Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Wymiana rozrządu 1.6 VCT Kraków (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=289990)

pwoj 20-12-2018 23:22

Wymiana rozrządu 1.6 VCT Kraków
 
Jako że na liczniku mam prawie 100 tys km pora najwyższa pomyśleć o wymianie rozrządu.
Wiem, że wymiana w 1.6 VCT wymaga specjalnych narzędzi, toteż chciałbym zlecić wymianę mechanikom, którzy wiedzą co robią.
Gdzie w Krakowie można*bez obaw wykonać wymianę rozrządu? Chodzi mi o warsztaty poza ASO. Proszę też o info nt kosztów takiego zabiegu.

civicplff 21-12-2018 05:41

Odp: Wymiana rozrządu 1.6 VCT Kraków
 
Rozrząd z pompa wody contiego ok 300-500zl zależy od zniżek i marży sklepu. Co do warsztatu nie polecam pierwszego z brzegu bo koła są bez klinów tylko na stożkach i żeby lipy nie narobili. Co do Krakowa nie znam tamtejszych cen za naprawy.

Pir 21-12-2018 07:30

Odp: Wymiana rozrządu 1.6 VCT Kraków
 
Cytat:

Napisał pwoj (Post 3070567)
Chodzi mi o warsztaty poza ASO. Proszę też o info nt kosztów takiego zabiegu.

Dlaczego poza ASO. Nie masz zaufania do nich czy chodzi o cenę? Jeżeli chodzi o cenę to warto popytać w ASO bo czasami mają promocje na wymianę np. rozrządu i wcale nie wychodzi dużo drożej. A akurat na rozrząd chyba warto wydać 200-300 zł więcej. Dla świętego spokoju.

Fulara 21-12-2018 09:02

Odp: Wymiana rozrządu 1.6 VCT Kraków
 
ja bede płacił 600 zł ale z regulacją zaworów
ford sławek katowice

Pir 21-12-2018 09:17

Odp: Wymiana rozrządu 1.6 VCT Kraków
 
Przy wymianie rozrządu należy oczywiście wymienić paski wieloklinowe.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

A pompy wody jeżeli nic się z nią nie dzieje ja bym nie wymieniał. W c-max-ie nie wymieniałem nigdy i nigdy nie zawiodła (auto z 2004 r.). W tym silniku pompa napędzana jest paskiem wieloklinowym.

cattani75 21-12-2018 10:48

Odp: Wymiana rozrządu 1.6 VCT Kraków
 
Zapytaj w Ford Martinez na Zimorowicza.

civicplff 21-12-2018 11:45

Odp: Wymiana rozrządu 1.6 VCT Kraków
 
Cytat:

Napisał Pir (Post 3070641)
Przy wymianie rozrządu należy oczywiście wymienić paski wieloklinowe.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

A pompy wody jeżeli nic się z nią nie dzieje ja bym nie wymieniał. W c-max-ie nie wymieniałem nigdy i nigdy nie zawiodła (auto z 2004 r.). W tym silniku pompa napędzana jest paskiem wieloklinowym.

Ale jak padnie to trzeba znów rorząd rozpinać bo rolka napinająca jest przykręcana przez pompę wody.
A paski wielorowkowe można założyć do 3 razy jeżeli zdejmiesz nieuszkadzajac ich.

Pir 21-12-2018 13:01

Odp: Wymiana rozrządu 1.6 VCT Kraków
 
Cytat:

Napisał civicplff (Post 3070697)
Ale jak padnie to trzeba znów rorząd rozpinać bo rolka napinająca jest przykręcana przez pompę wody

A o tym nie wiedziałem. Może faktycznie warto wymienić. Chociaż w moim C-maxie nigdy problemu z pompą nie było.

A co do pasków - to jednak myślę, że jak już jest samochód rozgrzebany to warto paski wymienić podobnie jak pompę. Koszt wielki nie jest.

civicplff 21-12-2018 17:45

Odp: Wymiana rozrządu 1.6 VCT Kraków
 
Co do pasków owszem można ale na szkoleniach od contiego podają że spokojnie do 3 razy można go zakładać jeśli nie ma śladów zużycia lub uszkodzenia. Są do tego przyrządy dość proste w użyciu i tanie.

pwoj 23-12-2018 21:06

Odp: Wymiana rozrządu 1.6 VCT Kraków
 
Cytat:

Napisał cattani75 (Post 3070670)
Zapytaj w Ford Martinez na Zimorowicza.

Dzięki za namiar, czegoś takiego szukałem.
Nie unikam ASO, ale zawsze dobrze mieć alternatywę dla porównania cen.
Pomysł z regulacją zaworów przy okazji też bardzo dobry!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.