Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Wodorowanie silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=278413)

Coor de Mohl 22-03-2018 20:38

Wodorowanie silnika
 
1 załącznik(i)
Moi drodzy,
Jak w temacie. Ktoś z Was przeprowadzał na swoim "serduchu"?
1997ccm, 103 kW, 275 tyś km, 2018r
Mój zaufany mechanik przesłał mi zdjecie, ktore załączyłem poniżej. To co dał rady, wydrapał mechanicznie. Sugerował wodorowanie.
Co Wy na to?

woro_woro 23-03-2018 07:57

Odp: Wodorowanie silnika
 
...ale, że co na tym zdjęciu widać? Co to "wodorowanie" ma tu poprawić?

elmo_mc 23-03-2018 19:14

Odp: Wodorowanie silnika
 
Podejrzewam, że o nagar chodzi, a wodorowaniu silnika pierwszy raz słyszę, z chęcią zagłębie temat.

Coor de Mohl 23-03-2018 20:38

Odp: Wodorowanie silnika
 
Tak, przepraszam. Chodzi o nagar. Jak już wspomniałem, co się dało wyszkrobać to mechanicznie usunięto.
Odnośnie wodorowania, to w Katowicach (dosyć blisko mnie) ogłasza się auto-klinika.pl

Przeczytałem pół internetu i nie wiem czy to ma jakiś większy sens.

Może ktoś z Was przechodził i podzieli się informacjami?

Ps
Po oczyszczeniu tego, co się dało - autko aż rwie się do jazdy.

szynszyl 24-03-2018 06:04

Odp: Wodorowanie silnika
 
może magnetyzery założyć trzeba potem....

mkaminski100 24-03-2018 15:45

Odp: Wodorowanie silnika
 
I ceramizer potem.
Czy ktoś kto to reklamuje może mi wytłumaczyć w jaki niby sposób wodór ma"wypalać" nagar w dolocie?
Zapala się jakoś? Jak? No bo jak ktoś choć trochę zna budowę sinika to wie że w dolocie nic się nie zapala. Jeżeli nie to jak wodór działa na ten nagar, bo może nie jestem doktorem chemii ale mi się to nie klei.
"No ale ty nie rozumiesz, bo to w cylindrach działa". Jak działa, i co tam wypala? Ktokolwiek zdjął choć raz w życiu głowice wie że tam nie ma nic co by miało się wypalić, a to co jest nie ma wpływu na silnik.
Zwykły sok z węża i cudowne tabletki na wszystko.
Jeżeli chodzi o ten silnik z tematu to nawet spora ilość nagaru nie przesłoni prześwitu tak żeby był mniejszy niż jest na przepustnicy, a to przepustnica jest największym zwężeniem dolotu. Czyściłem nagar w kilku autach i w tym silniku różnica jest subiektywna, może tylko o tyle że powiększa się ilość przestrzeni w której może się kompresować powietrze które szybciej dostaje się do cylindrów.

Jeżeli chodzi o czyszczenie to ludzie pryskaja różne preparaty do dolotu na pracującym silniku i to czyści dolot, ale trzeba z 5 litrów takiego środka żeby zobaczyć różnicę. No i trzeba zdjąć potem intercooler i dolot bo płyn potrafi się zgromadzić tak i zostać zassany przy wyższych obrotach.

Jeśli chodzi o czyszczenie pierścieni tłokowych to można wlać 50ml ksylenu na denko tłoka i zostawić na noc. Tylko przed włączeniem sinika trzeba pozwolić mu na wyplucie tego ksylenu, np przez odkręcenie świec.


Sent from my iPhone using Tapatalk

motorek4612 24-03-2018 18:51

Odp: Wodorowanie silnika
 
O i jeszcze moto doktor na koniec, daj sobie spokój z tym wodorowaniem..... Nabijanie lkudzi w butelke pic na wode fotomontaz..... Ta firma o której wspomniałes, reklamowala sie na fejsie, i takie bzdury pisali ze az sie czytac nie chciało......

Coor de Mohl 25-03-2018 19:34

Odp: Wodorowanie silnika
 
Potwierdziliście mnie w mym przekonaniu. Dzięki moi Drodzy.

Pic na wodę fotomontaż.

Mondziawka 26-03-2018 19:22

Odp: Wodorowanie silnika
 
Dawno temu sie na to natknolem. I jest wiecej tego tylu filmow na YT. Niektorzy ida o krok dalej i wtryskuja wode utleniona. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

woro_woro 26-03-2018 20:49

Odp: Wodorowanie silnika
 
Akurat w to jestem skłonny uwierzyć, ale:
- osad z dolotu rozpuszczony w tej wodzie stworzy błotko, które popłynie sobie dalej do EGR, zaworów i cylindrów
- dodatkowo ten piasek, który powstanie z rozpuszczenia sadzy na powierzchni tłoków będzie szorował o ścianki cylindrow. No i też takie błotko musi się jakoś wydostać więc wyląduje - gdzieżby indziej - w EGR :)
Moim zdaniem jeśli ktoś ma ochotę wyczyścić silnik, to trzeba fizycznie zdemontować elementy i je wymyć zamiast aplikować do środka to błotko. Takie rzeczy robi się w antykach za grubą kasę.
Wg mnie lepiej ograniczyć się do czyszczenia samego dolotu i EGR + płukanka. Ale to nie jest robota na 30 min. No i maszyna tego nie zrobi.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.