Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] Po czym poznać że DPF dopala sadzę. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=115930)

muchadam 28-11-2010 20:05

Po czym poznać że DPF dopala sadzę.
 
Może ktoś wie jak w Kudze (diesel) jest sygnalizowana jego praca .
Czy jest jakaś kontrolka lub komunikat.
Bo wiadomo,podczas dopalania nie można przerywać tego procesu.
Np.w Oplu Insignia jest kontrolka a u nas?

jurekmi 28-11-2010 22:11

Odp: Po czym poznać że DPF dopala sadzę.
 
A u nas jest gesty bialy dym wydobywajacy sie z rury wydechowej

Zielnik 29-11-2010 09:56

Odp: Po czym poznać że DPF dopala sadzę.
 
Cytat:

Napisał jurekmi (Post 1548643)
A u nas jest gesty bialy dym wydobywajacy sie z rury wydechowej

Czy komuś włączało się już wypalanie DPF i jak często to się powtarza?
Wiadomo że zależy to do stylu i warunków jazdy, ale ja jeżdżę głównie w mieście i nigdy u siebie nie zauważyłem żeby uruchomił się proces wypalania opisany powyżej.

b@rth 29-11-2010 10:12

Odp: Po czym poznać że DPF dopala sadzę.
 
Cytat:

Napisał Zielnik (Post 1548774)
Czy komuś włączało się już wypalanie DPF i jak często to się powtarza?
Wiadomo że zależy to do stylu i warunków jazdy, ale ja jeżdżę głównie w mieście i nigdy u siebie nie zauważyłem żeby uruchomił się proces wypalania opisany powyżej.

Przejechalem 60 tys. i nie mam pojecia czy sie wlaczylo czy tez nie ...

Ramzik 29-11-2010 11:29

Odp: Po czym poznać że DPF dopala sadzę.
 
Ja też nie za bardzo wiem o co chodzi - nic takiego nie zauważyłem

Tommi30 29-11-2010 14:36

Odp: Po czym poznać że DPF dopala sadzę.
 
U mnie raz włączył sie duży czerwony wykrzyknik na wyświetlaczu. Było to na postoju.Dymu nie zauważyłem, ale później gdy byłem w serwisie to powiedzieli że to właśnie DPF sie wypalał. Ogólnie powinno sie to dziać na postojach bo gdy wydarzy sie w trakcie jazdy to można odczuć znaczny spadek mocy. Mam 28.000 przebiegu i 3/4 jazdy po mieście.

sun 29-11-2010 17:55

Odp: Po czym poznać że DPF dopala sadzę.
 
W swoim nie zauważyłem wypalania, bo i chyba trudno to dostrzec podczas jazdy. Nie ma sygnalizacji.
Z tego co wiem to 3 generacja FAP w silnikach PSA 16 zaworowych wymaga uzupełnienia płynu przy 120 tys a wymiana filtra cząsteczek przy 180 tys.

heko 30-11-2010 19:42

Odp: Po czym poznać że DPF dopala sadzę.
 
...w Fordach 2.0 i 2.2 nie ma płynu...to "suchy" dpf...tylko Focusy 1.6 mają płyn...
...mój Mondeo ma 100tkm. i jeszcze nigdy nie zauważyłem dopalania :P

DUK45 01-12-2010 11:06

Odp: Po czym poznać że DPF dopala sadzę.
 
Witam u mnie jest "mokry" dpf bo wymieniali mi kiedyś w serwisie zbiorniczek od tego płynu. Dopalanie w moim przypadku objawia się metalicznym dźwiękiem silnika oraz jest mniej czuły na gaz potrafi przy ruszaniu gasnąć. Podczas tych zjawisk wyczuwam też zapach spalin w kabinie ale tylko w tym momencie jak załącza się dopalanie. Średnie spalanie też potrafi wzrosnąć.

Jakoob 01-12-2010 11:58

Odp: Po czym poznać że DPF dopala sadzę.
 
Jestem pewny, że wszystkim tu piszącym już dopalała się sadza nie raz. Wypalanie następuje w przybliżeniu jeśli jeździmy dużo w ruchu miejskim co 400-500km, jeśli dużo w trasie bądź tylko w trasie co 800-900km. Jeśli chcecie wiedzieć kiedy się akurat wypala, włączcie i obserwujcie chwilowe spalanie. Jak na ciepłym silniku na postoju pokazuje 3-4l/h czy np. przy 90-100 na V biegu pokazuje chwilowo i utrzymuje przez parę minut wartości 15-17l/100km to jest właśnie dopalanie sadzy.

Dopalanie najlepiej jeśli wystąpi na trasie, a idealne warunki to bieg IV, V, VI i obroty 2-2,5tys. Na postoju się dopala jedynie jeśli nie było możliwości podczas jazdy bądź zaczął się wypalać na trasie i nastąpiło zatrzymanie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.