Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Niepokojący odgłos po wyłączaniu silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=129377)

kicek 25-04-2011 17:15

Niepokojący odgłos po wyłączaniu silnika
 
Witam,

po powrocie z trasy swiatecznej stanalem po domem, auto stalo jeszcze wlaczone kilka minut , wylaczylem i... pojawil sie po raz pierwszy dziwny odglos ( jakby bzyczenie, tarcie jakiegos silniczka, odglos jakby jakies spiecie bylo ) spod maski. Nie byly to odglosy przelaczania sie zapadek od klimatyzacji/wentylacji bo to sie tez zdarza. Nastepnie kilukrotnie wlaczalem silnik i bez dodawania gazu na pracujacym silniku wylaczalem po chwili. Odglos caly czas sie pojawia , trwa kilka sekund.
Spotkaliscie sie moze z takim objawem ?
Odglos dochodzi , lub wydaje sie ze dochodzi , zza centralnej czesci silnika , gdzies przed scianą kabiny , w srodkowej czesci.

Miras. 25-04-2011 18:25

Odp: Niepokojacy odglos po wylaczaniu silnika
 
Mam podobne bzyczenie u siebie od nowości, też z komory silnika. Tak jakby jakaś cewka elektryczna. Brzęczy kilka sekund po wyłączeniu silnika. Nigdy tego nie badałem.

Jerry292 25-04-2011 18:40

Odp: Niepokojacy odglos po wylaczaniu silnika
 
Witam Posiadam mondka prawie od roku mam te same dzwieki przez pare sekund pozniej cisza , z mondkiem nic sie nie dzieje a przejechalem prawie 20000km wczesniej mialem citroena i tesz cos brzeczalo wydaje mi sie ze to normalka

kicek 25-04-2011 18:49

Odp: Niepokojacy odglos po wylaczaniu silnika
 
problem w tym ze to pojawilo mi sie po raz pierwszy, przejechane 75 000. Wczesniej tylko bzeczaly silniczki nawiewów po wylaczeniu silnika.

Jerry292 25-04-2011 19:02

Odp: Niepokojacy odglos po wylaczaniu silnika
 
mam jeszcze c-maxa sprawdze czy sa takie odglosy w mondku mam od zawsze chyba ze cos z elektryka bo mi w mondku dodatkowo co 1 minute (dokladnie)migaja swiatla pozycyjne na wylaczonym silniku a po zaryglowaniu dezwi jest cisza .

adam131 26-04-2011 01:30

Odp: Niepokojacy odglos po wylaczaniu silnika
 
kicek, Mondek po prostu układa się do snu po ciężkiej robocie, którą za ciebie wykonał. Trochę postękać musi zanim się wygodnie ułoży. Myślę, że tak było od zawsze, tylko Ty nie zwróciłeś na to uwagi.

TOMAS 26-04-2011 05:56

Odp: Niepokojacy odglos po wylaczaniu silnika
 
Cytat:

Napisał adam131 (Post 1644492)
kicek, Mondek po prostu układa się do snu po ciężkiej robocie, którą za ciebie wykonał

Ha ha ha dobre, ale prawdziwe :one:

danielr 26-04-2011 19:35

Odp: Niepokojacy odglos po wylaczaniu silnika
 
Miałem podobne objawy. Przejeździłem z tym nieregularnie występującym dźwiękiem kilka tysiecy kilometrów i w końcu nie wytrzymałem bo sie zaczął nasilać. Okazało się, że związane to było z zaworem podciśnieniowym turbiny. Dźwięk to jedno ale dodatkowo objaw był taki, że samochód w trasie dostawał "zawahań" mocy wtedy gdy jej bardzo potrzebował np. przy wyprzedzaniu. W mieście tego objawu nie udało mi się wywołać. Po wymianie tego zaworu turbo zaczęło podawać odpowiednio powietrze no i dziwny dźwięk po gaszeniu silnika zniknął.

keisim 26-04-2011 23:05

Odp: Niepokojacy odglos po wylaczaniu silnika
 
Też "to" mam od dłuższego czasu. Jak napisał danielr, prawdopodobnie jeden z zaworów podciśnienia. AFAIK jeden steruje siłownikiem na turbinie (zmienna geometria), drugi przepustnicą. Coraz bardziej nabieram ochoty na wymianę... tylko jeszcze nie wiem który bzyczy.

Pulse 27-04-2011 10:50

Odp: Niepokojacy odglos po wylaczaniu silnika
 
Ale zawór podciśnienia "jęczy" a nie bzyczy czy też trze jak ma autor.
Zawory są dwa, jeśli nie życzymy sobie ich odgłosu to wystarczy je zamienić miejscami. Kompleksowa wymiana w ASO będzie dotyczyła zaworów razem z przewodami. Koszt jednego zaworu to ok 450 zł jeśli dobrze pamiętam. Wymiana jednego + przewody to miało być coś ok 850 zl.

Było o tym wątek. Szukaj przez szukajkę i falowanie obrotów i wibracje przy przekraczaniu 2tys obrotów podczas przyspieszania.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.