Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Osłabienie Silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=304480)

Elvisb224 29-12-2019 12:49

Osłabienie Silnika
 
Witam. Mam problem z silnikiem 2.0Tdci. Pare dni temu, samochód znacznie osłabł, po sprawdzeniu błedów Forscanem okazało się że błąd dotyczy turbiny. Po sprawdzeniu szczelności wyszło że odkręciła się jedna śrubka przy wężu z boku turbiny. Po wkręceniu śrubki i skasowaniu błedu problem nadal występuje. To znaczy, nadal tak jakby turbo nie działało. Dodam że auto kupiłem z wyciętym filtrem DPF bez zmian w mapach. Więc byłem u mechanika który ściągał mape silnika później miał ją przerobić i wgrał ponownie. Lecz nie zauważyłem żadnych efektów minn. Spalanie pozostało na tym samym poziomie tj aż 8,5l nawet ponad przy spokojnej jeździe. Usterka układu silnika nadal się świeci, błędu p2585-61 nie mogę skasować bo powraca. Nawet po zalaniu w kompie zbiorniczka...Czy jest możliwość że padła turbina? Czy na Forscanie nie powinien ponownie wyświetlić się błąd że nie działa? Czy może być jakaś inna przyczyna lub właśnie problem z tym błędem o którym wyżej wspomniałem? Przebieg 220tys.

Waldekpoznan 29-12-2019 12:55

Odp: Osłabienie Silnika
 
Kolego sprawdz zaworek ciśnieniowy z lewej strony silnika brązowy.Takie cuda mi sie robiły jak padł zaworek.

Elvisb224 29-12-2019 13:06

Odp: Osłabienie Silnika
 
Cytat:

Napisał Waldekpoznan (Post 3207365)
Kolego sprawdz zaworek ciśnieniowy z lewej strony silnika brązowy.Takie cuda mi sie robiły jak padł zaworek.

Wczoraj czyściłem filterek w tym zaworku. A w jaki sposób sprawdzić czy jest sprawny?

Waldekpoznan 29-12-2019 14:40

Odp: Osłabienie Silnika
 
Sam filterek to nie wszystko.Najlepiej podmienić od kogoś na próbe.Dobrze są podłączone wężyki?Jak gasisz silnik to zaworek buczy?

Elvisb224 30-12-2019 20:38

Odp: Osłabienie Silnika
 
Cytat:

Napisał Waldekpoznan (Post 3207406)
Sam filterek to nie wszystko.Najlepiej podmienić od kogoś na próbe.Dobrze są podłączone wężyki?Jak gasisz silnik to zaworek buczy?

Dzisiaj jakimś cudem zaczeła turbina działać normalnie. Lecz po przejechaniu około 30km od nowa się wyłączyła i pojawiły się błedy doładowania. Sprawdzałem czy zaworek buczy i nie słychać nic...

Elvisb224 31-12-2019 17:14

Odp: Osłabienie Silnika
 
Dziękuję za pomoc. Temat rozwiązany. Problemem była klapka przepustnicy. Wytarły się ząbki które ją otwierają i poprostu się zablokowała. Teraz czas na szukanie innej. Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.