Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2018- ] Zapamiętywanie ustawień, trybu jazdy, świateł, wyświetlacza multimedialnego. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=306349)

Enz0 17-02-2020 13:53

Zapamiętywanie ustawień, trybu jazdy, świateł, wyświetlacza multimedialnego.
 
Cześć,

Z cyklu ktokolwiek widział, ktokolwiek wie. Lekko irytujące jest to, że auto nie zapamiętuje ustawień:

- świateł - jeżeli manualnie wybieram na pokrętle światła dzienne to chwiałbym by wybór trybu został zapamiętany. Niestety po ponownym uruchomieniu przechodzi w tryb automatyczny.

- trybu jazdy - wybierając ECO, Sport itd. po ponownym uruchomieniu przechodzi w tryb zwykły. Nie pamięta.

- wyświetlacza multimedialnego - z reguły go wyłączam, korzystam jak mam podpiętą nawigację. I tutaj tak samo. Auto ustawień nie zapamiętuje, czynność trzeba wykonywać przy każdorazowym uruchomieniu pojazdu.

Czy znacie jakiś sposób na to by ostatnio użyte ustawienie zostało zapamiętane?

tedi_k 17-02-2020 14:00

Odp: Zapamiętywanie ustawień, trybu jazdy, świateł, wyświetlacza multimedialnego.
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Co to u Ciebie znaczy "światła dzienne". Światła dzienne są normalnie w trybie "Auto". Instrukcja obsługi auta wyraźnie mówi, że po włączeniu zapłonu przełącznik świateł ustawia się w pozycji "Auto" - i to jest jedyna sensowna pozycja.

Wszystkie pozostałe Twoje "fanaberie" też są realizowane "fabrycznie". Nie ma opcji przestawiania z zapamiętywaniem by było inaczej.

tryhp3 17-02-2020 14:13

Odp: Zapamiętywanie ustawień, trybu jazdy, świateł, wyświetlacza multimedialnego.
 
Cytat:

Napisał Enz0 (Post 3225030)
- trybu jazdy - wybierając ECO, Sport itd. po ponownym uruchomieniu przechodzi w tryb zwykły. Nie pamięta.

A który nowy samochód zapamiętuje?

Enz0 17-02-2020 14:21

Odp: Zapamiętywanie ustawień, trybu jazdy, świateł, wyświetlacza multimedialnego.
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dziękuję za odpowiedź. Dokładnie tak jak napisałeś, światła dzienne oznacza to co sam przytoczyłeś. "Auto" jest pozycją sensowną dla Ciebie, a dla mnie nie. Szanujmy to.

Szukam rozwiązania by nie musieć przestawiać 3 opcji przy wyjeżdżaniu z garażu.
Być może ktoś kto łączył się przez Forscan będzie w stanie udzielić odpowiedzi dla potomnych ;)

Bump:
Cytat:

Napisał tryhp3 (Post 3225036)
A który nowy samochód zapamiętuje?

Nie wiem. Pytanie czy Focus potrafi?

tedi_k 17-02-2020 14:40

Odp: Zapamiętywanie ustawień, trybu jazdy, świateł, wyświetlacza multimedialnego.
 
Cytat:

Napisał Enz0 (Post 3225039)
...Być może ktoś ...

Kolega się nie łudzi... 8) Jak ja piszę "nie ma opcji" to znaczy NIE MA OPCJI.
Nadal nie zrozumiałem co znaczy wg Kolegi pozycja przełącznika świateł "światła dzienne". Na "Auto" w dzień są światła dzienne a po zmroku z automatu światła mijania. Co to komu miało by przeszkadzać????

Enz0 17-02-2020 14:57

Odp: Zapamiętywanie ustawień, trybu jazdy, świateł, wyświetlacza multimedialnego.
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Niestety w garażu nie mam okna. Uruchamiając auto zapalają się światła mijania, a 2 metry dalej je wyłącza. To samo przy wjeździe tylko w drugą stronę.

Myślę tu o LEDach, które bezsensownie się włączają przy wyjeżdżaniu i wjeżdżaniu z garażu, co przy dłuższym użytkowaniu skraca życie i wydajność LED. Pozycja na przełączniku świateł nie gra roli.

AdoKrycha007 17-02-2020 14:58

Odp: Zapamiętywanie ustawień, trybu jazdy, świateł, wyświetlacza multimedialnego.
 
nic z tym nie zrobisz, nie ma po co ciągnąc tematu :)

mlask 17-02-2020 16:07

Odp: Zapamiętywanie ustawień, trybu jazdy, świateł, wyświetlacza multimedialnego.
 
Cytat:

Napisał Enz0 (Post 3225049)
Myślę tu o LEDach, które bezsensownie się włączają przy wyjeżdżaniu i wjeżdżaniu z garażu, co przy dłuższym użytkowaniu skraca życie i wydajność LED.

Jeszcze bym rozumiał problem, gdyby chodziło o żarówki czy xenony. Ale Ty się nie przejmuj LEDami, im to absolutnie nie szkodzi. I tak nie świecą się cały czas - nawet, jeśli oko odbiera to inaczej ;)

zawisza96 17-02-2020 22:18

Odp: Zapamiętywanie ustawień, trybu jazdy, świateł, wyświetlacza multimedialnego.
 
Rany ludzie, niedługo będziecie muzykę z telefonu puszczać żeby głośniki w aucie się nie zużywały.
Najlepiej pod koc i do garażu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jaworrr 18-02-2020 07:24

Odp: Zapamiętywanie ustawień, trybu jazdy, świateł, wyświetlacza multimedialnego.
 
Jest jak jest, niemniej to pewien brak konsekwencji bo np podgrzewanie foteli czy kierownicy jest zapamiętywana, tak samo głośność i stacja radia, a tryb świateł i jazdy już nie. Można powiedzieć, że są to ustawienia z dwóch różnych obszarów, ale jednak.

Żeby nie było, że tylko Focus taki zły to oglądałem ostatnio test Hyndaia Tuscon i Kii Sportage, tam razem z włączeniem silnika od razu włącza się radio - zawsze :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.