo rozumiem czemu tak się kolega napina na tą max prędkość

Zegarowo swoją Fordziawką to ja miałem 200-205 km/h i tak przez 50 km :) ( na sterydach to było)

Bump:
Cytat:

Napisał weuek (Post 3108356)
.. a ty się przyzwyczaiłeś do takiego dieslowego "hop", a potem trzeba by zmienić bieg na kolejny, żeby znów hop było...

No tak jak piszesz z tym hop w Focusie moim. Ten Audi A3 co jechaliśmy to diesle 1,6 Piękny zwykły ;) samochodzik.
Tak czytam i wychodzi, że najlepszy silnik to 2.0 TDi 150 KM, czyli jak u Forda. może w tym samym miejscu je kupują ;)

Bump:
Cytat:

Napisał jarhel74 (Post 3108329)
Ja bym nie kupił żadnej benzyny z VW od czasu , jak wprowadzili ten wymysł szatana w postaci silników TSI/TFSI.

Miałem dziwną dziecinna nadzieję, że w AUDI to te silniki dokończone jednak są :)

weuek 20-03-2019 20:19

Odp: Audi A3 od 2012 roku
 
Dokończonych silników to chyba w żadnym aucie już nie ma. Przecież nasz ryś też był niedokończony (poszarpywanie przy stałej prędkości, niedopasowana skrzynia albo pogorszony w 2002 r. termostat). ;-)

TSI i TFSI to jeden czort, niczym się nie różni. Dla audi nie robią lepszych silników. W audi jest lepsza buda.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.