Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2007-2010] wymiana filtra paliwa 1,6tdci (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=213788)

tosi 12-10-2013 11:28

Filtr
 
Gdzie się znajduję filtr paliwa i jak go wymienić ,Ford Focus C-Max silnik 1.6 diesel.

djatom 12-10-2013 11:47

Odp: Filtr
 
w 2005 były dwa rodzaje filtrów podaj miesiąc produkcji

wojtekn 12-10-2013 12:06

Odp: Filtr
 
tosi poczytaj i popraw tytuł tematu.

Poradnik, czyli jak pisać zgodnie z zasadami panującymi na tym forum

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Czesiek_ze 13-10-2013 18:57

Odp: Filtr
 
Filtr paliwa masz po prawej stronie obok aku a pod zbiorniczkiem płynu ham.

many1982r 27-10-2014 12:40

wymiana filtra paliwa 1,6tdci
 
Witam moze ktos mi opisac krok po kroku lub link podeslac do prawidlowej wymiany filtra paliwa w c-max 1,6tdci 109KM 2009r ,aby niezapowietrzyc ukladu.

szafarek 27-10-2014 13:06

Odp: wymiana filtra paliwa 1,6tdci
 
Wymieniałem całkiem niedawno.
Stary zdjąć, nowy zalać do pełna ON, założyć nowy, zapiąć przewody, odpalić.
Nie ma opcji by coś nie zagrało ....
Przy wymianach filtrów w dieslach (a miałem ich już sporo) zawsze stosuję taką metodę i jeszcze mi się nie zdarzyło by układ się zapowietrzył.

pcrb 27-10-2014 13:30

Odp: wymiana filtra paliwa 1,6tdci
 
koniecznie zalej ropą bo nie odpalisz auta mimo kręcenia. filtr po prawej strnie silnika tuż przy nim zdjac metalowa oslone

lechocz 27-10-2014 14:30

Odp: wymiana filtra paliwa 1,6tdci
 
Cytat:

Napisał many1982r (Post 2290530)
Witam moze ktos mi opisac krok po kroku lub link podeslac do prawidlowej wymiany filtra paliwa w c-max 1,6tdci 109KM 2009r ,aby niezapowietrzyc ukladu.

A jaki masz filtr paliwa. Rozbieralny czy nowego typu tj. nierozbieralna puszka?

szafarek 27-10-2014 14:33

Odp: wymiana filtra paliwa 1,6tdci
 
Cytat:

Napisał lechocz (Post 2290595)
A jaki masz filtr paliwa. Rozbieralny czy nowego typu tj. nierozbieralna puszka?

Kolega ma auto z 2009r więc na 100% filtr w całości.

lechocz 27-10-2014 15:56

Odp: wymiana filtra paliwa 1,6tdci
 
Cytat:

Napisał szafarek (Post 2290597)
Kolega ma auto z 2009r więc na 100% filtr w całości.

Tak też przypuszczałem ale, znając realia, wolałem się upewnić, gdyż na tym świecie pewnikiem jest jedynie tylko to, że się urodzimy i umrzemy a cała reszta jest tylko wypadkową tych dwóch zdarzeń.

Jeżeli tak to podaję swój przepis na wymianę tegoż filtra oraz bezproblemowe odpowietrzenie układu paliwowego:

Wymień filtr paliwa nie bawiąc się w żadne napełnianie olejem napędowym bo jest to bezcelowe oraz bezsensowne.

Stojąc przed przednim zderzakiem, przodem do silnika, filtr paliwa jest po prawej stronie silnika a pasek rozrządu po lewej.

Widać od góry, od prawej strony - filtr paliwa, wtryskiwacze, pokrywę stanowiącą separator oleju z wlewem tegoż oleju oraz czarną osłonę paska rozrządu z lewej strony, nad którą są umieszczone dwa plastikowe przewody paliwowe zakończone złączkami.

W/w złączki łączą przewody:
- zasilający biegnące ze zbiornika paliwa do silnika (przewód czarny, grubszy)
- powrotny/przelewowy (przewód przeźroczysty z nasuniętą, luźną, plastikową, plecionką/osłonką, koloru czarnego) biegnący od silnika do zbiornika paliwa.

Możliwe, że złączka przewodu przezroczystego posiada przyciski zielonego koloru – przynajmniej u mnie tak jest ale to chyba jest bez jakiegokolwiek znaczenia.

Teraz należy rozłączyć wtyczkę od przewodu powrotnego (przezroczystego). Trzeba ścisnąć palcami wtyczkę jednocześnie z obu stron z boku i pociągnąć w dół, za wężyk.

Wężyk zejdzie, odsłaniając czarny króciec na który trzeba nałożyć około 0,7 do 1,0 m jakiegokolwiek, przeźroczystego, czystego przewodu. O odpowiedniej średnicy oczywiście.

Trzymając koniec nałożonego w/w przewodu w górze, należy zassać powietrze z tego wężyka aż do momentu pojawienia się paliwa.

Zassać można ustami lub jakąś inną metodą (pompą próżniową, czymkolwiek wytwarzającym podciśnienie). Ciągnąc ustami lepiej jest założyć dłuższy odcinek w/w przewodu po to, żeby nie pić paliwa bo to ani smaczne ani zdrowe. :lol:

Na początku pojawią się pojedyncze krople paliwa i duże bąble powietrza. Jednak po chwili proporcje się zmienią i powietrza będzie coraz mniej a paliwa więcej. Pomocne jest również lekkie potrząsanie wężykiem aby bąble powietrza przemieszczały się jak najszybciej ku górze a paliwo opadało w dół.

W ten sposób zalewa się cały układ paliwowy od początku aż po sam koniec paliwem. Trzeba zasysać dosyć długo, gdyż musimy zalać cały filtr oraz przeciągnąć paliwo przez wszystkie wężyki i zaworki.

Jak już w wężyku będzie zdecydowanie więcej paliwa niż powietrza, albo najlepiej samo paliwo, to w miarę szybko (żeby się nie cofnęło)należy zdjąć nałożony wężyk pomocniczy i włożyć z powrotem, zdjęty wcześniej, wężyk powrotny/przelewowy, ze złączką.

Następnie należy odpalić silnik, który na 99% odpali po kilku sekundach kręcenia rozrusznikiem. W ciągu następnych 10 sekund silnik może ze dwa razy „czknąć” lub nawet zgasnąć lecz za chwileczkę zacznie pracować równo.

Ważne - jak silnik zgaśnie sam i nie odpala po kilku sekundach ponownego kręcenia rozrusznikiem, to oznacza, że nie całe powietrze zostało usunięte i należy powtórzyć w/w odpowietrzanie.

Nawet ma się co łudzić, że ponowne kręcenie rozrusznikiem pomoże, chociaż tak jest napisane w instrukcji. Totalna bzdura, którą sam przetrenowałem za pierwszym razem, kiedy to kręciłem nim aż do rozładowania akumulatora, po pierwszej wymianie przedmiotowego filtra, po dokonanym zakupie swojego samochodu. Wówczas to od razu należy powtórzyć w/w procedurę odpowietrzania i na pewno będzie OK.

W/w sposób stosuję od 5 lat z pełnym powodzeniem i bez jakichkolwiek komplikacji. A cała opisana wyżej procedura, z reguły zajmuje mi nie więcej jak około 1 minutę. :lol:

PS
Opis może przydługi lecz wolałem całą procedurę opisać, krok po kroku, tak żeby wszystko zostało dokładnie wyjaśnione.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.