Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2006-2014] 2.4 115 wyje most (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=306173)

krzysztof.k 12-02-2020 20:09

2.4 115 wyje most
 
Witam ponownie forumowiczów mój stary transit mk6 pojechał do afryki w kontenerze (zamiast na złom) i po jakimś czasie stałem sie znowu właścicielem transita jednak mk7 wysoki i dłuższy.

Teraz główne pytanie mamy wersję 2008 2.4 115 6bieg napęd tył koła pojedyncze przebieg 160k km oryginalny nie kręcony anglik po firmie energetycznej, fajny stan blachy i podwozia

wyje most przy dodawaniu gazu, czy ktoś może już taki most remontował, z tego co rozmawiałem z mechanikiem najprawdopodobniej na małym wałku poszło łożysko i odsuwa sie on od dyfra pod obciążeniem

na razie nie mam czasu się za to zabrać jednak trzeba będzie ogarnąć

wojtekjanus 12-02-2020 20:50

Odp: 2.4 115 wyje most
 
Wątpię, by ktoś z forumowiczów to robił, bo w zasadzie do takiej operacji wymagane jest posiadanie podkładek regulacyjnych wkładanych między pierścień łożyska i płaszczyznę koła atakującego.
Operacja obarczone jest ryzykiem, że zostawiając stare podkładki nie zapewnimy poprawnej współpracy kół zębatych, ale też nie wiemy, czy zęby nie wypracowały się wadliwie podczas jazdy z wyjącym mostem i naprawa może nie pomóc.

Czy mechanik postawił diagnozę na podstawie tego, że stwierdził luz osiowy wałka atakującego?

krzysztof.k 14-02-2020 18:35

Odp: 2.4 115 wyje most
 
Dzięki za odp Wojtek, ja pracuję jako mechanik ponad pól roku a gościu z którym gadałem ma ponad 20 lat we własnym warsztacie przerobione, ja osobiście naprawiałem tylko 2 skrzynie biegów i bardziej chodziło mi o to czy łatwo jest wybić bieżnie czy jest dobre podejście czy trzeba tam trochę powalczyć, wiadomo jak tryby będą wyrobione to łożyska nic nie pomogą, luz łatwo sprawdzić prostym przyrządem a czy tryb dobrze idzie sprawdzamy farbką

https://ford.7zap.com/w_img/img/cgm/G014764105.gif

Podrzucę parę fotek i sprawozdanie jak tam się już właduje w ten most :D

wojtekjanus 14-02-2020 22:12

Odp: 2.4 115 wyje most
 
Ja robiłem inny most, w którym cała główka dyfra z wałkiem atakującym jest wyjmowana z obudowy dyfra. U ciebie także wpierw wyjmujesz półosie, ale potem odkręcasz obejmy łożysk koszyka satelitów i wyjmujesz sam koszyk z kołem talerzowym i łożyskami. Teraz, po odkręceniu flanszy na wałku atakującym, możesz wyjechać z wałkiem atakującym z obudowy dyfra. Mając odpowiedniej długości wybijak usuniesz bieżnie łożysk z obudowy wałka raczej bez problemu, bo bieżna wyraźnie wystaje kilka mm nad uskok podtoczenia.
Myślę, że większy problem będziesz miał z wciśnięciem nowych bieżni, zwłaszcza tej od strony koszyka satelitów, trzeba sobie pomóc jakimś narzędziem, dzięki któremu wbijana bieżnia będzie przyłożona do otworu w odpowiedniej pozycji (nie będzie przekaszać się). Ja bym poszukał odcinka rury o odpowiedniej średnicy i długości...

krzysztof.k 18-02-2020 19:01

Odp: 2.4 115 wyje most
 
1 załącznik(i)
Dzieki Wojtek, mam taki zestaw do prasowania lozysk na gwint, mam też dostęp do prasy hydraulicznej

Próbuje załatwić łożyska po numerze vin jutro będę dzwonił do firmy co nam załatwiała do skrzyń łożyska

4 łożyska
nakrętka do wałka
3 uszczelniacze
2 uszczelki na flasze półosi
2 nakrętki półosi

trochę się tego zbierze

krzysztof.k 25-03-2020 19:13

Odp: 2.4 115 wyje most
 
Naprawione, poszły łożyska na dyfrze, obeszło się bez wyciągania wałka atakującego, teraz już cisza, olej na bank nie zmieniany 12 lat


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.