Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Kilka dziwnych usterek (elektryka) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=298291)

niedziowiedz 12-07-2019 09:27

Kilka dziwnych usterek (elektryka)
 
Cześć,

Padła mi ostatnio cela w nowym (2 miesięcznym) akumulatorze. Wymieniłem go na inną sztukę i od tego czasu borykam się z denerwującymi problemami. Może macie jakieś porady - po prostu dziwnie zbiegło się to w czasie i jestem ciekawy, czy jest szansa, że to uszkodzony akumulator narobił mi szkody.

1. Padł mi klakson. Bezpiecznik jest cały - dzisiaj zamierzam wyjąć lampę i przeczyścić styki.

2. Pojawił się problem z rozsuwaniem i zamykaniem szyberdachu. Chciałem go dzisiaj otworzyć i guzik w ogóle nie zadziałał, więc kliknąłem guzik do uchylenia tylnej części (zamknięcie) i to zadziałało i nie dało się następnie go opuścić. Poszedłem w przerwie w pracy go zamknąć i "trochę" się ruszył za pierwszym razem i za drugim się zamknął prawidłowo.
Nic tam nie przeskakuje, nie skrzypi i nie śmierdzi.

3. Na komputerze pokazują się dziwne wskazania chwilowego spalania. Jak dojeżdżam do świateł to wskazanie oscylowało w okolicach 0 L/100km. Natomiast teraz komputer zaczął wariować i wskazuje 16 L/100km, 60L/100km itd.
Mimo to rzeczywiste spalanie jest w normie.

Jakieś porady, sugestie?

Auto to Mondeo Mk4, 2009, 2.0 TDCi, automat.

lucas4891 12-07-2019 09:32

Odp: Kilka dziwnych usterek (elektryka)
 
Sprawdz czy klemy dobrze trzymaja na aku

niedziowiedz 12-07-2019 09:33

Odp: Kilka dziwnych usterek (elektryka)
 
Dobrze, czyściłem je szczotką drucianą przed założeniem. Są mocno przykręcone.

niedziowiedz 15-07-2019 06:53

Odp: Kilka dziwnych usterek (elektryka)
 
Udało mi się rozwiązać dwa problemy - może się komuś przyda z podobnymi objawami.

1. Klakson - okazało się, że wtyczka w kształcie litery T całkowicie się odczepiła od klaksonu. Dostęp do tego jest najlepszy po wyciągnięciu małego fragmentu podłogi tuż pod grillem. Trzeba uzbroić się w klucz nasadowy 10 i 9 oraz śrubokręt płaski do zdjęcia plastikowych zatrzasków. Alternatywą jest dojście przez lampę (bardzo łatwo ją wyciągnąć, trzyma się tylko na jednej śrubie odkręcanej od góry klosza). Aczkolwiek trzeba będzie się nagimnastykować i trzeba będzie to robić na "ślepo" - dość łatwo wyczuć.
Klakson bardzo dobrze widać przez grilla, trzeba patrzeć w dolny lewy róg kratki.
Po wyczyszczeniu styków klakson gra lepiej i głośniej niż przed usterką :)

2. Szyberdach - całkowicie się rozkodował. Na forum leci instrukcja jak zaprogramować go ponownie. W skrócie trzeba przytrzymać guzik do "zamykania" szyberdachu przez 30 sekund - ważne, żeby nie wciskać guzika do samego końca (chodzi mi o podwójny skok guzika, trzeba przytrzymać tak jakbysmy chcieli tylko trochę szyber otworzyć). Po tych 30 sekundach szyber 2 razy się otworzy i jak się zatrzyma to guzik puścić.

3. Z chwilowym spalaniem dalej mam problem i nie wiem co jest przyczyną. Jak do tego dojdę do opiszę :)

gregor75 15-07-2019 19:37

Odp: Kilka dziwnych usterek (elektryka)
 
Cytat:

Napisał niedziowiedz (Post 3152736)
Alternatywą jest dojście przez lampę (bardzo łatwo ją wyciągnąć, trzyma się tylko na jednej śrubie odkręcanej od góry klosza)

to chyba brakuje Ci drugiej śruby

kozseb 20-08-2022 02:24

Odp: Kilka dziwnych usterek (elektryka)
 
O tym spalaniu coś wiesz?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.