Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Ogólne] Doinstalowanie modułu BT/VC (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=63841)

zdzislaw22 06-03-2009 14:02

Doinstalowanie modułu BT/VC
 
Witam,

Jeśli ktoś zastanawia się, czy można dołożyć oryginalny moduł BT/VC i jak, to polecam
lekturę pliku ze strony [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
lub [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

To wynik moich dwumiesięcznych prac "doktorskich". :)

Oczywiście, nie jest tanio (ok 1500PLN), ale jak ktoś nie chce psuć sobie wyglądu deski jakimiś bzdurnymi wyświetlaczami, chce aby klawisze słuchawek w radiu działały, a do tego ma conversa, to....

W każdym bądź razie pozostawiam potomnym, bo sam decyzję już podjąłem i walczę. :D

Z.

P.S Nie umieściłem pliku tutaj, bo ograniczenia nie pozwalają

mark54 07-03-2009 19:25

Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC
 
U mnie w ASO w tej cenie zakladaja oryginal :razz:

keisim 07-03-2009 23:20

Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC
 
zdzislaw22 - kawał dobrej roboty! :D 1,5 roku temu rozpytywałem o kwestię dołożenia BT ale wtedy w ASO nie wiedzieli nawet czy siedzi w radiu czy zewn. module... Koniecznie podziel się doświadczeniami po wdrożeniu rozwiązania :)

mark54 - to jest właśnie oryginał oparty o moduły fordowskie i trzeba docenić pracę kolegi bo temat dopiero niedawno został rozkminiony.. m.in. na fordmondeo.org.

zdzislaw22 08-03-2009 06:56

Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC
 
Cytat:

Napisał mark54 (Post 1107180)
U mnie w ASO w tej cenie zakladaja oryginal :razz:

Tak wieść niesie :).
Przez ten cały czas próbowałem się skontaktować z osobą kontaktową z "twojego" ASO. Byłem nawet chętny śmignąć te 300 kilometrów i dać im zarobić. I wiesz, przez 2 miesiące ani razu nie udało mi się to. :(

A, że zawsze lubię rozumieć, więc zacząłem drążyć temat i to wyniki.

Co do ceny. No cóż. Celem ćwiczenia nie jest założenie oryginalnego modułu BT/VC taniej niż robi to fabryka, ale w ogóle jego założenie.
A, że cena wychodzi podobnie jak katalogowo to raczej normalne - te same elementy.

mark54 - Poniekąd ten pdf jest udokumentowaniem moich walk. Zdjęcia, które się w nim pojawiają (i będą dalej pojawiać) są mojego autorstwa. A robię je po to, bo wierzę, że instrukcję lepiej się rozumie, jak się ją również widzi przedmiot opisywany. Oczywiście o nowych zmianach poinformuję - Niech tylko zima się już skończy!

Z.

mark54 08-03-2009 07:24

Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC
 
Cytat:

Napisał keisim (Post 1107377)
mark54 - to jest właśnie oryginał oparty o moduły fordowskie i trzeba docenić pracę kolegi bo temat dopiero niedawno został rozkminiony.. m.in. na fordmondeo.org.

Jakos nie zajarzylem ze to wlasna robota Zdzislawa :roll:
i wydawalo mi sie ze w takiej cenie lepiej zrobic to w ASO.

Ale w takim ukladzie wielki szacunek dla kolegi za kawal dobrej roboty i przygotowanie instrukcji dla potomnych.... :razz:

RoNiN76 09-03-2009 12:34

Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC
 
Chociaż posiadam fabryczny BT to i tak szcunek dla kolegi za dobrą robotę.

zdzislaw22 29-04-2009 15:56

Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC
 
No i stało się :-)

Dzisiaj mój mondek "przemówił" pięknym damskim głosem (VC) i uaktywnił BT. :-D

Cała zabawa wyniosła mnie dokładnie 1268 PLN i zajęła 4 godziny podczas których musiałem rozebrać pół samochodu. Ale szczęśliwie udało mi się go złożyć ponownie i nawet nie zostały żadne części. :-D

Co ciekawe nie jest potrzebna wizyta w ASO, aby uaktywnić moduł. Po podłączeniu wszystkiego sam się zainicjował i nawet menu na conversie się samo uaktualniło o kolejną opcję.

Teraz tylko uzupełnię instrukcję o nowe spostrzeżenia "z pola bitwy" (a trochę zmian jest w stosunku do poprzedniej) i na dniach przekaże do działu porad.

A teraz biegnę sobie porozmawiać z .... :-D

Z.

RECONDO 29-04-2009 17:40

Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC
 
Nie znam się na MK IV ale dlaczego by zamontować BT trzeba rozebrac połowę auta? Warto szukać moduły na allegro lub u "dobrych ludzi" - moduły są identyczne jak w MK III - ja za swój zapłaciłem 300zł, montaż 15 minut.

januszstom 29-04-2009 17:56

Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC
 
Cytat:

Napisał zdzislaw22 (Post 1151470)
No i stało się :-)

Dzisiaj mój mondek "przemówił" pięknym damskim głosem (VC) i uaktywnił BT. :-D

Cała zabawa wyniosła mnie dokładnie 1268 PLN i zajęła 4 godziny podczas których musiałem rozebrać pół samochodu. Ale szczęśliwie udało mi się go złożyć ponownie i nawet nie zostały żadne części. :-D

Co ciekawe nie jest potrzebna wizyta w ASO, aby uaktywnić moduł. Po podłączeniu wszystkiego sam się zainicjował i nawet menu na conversie się samo uaktualniło o kolejną opcję.

Teraz tylko uzupełnię instrukcję o nowe spostrzeżenia "z pola bitwy" (a trochę zmian jest w stosunku do poprzedniej) i na dniach przekaże do działu porad.

A teraz biegnę sobie porozmawiać z .... :-D

Z.

Nie no złota rączka...Podziwiam:572:

zdzislaw22 30-04-2009 06:22

Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC
 
Cytat:

Napisał RECONDO (Post 1151530)
Nie znam się na MK IV ale dlaczego by zamontować BT trzeba rozebrac połowę auta? Warto szukać moduły na allegro lub u "dobrych ludzi" - moduły są identyczne jak w MK III - ja za swój zapłaciłem 300zł, montaż 15 minut.

Ano widzisz, czasami trzeba rozebrać połowę samochodu, żeby:
1. przeciągnąć wiązkę jak się jej nie ma (konsola środkowa, osłona prawego słupka, kawałek podsufitki)
2. założyć nowe manetki kierunkowskazów (kolumna kierownicza)
3. Założyć mikrofon (górna konsola pod sufitem)
4. założyć moduł (schowek pasażera pod deską)

Także operacja na pewno nie trwa 15 minut a cały przód jest z lekka "zdemolowany". ;-)

Co do kupienia modułu na aledrogo, to masz oczywiście rację, tylko, że nie pojawiają się często. Ja za swój zapłaciłem 700PLN bo ASO dało mi zniżkę, jak się dowiedziało, po co mi i poprosiło abym później podzielił się z nimi wrażeniami. :-D

A reszta kwoty, to dodatkowa wiązka, manetki, mikrofon.

Większość z tych informacji jest już w instrukcji do której link jest w pierwszym poście, a nowa poprawiona pojawi się na dniach.

Z.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.