Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] Zmiana funkcji AUTO we włączniku świateł (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=274180)

Meniumeh 25-12-2017 19:50

Zmiana funkcji AUTO we włączniku świateł
 
Mam do Was pytanie czy próbował ktoś zmieniać działanie funkcji AUTO z włącznika świateł. Obecnie w tej pozycji samochód włącza światła automatycznie po zmroku na podstawie czujnika zmierzchu.

Ja chciałbym aby w pozycji AUTO po prostu włączało automatycznie światła mijania po uruchomienia silnika, bo moim zdaniem to ma większy sens w kraju gdzie cały rok trzeba jeździć na światłach.

Abermon 25-12-2017 20:03

Odp: Zmiana funkcji AUTO we włączniku świateł
 
Zaprogramuj światła na wersję skandynawską, i masz problem z głowy.
Rozumiem że nie masz świateł dziennych w samochodzie?
U mnie przy fabrycznych ledach dziennych, funkcja automatycznych świateł się sprawdza.


Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Meniumeh 25-12-2017 22:25

Odp: Zmiana funkcji AUTO we włączniku świateł
 
Nie mam świateł dziennych w samochodzie. Używam świateł mijania do jazdy w dzień.

Czyli w wersji skandynawskiej AUTO załącza światła mijania po uruchomieniu silnika ?

Da się zaprogramować te światła jakoś samemu z menu w samochodzie czy trzeba jechać na komputer ?

zenq 26-12-2017 10:25

Odp: Zmiana funkcji AUTO we włączniku świateł
 
Dorzuc sobie modul dziennych na 30% mocy swiatel dlugich i wtedy funkcja auto sprawdzi sie jak znalazl :)

Abermon 26-12-2017 11:20

Odp: Zmiana funkcji AUTO we włączniku świateł
 
Cytat:

Napisał Meniumeh (Post 2906320)
Nie mam świateł dziennych w samochodzie. Używam świateł mijania do jazdy w dzień.

Czyli w wersji skandynawskiej AUTO załącza światła mijania po uruchomieniu silnika ?

Da się zaprogramować te światła jakoś samemu z menu w samochodzie czy trzeba jechać na komputer ?

Tak w wersji skandynawskiej masz wyłączone światła zawsze po zapłonie. Generalnie nie musisz już o nich myśleć [emoji3]. Programowanie komputerem. Ja robiłem w ASO, ale pewnie znajdziesz na forum kogoś, kto Ci to ogarnie.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

piniu1 26-12-2017 21:28

Odp: Zmiana funkcji AUTO we włączniku świateł
 
Cytat:

Napisał zenq (Post 2906394)
Dorzuc sobie modul dziennych na 30% mocy swiatel dlugich i wtedy funkcja auto sprawdzi sie jak znalazl :)


Mam polecam. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Mogę zrobić zdjęcie podłączenia w skrzynce z bezpiecznikami.

Tarmas 27-12-2017 20:19

Odp: Zmiana funkcji AUTO we włączniku świateł
 
Cytat:

Napisał Abermon (Post 2906435)
Programowanie komputerem.

Temat dotyczy Kugi MK1, więc nie komputerem, tylko włożeniem odpowiednich bezpieczników w GEM-ie. Odsyłam do stosownych tematów na temat świateł skandynawskich w Focusie MK2.

Skywallker 29-01-2021 18:51

Odp: Zmiana funkcji AUTO we włączniku świateł
 
Witam, odkopałem temat mianowicie mam problem, próbowałem uruchomić światła skandynawskie w mojej Kudze, uzupełniłem bezpieczniki f110 i f113 no i efekt był taki że po przekreceniu wyłącznika świateł w pozycję pozycji, mijania i auto samochód głupieje i włącza się zapłon (światła przy okazji również) możliwe że mam skopany jakiś moduł bądź zwarcie w instalacji czy poprostu nie ma możliwości uruchomienia tej funkcji w moim aucie.

Speedo 30-01-2021 12:58

Odp: Zmiana funkcji AUTO we włączniku świateł
 
jak sobie przeczytasz ten temat (ze zrozumieniem) [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - jedyne 89 stron, to zostaniesz ekspertem w sprawach świateł skandynawskich ;)

porady dotyczące focusa mk2 po lifcie mają zastosowanie w Twojej Kudze

Skywallker 31-01-2021 17:35

Odp: Zmiana funkcji AUTO we włączniku świateł
 
Dzięki kolego #Speedo znalazłem wszystko co trzeba w linku który podrzuciłeś. Pochwalę Cię na wsi ������

Zrobione, wszystko hula jak trzeba, jeszce raz dzięki ��


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.