Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Ecoboost 2.0 203 KM - głośne, metaliczne cykanie silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=250501)

Aludan 11-09-2016 12:23

Ecoboost 2.0 203 KM - głośne, metaliczne cykanie silnika
 
Witajcie :)

3 dni temu kupiłem mondeo 2012 z ecoboost 2.0 203 z przebiegiem 48 tys. potwierdzonym w ASO, blachy nie ruszone, szyby też - byłem nawet na przeglądzie w ASO i wszystko niby OK (już bardziej na szybko go nie mogłem sprawdzić)

Auto miało problem z buczeniem klimy, który został rozwiązany, ale podczas diagnozy tego buczenia (w piątek) po otworzeniu maski rzucił mi się w uszy dziwny dźwięk pracującego silnika (nie kojarzę, żebym w czasie kupna go słyszał). Silnik rozgrzany do normalnej temperatury (w sumie nie sprawdzałem jeszcze czy na zimnym jest tak samo).

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ojciec twierdził, że to wtryski tak pracują (ma 1.8 tsi) i ze to normalne, więc odstawiłem temat.
W piątek auto było w serwisie klimy (ojciec je zawiózł) i wieczorem jak wróciłem z pracy, rozgrzane pracowało identycznie (wtedy nakręciłem filmik).
W sobotę niestety nie miałem czasu się tym zająć (żona/dziecko - wyjazd "starym" autem)

Niestety dzisiaj jest niedziela nie mam gdzie tego zdiagozować - mam się martwić?
A może EB 2.0 po prostu tak mają?
Chciałem właśnie zrobić nim kilkadziesiąt kilometrów...

Dodam tylko, ze słychać to jedynie po otworzeniu maski, nawet na zewnątrz praktycznie tego nie słychać po zamknięciu maski, a tym bardziej w środku auta - dźwięk wydaje się wtedy normalny.
Parametry silnika też są ok - przyśpiesza żwawo i płynnie, nie latają obroty, nie widać żadnych oznak nieprawidłowości.

Ja nigdy nie pałuję silnika na zimnym oleju, ani nie jeżdżę do odcinki, czy też długo z dużymi prędkościami (albo na wysokich obrotach), ale może poprzedni właściciel tak robił i wlał jakiś specyfik, który ukrył "awarię" na czas sprzedaży?

Ps. 1.8 tsi mojego ojca pracuje ciszej przy otwartej masce - słychać oczywiście cykanie wtrysków, ale nie takie głośne, metaliczne cykanie jak u mnie ;/

EDIT: A tak pracuje na zimnym - nagrałem dzisiaj (brzmi normalnie)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Po ok 30 sekundach obroty zwolniły i dźwięk jak na poprzednim filmiku - może nie potrzebnie się martwię ? ;)

erwinn 11-09-2016 18:27

Odp: Ecoboost 2.0 203 KM - głośne, metaliczne cykanie silnika
 
Wedlug mnie praca normalna zawory tez beda cykac wiec na Twoim miejscu nie martwilbym sie

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Aludan 11-09-2016 18:47

Odp: Ecoboost 2.0 203 KM - głośne, metaliczne cykanie silnika
 
Cytat:

Napisał erwinn (Post 2657195)
Wedlug mnie praca normalna zawory tez beda cykac wiec na Twoim miejscu nie martwilbym sie

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Ooo dzięki kolego ;)

Malenstwo8 11-09-2016 19:00

Odp: Ecoboost 2.0 203 KM - głośne, metaliczne cykanie silnika
 
Te silniki tak pracują. Mój 1,5 ma podobnie. Oprócz wtrysków jest to też dzwięk pracyjącej pompy.

gandolfinek 11-09-2016 19:44

Odp: Ecoboost 2.0 203 KM - głośne, metaliczne cykanie silnika
 
Z innej beczki, pisałeś że miałeś problem z buczeniem klimy i że to rozwiązano. Może wiesz co było jego przyczyną bo mam podobnie.

Aludan 11-09-2016 20:51

Odp: Ecoboost 2.0 203 KM - głośne, metaliczne cykanie silnika
 
Cytat:

Napisał gandolfinek (Post 2657254)
Z innej beczki, pisałeś że miałeś problem z buczeniem klimy i że to rozwiązano. Może wiesz co było jego przyczyną bo mam podobnie.

U mnie wymienili osuszacz + regulacja kompresora (czyli wymienili też chyba czynnik).
Nie mogłem się zwolnic z pracy na odstawienie auta do serwisu, więc wysłałem tatę i tak mi przekazał (tak też jest na rachunku) - koszt 450 zł
Robiłem to w JL AUTO Warszawska 99, 05-120 Legionowo.

nabuchodonozor 12-09-2016 15:24

Odp: Ecoboost 2.0 203 KM - głośne, metaliczne cykanie silnika
 
to cewki cykają, mój miał tak samo...

MIREKTERAZPOLSKA 12-09-2016 19:40

Odp: Ecoboost 2.0 203 KM - głośne, metaliczne cykanie silnika
 
No pięknie pracuje-prawie jak diesel :)
Zostaw zostaw i powoli zbieraj pieniążki

Szybkie pytanie

Bardziej z lewej czy prawej strony słychać

slawek-kali 12-09-2016 19:45

Odp: Ecoboost 2.0 203 KM - głośne, metaliczne cykanie silnika
 
I to duzo.. od razu pisalem ze cos nie tego bedzie z tym autem..
zdrowy ecoboost tak nie pracuje..

Niestety potwierdza sie prawda - ne mozna wlozyc do durateca turbo i uwazac ze to pojedzie :D

kasztan 12-09-2016 19:52

Odp: Ecoboost 2.0 203 KM - głośne, metaliczne cykanie silnika
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - tak, te silniki tak "cykają". Czy u Ciebie jest mocniej niż powinno - trudno mi określić - bo nagranie tego nie pokaże (nie ma innych dźwięków do porównania głośności).

Swego czasu też o to pytałem w ASO i tam się dowiedziałem, że te silniki tak mają.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.