Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit i Tourneo Connect (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=182)
-   -   [Transit Connect 2013-2022] Termostat a jego działanie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=272226)

Jan Czytelnik 10-11-2017 08:00

Termostat a jego działanie
 
Witam.

Mam Forda Connect 1.8 TDCI 90 KM. Miałem wyciek z obudowy termostatu która została wymieniona wraz z termostatem (Made in Germany) i po wymianie mam wrażenie, że samochód dłużej się nagrzewa :/. A więc zacząłem sprawdzać przewody i chłodnicę, po przejechaniu 1 km górny przewód i chłodnica była ciepła a po przejechaniu 5 km przewód był gorący a chłodnica parzyła, wskazówka niby jest pionowo a dolny przewód jest zimny. I ma pytanie czy też tak macie, że górny przewód i chłodnica nagrzewa się razem z płynem w bloku silnika ?
Czy jednak termostat działa prawidłowo i jak się otworzy to dolny przewód będzie gorący ?

Pozdrawiam

Jan Czytelnik 21-11-2017 07:53

Odp: Termostat a jego działanie
 
Do usunięcia.

Szkoda, że nikt nie mógł mi pomóc i po przejechaniu np 2 km podnieść maskę i sprawdzić czy u Was też górny przewód jest ciepły :/ :oops:

Lza 21-11-2017 21:36

Odp: Termostat a jego działanie
 
Tu jest mało osób z tym modelem. Większość ma connecty drugiej generacji - tak mi się przynajmniej wydaje, a przeglądam ten dział dosyć aktywnie.

Jan Czytelnik 20-12-2017 11:25

Odp: Termostat a jego działanie
 
No tak ale nawet jak ktoś ma nowszy model to mógłby sprawdzić czy chłodnica nagrzewa się od razu.

Przyczyną było to, że mechanik nie odpowietrzył układu chłodzenia :oops:

Do pracy mam ok 7km i jest chłodno więc samochód nie miał się jak nagrzać ale jak jechałem troszkę dalej to zaobserwowałem, że wskazówka dochodzi prawie do właściwej temperatury po czym szybko spada do prawie minimum a więc będą na autostradzie chciałem zagrzać samochód no ale się nie udało gdyż na jakiś czas jak znowu jechałem trochę dalej to sytuacja się powtórzyła a więc jak samochód rozgrzał się to na postoju porządnie go rozgrzałem, aż dwa razy włączył się wentylator jeszcze trochę pochodził i po zgaszeniu odkręciłem nakrętkę ze zbiorniczka wyrównawczego i było troszkę powietrza. I teraz jest OK. Oczywiście silnik nie nagrzewa się mega szybko bo "te silniki tak mają"

weuek 20-12-2017 11:39

Odp: Termostat a jego działanie
 
Cytat:

Napisał Jan Czytelnik (Post 2904280)
Przyczyną było to, że mechanik nie odpowietrzył układu chłodzenia :oops:

Bo nie trzeba, tzn. zajmuje to zbyt wiele czasu, a mechanik nigdy nie ma go w nadmiarze. Niedawno wymieniałem obudowę termostatu w swoim 1.8 tdci i, oczywiście, musiałem spuścić trochę płynu. Potem dolałem do zbiorniczka nieco ponad max, pojeździłem i jeszcze ze 3 razy dolewałem. Układ odpowietrza się sam w ten sposób. Nic nowego, tak to działa od lat.

pers 21-12-2017 10:00

Odp: Termostat a jego działanie
 
Cytat:

Napisał Jan Czytelnik (Post 2890361)
Do usunięcia.

Szkoda, że nikt nie mógł mi pomóc

Standard. Nie przejmuj się.

Lza 21-12-2017 19:42

Odp: Termostat a jego działanie
 
Niektórzy (np ja) maskę podnoszą tylko po to żeby dolać płyn do spryskiwaczy i czasem sprawdzić poziom oleju. Nawet nie wiem gdzie ta chłodnica tam jest skitrana. Sam plastik jest jak się maskę podniesie. ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.