Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Co to jest na klemie minusowej? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=253439)

mazurek01 07-11-2016 08:50

Co to jest na klemie minusowej?
 
1 załącznik(i)
Mam pytanie odnośnie klemy minusowej, a mianowicie jest zabudowany jakiś moduł FoMoCo C95YD SW 2.21 AG9N 10C679 DD od którego wychodzą dwa przewody biały i czerwony. Żeby było ciekawiej to biały idzie dalej w peszlu na kostkę następnie gdzieś w stronę auta, ale sprawdzając miernikiem między kostkami - przejścia nie ma. Drugi czerwony idzie w peszlu który był nigdzie nie podłączony i koniec tego peszla był założony na odpowietrznik z akumulatora. Zrobiłem zdjęcie tego ustrojstwa, ale mam problem z załączeniem zdjęcia.

mm32 07-11-2016 15:05

Odp: Co to jest na klemie minusowej?
 
Jest to battery monitor sensor :).Podłączenie powinno wyglądać tak: czerwony +12V,biały-LIN.

mazurek01 07-11-2016 15:08

Odp: Co to jest na klemie minusowej?
 
Do czego to służy, skoro u mnie nie było to podłączone tak jak piszesz.

mm32 07-11-2016 15:21

Odp: Co to jest na klemie minusowej?
 
Jak nazwa wskazuje,służy do monitorowania stanu akumulatora.
Ważna informacja-po wymianie aku trzeba to ustrojstwo resetować :).

mazurek01 07-11-2016 15:35

Odp: Co to jest na klemie minusowej?
 
Skoro u mnie nijak było to podłączone czytaj wcale mogło mieć to wpływ na cokolwiek? Druga sprawa mogło to doić mój akumulator?
Kolejne pytanie , wyjmowalem akumulator w celu jego wymiany bo coraz częściej pada , mogło to mieć jakiś wpływ.
No i czy jak założę nowy akumulator to muszę to zasilić tak jak to opisales wcześniej ,czy tak jak do tej pory może być to odłączone?
Kolejne pytanie z tym związane po ewentualnym podłączeniu jak to się resetuje:razz:

lsulima 07-11-2016 16:03

Odp: Co to jest na klemie minusowej?
 
Cytat:

Napisał mm32 (Post 2689118)
Jak nazwa wskazuje,służy do monitorowania stanu akumulatora.
Ważna informacja-po wymianie aku trzeba to ustrojstwo resetować :).

A jak się to ustrojstwo resetuje?

mottom 07-11-2016 16:05

Odp: Co to jest na klemie minusowej?
 
Przyłączam się do pytania @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] możesz coś więcej powiedzieć na temat resetowania tego elementu? Ostatnio też miałem problemy z akumulatorem i stawiam na błędny odczyt napięcia z tego elementu. Opisałem to [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].

SRS 07-11-2016 16:09

Odp: Co to jest na klemie minusowej?
 
Cytat:

Napisał lsulima (Post 2689136)
A jak się to ustrojstwo resetuje?

IDSem się resetuje.

mm32 07-11-2016 16:15

Odp: Co to jest na klemie minusowej?
 
1 załącznik(i)
Nie przyglądałem się temu uważnie bo mam przedlifta i nie mam tego czujnika,ale musi być gdzieś opcja resetu tego czujnika w IDS jak wspomina Robert.

Parch 07-11-2016 16:15

Odp: Co to jest na klemie minusowej?
 
A nie wystarczy poczekać kilkadziesiąt minut po wymianie AKU?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.