Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2015- ] Dołożenie zamykania/otwierania klapy bagażnika z guzika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=240462)

PiotrKil 10-03-2016 17:07

Dołożenie zamykania/otwierania klapy bagażnika z guzika
 
Powoli zaczynam odczuwać brak automatycznego otwierania/zamykania klapy bagażnika.
Czy jest możliwość "dorobienia" takiej funkcjonalności?
Czyli wymiana siłownika, dorzucenie przycisku gdzieś przy kokpicie i w bagażniku na klapie i ewentualnie zaprogramowanie przycisku na pilocie.
Nie interesuje mnie otwieranie noga, po prostu zwykle otwórz/zamknij z guzika.
Ktoś to robił w poprzedniej wersji s-maxa?

hand-ball 10-03-2016 17:14

Odp: Dołożenie zamykania/otwierania klapy bagażnika z guzika
 
Ostatnio zalozylem taki watek, w sumie otwieranie niga albo z guzika - zadna roznica. Koledzy odpisali, ze raczej niemozliwe, silownik otwierania i jakis mechanizm do zamykania jescze, ale full czujnikow do otwierania zeby w cos nie uderzyc, dociaganie klapy, system antyprzecieciowy itd itp. No za duzo tego do ogarniecia aby ze soba powiazac.

latar 10-03-2016 18:33

Odp: Dołożenie zamykania/otwierania klapy bagażnika z guzika
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ale koledze chodzi o S-Maxa MK2 a nie MK1. Tam pewnie jest znacznie łatwiej. Są dedykowane siłowniki, odpowiedni zamek maski z odbijaniem, zestaw czujników i wiązka. Dołożenie pewnie jak to w Fordzie. Trzeba zebrać potrzebne graty, wstawić i aktywować ELMConfigiem. Najlepiej pytać @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] albo @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] .

tedi_k 10-03-2016 19:00

Odp: Dołożenie zamykania/otwierania klapy bagażnika z guzika
 
Cytat:

Napisał latar (Post 2554675)
...wstawić i aktywować ELMConfigiem. ...

W S-maxie MK2 to już nie ELMconfigiem... Tylko UCDS i trzeba by dobrze to obejrzeć na ile parametry klapy elektrycznej już są dostępne...

hand-ball 10-03-2016 20:37

Odp: Dołożenie zamykania/otwierania klapy bagażnika z guzika
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] no sorki, nie doczytalem. Moj blad :)

PiotrKil 10-03-2016 20:58

Odp: Dołożenie zamykania/otwierania klapy bagażnika z guzika
 
Widzę, że rozmowa się rozwinęła i dała jakieś nadzieje :)

Cytat:

Napisał latar (Post 2554675)
Są dedykowane siłowniki, odpowiedni zamek maski z odbijaniem, zestaw czujników i wiązka. Dołożenie pewnie jak to w Fordzie. Trzeba zebrać potrzebne graty, wstawić i aktywować ELMConfigiem.

Gdzie szukać tych gratów? W sklepach z częściami nie znajdę tego, a wujek google jakoś nie jest pomocny w tej kwesti.
Chciałbym na początek ustalić ceny tych podzespołów. Katalogowa cena tego bajeru, jakże potrzebnego :) to 1900 zł.

dblazejek 10-03-2016 23:09

Odp: Dołożenie zamykania/otwierania klapy bagażnika z guzika
 
To ja się podepnę pod temat, mam z pilota otwierany zamek w klapie ale jednak ręką trzeba klapę podnieść, czy wystarczy jakiś siłownik właśnie dokupić by klapa sama szła do góry? nie to że z lenistwa pytam ale w jednym ręku fotelik, w drugim ręka dziecka i trochę by mi to życie ułatwiło ;)

Mario_Mario 11-03-2016 05:10

Odp: Dołożenie zamykania/otwierania klapy bagażnika z guzika
 
Dblazejek,właśnie w podobnym wątku była poruszona owa rozmowa, w Mondeo,wystarczyło dołożyć sprężynki na siłowniki i klapa sama się podnosiła. W naszych S-maxach 2006-2011 niestety siłowniki mają za krótkie króćce po zamknięciu i nie ma miejsca na sprężynki. Można przespawać dolne mocowanie,dać dłuższe,ale czy tak ciężka klapę da radę podnieść do góry? Myślałem o montażu dodatkowej łapy elektrycznej,jak w autach amerykańskich,czy BMW.To by ułatwiło zabawe.

citrovit 11-03-2016 08:20

Odp: Dołożenie zamykania/otwierania klapy bagażnika z guzika
 
Cytat:

Napisał dblazejek (Post 2554921)
To ja się podepnę pod temat, mam z pilota otwierany zamek w klapie ale jednak ręką trzeba klapę podnieść, czy wystarczy jakiś siłownik właśnie dokupić by klapa sama szła do góry? nie to że z lenistwa pytam ale w jednym ręku fotelik, w drugim ręka dziecka i trochę by mi to życie ułatwiło ;)

Można podejść do bagażnika na 3 sek puścić rękę dziecka i otworzyć bagażnik.Dziecku nic się nie stanie jak na chwilę nie będzie miało kontaktu z rodzicem chyba że jest wychowywane bezstresowo:D
Jak ja miałem pierwszy samochód to mi się nawet nie śniło żeby cokolwiek otwierać elektrycznie.Po co robić sobie problem z przerabianiem samochodu na kilka potrzeb w ciągu roku.

NIUTEK74 11-03-2016 09:36

Odp: Dołożenie zamykania/otwierania klapy bagażnika z guzika
 
Cytat:

Napisał citrovit (Post 2555032)
Po co robić sobie problem z przerabianiem samochodu na kilka potrzeb w ciągu roku.

może i ty otwierasz bagażnik kilka razy w roku inni kilka razy dziennie:diabel2:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.