Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Hybrid - jaka norma spalania oleju? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=314288)

Qrka 30-10-2020 11:23

Hybrid - jaka norma spalania oleju?
 
Instrukcja przemilczała, na necie nie mogę znaleźć.
Zauważyłem że szybko kończy mi się olej w silniku. Wycieków/pocenia nie stwierdzono, a płyn chłodniczy klarowny.

Wie może któryś z kolegów, jaka jest norma spalania oleju na tysiąc km w tym dwulitrowym Atkinsonie?

Matych 30-10-2020 14:10

Odp: Mondeo MK5 Hybrid - jaka norma spalania oleju?
 
Normy producentów zaczynają się od ok0.5 l/1000km-w górę,jednakże raczej wymieniają silniki jeśli jest to powyżej 0.5 litra,chyba że trafisz na wyjątkowych cierpów w ASO -tak naprawdę ich to nic nie boli bo to finansuje producent.

tedi_k 30-10-2020 17:28

Odp: Mondeo MK5 Hybrid - jaka norma spalania oleju?
 
Cytat:

Napisał Matych (Post 3292468)
Normy producentów zaczynają się od ok0.5 l/1000km....

:shock::shock::shock:
To by "znikało" 7,5l oleju pomiędzy przeglądami... (w HEV przeglądy są co max. 15kkm).
U mnie nie "znika" NIC albo tyle, że tego nie zauważam. Pomiędzy wymianami oleju nie dolewam NIC.

C-max Energi, silnik 2.0 na cyklu Atkinsona. W Fusion Energi podobnie, choć Fusion sprzedany i nowy właściciel by musiał potwierdzać...8)

Matych 30-10-2020 17:40

Odp: Hybrid - jaka norma spalania oleju?
 
Tadeusz, czeski szybki błąd -znikałoby 7,5 litra ,a sądzę że tak do 4-5 litrów nikt nic nie zrobi WAG wymienił silnik TDI w nowej T6 u mnie w firmie jak zaczął pić litr/1000.

Qrka 31-10-2020 10:51

Odp: Hybrid - jaka norma spalania oleju?
 
0,5 litra oleju jest to norma przewidziana dla silników TSI i niestety jest to fakt.

W moim przypadku na szczęście nie jest aż tak tragicznie, ale daleko do oczekiwań. Zauważyłem zużycie ok 1 litra oleju na 7,5 tys przejechanych kilometrów. Może dużo, może mało... dla mnie dużo. I to bardzo.
Tadeusz w takim samym silniku ma wzorowe przepalanie oleju.

Zastanawiam się co mam teraz zrobić. Jakiś mechanik? Diagnoza? Gdzie w Warszawie znajdę kogoś godnego polecenia do takiej diagnozy?

Matych 31-10-2020 16:32

Odp: Hybrid - jaka norma spalania oleju?
 
Przykre,ale nic ,jeżdzić i obserwować,ustalenie przyczyny to zdjęcie głowicy czy to nie któryś uszczelniacz zaworowy ,jak głowica ok ,to jak na gładziach cylindrów nic nie będzie widać to wyjęcie tłoków.

karoolpl 31-10-2020 23:16

Odp: Hybrid - jaka norma spalania oleju?
 
Cytat:

Napisał Qrka (Post 3292636)
0,5 litra oleju jest to norma przewidziana dla silników TSI i niestety jest to fakt.

W moim przypadku na szczęście nie jest aż tak tragicznie, ale daleko do oczekiwań. Zauważyłem zużycie ok 1 litra oleju na 7,5 tys przejechanych kilometrów. Może dużo, może mało... dla mnie dużo. I to bardzo.
Tadeusz w takim samym silniku ma wzorowe przepalanie oleju.

Zastanawiam się co mam teraz zrobić. Jakiś mechanik? Diagnoza? Gdzie w Warszawie znajdę kogoś godnego polecenia do takiej diagnozy?

Mi hybrid eu nie pije nic oleju, przebieg około 98 tyś km, olej jest też dość klarowny w porównaniu do poprzednika 2.0 tdci, tam był czarny zaraz po wymianie :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.