Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Pamięć fotela a lusterka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=251457)

XDX 30-09-2016 17:37

Pamięć fotela a lusterka
 
Koledzy
Tak się zastanawiam. Żeby lusterka zmieniały położenie podczas wstecznego biegu to musi być fotel kierowcy z przyciskami M123.
Czy jest możliwość podłączenia samego modułu wydłubanego z dawcy tak aby można było potwierdzić przyciskiem M ustawień lusterka podczas przełączania położenia na przełączniku lusterek A i C ?
Dobra sprawa gdy kładzie się lusterko podczas cofania.

XDX 01-10-2016 10:06

Re: Pamięć fotela a lusterka
 
Czy nikt nic ?

aurerum 01-10-2016 10:10

Odp: Pamięć fotela a lusterka
 
no ale potrzebujesz moduł i przyciski to tak jakby cały fotel

XDX 01-10-2016 10:46

Re: Odp: Pamięć fotela a lusterka
 
Cytat:

Napisał aurerum (Post 2667966)
no ale potrzebujesz moduł i przyciski to tak jakby cały fotel

No wiadomo, że potrzebne nie tylko fizyczne przyciski. Tzn nie wiem jak wygląda to pudełko z pamięcią bo przyciski to tylko część.
Myślałem żeby podpiąć i wrzucic pod obecny fotel i tym samym będzie można uzyskać wspomniany efekt.

aurerum 01-10-2016 11:13

Odp: Re: Odp: Pamięć fotela a lusterka
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał XDX (Post 2667975)
Tzn nie wiem jak wygląda to pudełko z pamięci

u mnie jest takie pudełko i tak mi się wydaje że to jest ten moduł bo fotele mam z pamięcią, a poza tym potrzebujesz lusterka z pamięcią 12 pin

tedi_k 01-10-2016 13:52

Odp: Re: Odp: Pamięć fotela a lusterka
 
Cytat:

Napisał XDX (Post 2667975)
...Myślałem żeby podpiąć i wrzucic pod obecny fotel i tym samym będzie można uzyskać wspomniany efekt.

W taki sposób to nic nie zadziała. Potrzebny jest cały fotel z pełnym mechanizmem. Aby lusterka się obniżały do wstecznego trzeba zapisać w pamięci fotela pozycję. Nic się nie zapisze bez czujników w fotelu (z niekasowalnymi błędami czujników).

przemo_1981 01-10-2016 22:57

Odp: Pamięć fotela a lusterka
 
W swoim aucie mam full elektrykę w fotelu, ale żeby mi się zmienił w jednym z lusterek widok podczas cofania na np tylne koło, to muszę mieć przy przyciskach do ustawiania lusterek wskazane to lusterko które ma zmienić widok (tak jakbym chciał skorygować jego ustawienie). I moje pytanie brzmi: czy musi być pełna elektryka fotela by przy cofaniu jedno z lusterek zmieniło kąt wychylenia (np na tylne koło)?

stingerA6 01-10-2016 23:07

Odp: Pamięć fotela a lusterka
 
Cytat:

Napisał przemo_1981 (Post 2668246)
czy musi być pełna elektryka fotela by przy cofaniu jedno z lusterek zmieniło kąt wychylenia (np na tylne koło)?

Tak

daniel66 01-10-2016 23:11

Odp: Pamięć fotela a lusterka
 
OOOO Panie :)
Potrzebujesz niestety cały fotel z pamięcią a także lusterka z pamięcią. Zwykłe lusterka guzik dadzą ;) @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ustawienie lusterka wstecznego (kąt na koło) sam sobie przypisujesz do danego guziczka :P

I tak na zakończenie - tak musi być pełna elektryka fotelika, a co za tym idzie odpowiednia ilość kabli, skrzyneczka w bagażniku i odpowiednie uruchomienie opcji w ELMie :)

mm32 02-10-2016 14:42

Odp: Pamięć fotela a lusterka
 
Mogę napisać,że sam fotel z pamięcią działa bez lusterek.Sparawdzone organoleptycznie :).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.