Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Osłona pod silnik - wybór, zakup, montaż (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=54400)

w115 03-11-2008 15:48

Osłona pod silnik - wybór, zakup, montaż
 
Czy ktoś z Was, posiada w swoim aucie osłonę pod silnik? Chodzi mi o taką nawet zwykłą rzemieślniczą. Zastanawiam się nad montażem gdyż jak widzę co się dzieje pod maską, ile wody i błota się dostaje na osprzęt to jestem przerażony. Prędzej czy później zacznie się coś dziać, jest tam mnóstwo kabli, wtyczek itp. Ja wiem że to jest niby hermetyczne ale umówmy się, po paru latach eksploatacji ta "hermetyczność" ma się nijak do tego co było na początku.
I nie miałbym żadnych oporów przed montażem ale....
Jak wiadomo olej silnikowy nie tylko spełnia rolę medium smarującego ale także i chłodzącego. Jako że silnik 1,4 tdci jaki posiadam z tego co wiem chłodnicy oleju nie posiada to rolę poniekąd chłodnicy przejmuje miska olejowa. I tu tworzy się problem. Czy odcięcie wolnego przepływu powietrza pod silnikiem a co za tym idzie gorsze chłodzenie oleju nie wpłynie destrukcyjnie na motor? Póki co jest chłodno i cieplej nie będzie ale w końcu przyjdzie lato i....... :fcp8 .

maniek 04-11-2008 09:28

Re: Osłona pod silnik
 
często jeżdźe po dziwnych drogach(wędkarstwo) porozłączane wtyczki ,urwana osłona z przodu,pogięte felgi,podgięte zawieszenie z przodu i inne perypetie skłoniły mnie do podobnych poszukiwań jak ciebie niestety nie da rady kupić czegoś takiego jak osłona silnika alternatywą było dopasowanie od innego modelu ale wycinanki obniżały wytrzymałość osłony i był to plastik więc do miejskiej jazdy by jeszcze przeszło ale mi nie o to chodziło,zaś wykonanie z aluminium w prywatnym zakładzie dużo by kosztowało ,odpuściłem i omijam co większe kamienie (głazy) tyle co do twojego pytania.

w115 04-11-2008 14:50

Re: Osłona pod silnik
 
No mi chodzi wyjątkowo o wszędobylskie błoto i wodę spod kół. A co do dostępności osłony to też właśnie zauważyłem że nie będzie lekko.

kubaw20055 04-11-2008 17:51

Re: Osłona pod silnik
 
Mi nie przeszkadza brak osłony pod silnikiem. Staram się na bieżąco czyścić komorę silnika i po sprawie :fcp13

wladekj67@wp.pl 24-11-2008 09:57

Re: Osłona pod silnik
 
Witam .Jeżeli bardzo ci zależy na tej osłonie to na pewno dostaniesz ją w ASO jes dostępna jako opcja w folderach ,ale muszą ją sprowadzić .Pytanie tylko ile za tą przyjemność...? :fcp4

kubaw20055 24-11-2008 10:34

Re: Osłona pod silnik
 
Może na używkach ze ściąganych z zachodu Plusów będą coś mieć? W Aso pewnie nie powiedzą mniej niż 500 zł...

Gochu 24-02-2010 13:44

Odp: Osłona pod silnik
 
Witam Fusionistów!
Już minął ponad rok od czasu ostatniego postu na temat dolnej osłony silnika dla Fusiona! Czy nadal nic w tym temacie się nie zmieniło, tzn. nie można kupić takiej osłony czy w ogóle czegoś takiego nie ma? Jak podniosę maskę , spojrzę na dół i widzę prześwitującą "glebę" albo śnieżno-solną breję pod silnikiem to jestem chory! Teraz cały ten syf z tragicznie dziurawych polskich dróg dostaje się podczas jazdy do komory silnika! Serce boli! Może ma ktoś z was już taką osłonę i wie gdzie ja kupić?
Pozdrawiam posiadaczy jednego z najładniejszych samochodów!

conney 24-02-2010 13:56

Odp: Osłona pod silnik
 
Cytat:

Napisał Gochu (Post 1371088)
Może ma ktoś z was już taką osłonę i wie gdzie ja kupić?

Mieć nie mam, ale gdzie kupić to wiadomo...alledrogo....
Plastikowe
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] lub
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] lub
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Metalowo-hardcorowe
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
yyyy?????aleosochodzi
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wiesław50 24-02-2010 17:50

Odp: Osłona pod silnik
 
Witam, próbowałem zamontować taką osłonę. Niestety nie jest to możliwe ponieważ Fusion nie posiada punktów mocowania. Próba nawiercania otworów czy też stosowania spinek nie daje prawidłowego efektu tzn. osłona może urwać się pod wpływem pędu powietrza. Pojechałem z nią do ASO Forda potwierdzili, że się nie nadaje. Jednocześnie dowiedziałem się, że Ford do tego modelu nie przewidział fabrycznie stosowania osłony pod silnik.

Jitter 24-02-2010 18:30

Odp: Osłona pod silnik
 
Cytat:

Napisał conney (Post 1371094)
yyyy?????aleosochodzi
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Eeee...to chyba jakaś osłona "tjuninkowa".... Ma wygłuszenie, więc silnik jakby mniej słychać i też cieplej mu na mrozie :roll: :one:

Tak na poważnie, to obecnie w handlu znajdują się tylko "zamienniki" czegoś, co w oryginale nie istnieje :)
Pozostaje pytanie, czy takową osłonę za 120PLN da radę bezboleśnie założyć, bo są głosy, że nie za bardzo?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.