Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] wyciek - mieszczelnośc w układzie klimatyzacji (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=284697)

Przemaz 09-08-2018 19:34

wyciek - mieszczelnośc w układzie klimatyzacji
 
Jak w temacie - dziś wracając z pracy siadła mi klima - przestało lecieć zimne powietrze-Podjechałem pod nabijanie klimy pod centrum handlowym.I gostek stwierdził nieszczelność- cytuje - "system nie trzyma ciśnienia - skoda kasy by nabijać"
Pytanie co może być nie szczelne, najczęstsze przypadki ,jakimi kosztami sie liczyć?
Rok temu klima nabijana i nie było problemów
Fusion 1,4 2006 rocznik 160kkm przejechane

malcorn 09-08-2018 21:17

Odp: wyciek - moeszczelnośc w układzie klimatyzacji
 
Na każdym odcinku klimatyzacji może być nieszczelność, wykryciem powinien zająć się serwis, mają na to różne sposoby - jak np. aplikację do układu gazu z barwnikiem uv i później podświetlając elementy instalacji lampa uv widzą gdzie jest nieszczelność. Koszt na moje trudny do oszacowania, myślę że w zależności od tego w którym elemencie ta nieszczelność to od 100 do 500 + napełnienie.

slawomirro 09-08-2018 22:49

Odp: wyciek - moeszczelnośc w układzie klimatyzacji
 
Być może coś (kamień?) w trasie przebiło chłodnicę klimy i gaz uciekł. To dość częsta awaria.

Przemaz 10-08-2018 14:54

Odp: wyciek - moeszczelnośc w układzie klimatyzacji
 
I problem rozwiązany
Pojechałem do mojego mechanika
2 godziny sprawdzania szukania - zero przecieku wycieku nieszczelności
Próba ciśnieniowa i próba próżniowa dają efekt jak wyżej
Jednym słowem omijać sezonowe punkty naprawy czy serwisu klimatyzacji bo szkoda zdrowia czasu i nerwów
Przez dwie godziny roboty pogadałem z mechanikiem co może być przyczyną tego typu sytuacji ( bo instalacja faktycznie pusta za wyjątkiem oleju ) i stwierdził ze "prawdopodobnie zawór bezpieczeństwa sie uruchomił bo zbyt wysokie ciśnienie daje - dawała sprężarka "
To tyle w przedmiotowym temacie lżejszy o 280 zł

michail6 10-08-2018 15:11

Odp: wyciek - moeszczelnośc w układzie klimatyzacji
 
To fajnie, ale dlaczego sprężarka dawała za wysokie ciśnienie? Już nie daje?

Przemaz 10-08-2018 15:19

Odp: wyciek - moeszczelnośc w układzie klimatyzacji
 
W trakcie ozonowania pokazywał mi jakie daje ciśnienie ( teraz bij zabij ale nie podam wartości) ale wychodzi na to ze ciśnienie powinno być niższe - Mam przyjechać za tydzień na kontrole bo być może winy był zasyfiały olej lub była klima naprawiana przed sprzedażą bo w 12 letnim aucie "nie powinno być tak wysokie ciśnienie "

Skolmi 10-08-2018 20:04

Odp: wyciek - moeszczelnośc w układzie klimatyzacji
 
No bo pokupowali Zdziśki te kombajny od klimy i już tytułują się serwisami. Na każdym rogu teraz jest klima-serwis.

Speedo 10-08-2018 20:08

Odp: wyciek - moeszczelnośc w układzie klimatyzacji
 
w sumie logiczne, unia daje kase na te maszynki warsztatom to potem muszą ich wydymać na cenie r134a/1234yf żeby rachunek się zgadzał ;)

Przemaz 15-08-2018 15:58

Odp: wyciek - moeszczelnośc w układzie klimatyzacji
 
Najśmieszniejsze jest to ze oni sie na gruponie reklamują
przerost formy nad treścią

KRUKER 19-08-2018 15:34

Odp: wyciek - moeszczelnośc w układzie klimatyzacji
 
Tu sprawe jakos autor pokomplikowal. Za 280 PLN i 2h pracy mechanika to sie ma wymieniony skraplacz , oringi ..uje muje i nabita klime, sprawna i szczelną w kazdym miescie Polski. /nie liczac ceny chlodnicy/

Co do mieciow ze sprzetem.
... i tak Cie ogolą i tak.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.